دهکده تفریحی توریستی

گنج‌نامه

دهکده تفريحی توریستی گنجنامه

دهکده فرهنگی ورزشی توریستی گنج‌نامه همدان درسال ۱۳۷۹ اقدام به ایجاد منطقه نمونه گردشگری در دامنه شمالی کوه‌های الوند نموده است. این مجموعه موفق به اخذ مجوزهای لازم از سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و همچنين سازمان تربیت بدنی و دریافت پروانه‌های ساختمانی کامل جهت ساخت حدود ۱۸۰۰۰ متر زیربنای مسقف شده است. شركت سياحتي عليصدر 40 درصد از سهام اين مجموعه را داراست و به‌عنوان يكي از مجموعه‌هاي سرمايه‌گذار در اين دهكده، فعاليت فرهنگي واقتصادي انجام می‌دهد.

این مجموعه که به عنوان یکی از قویترین قطبهای گردشگری ایران و خاورمیانه مطرح شده و به عضویت سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) در آمده است و با ظرفیت روزانه ۵۰۰۰ نفر، قابلیت ارائه انواع خدمات فرهنگی، ورزشی، تفریحی و اقامتی را به گردشگران داخلی و خارجی دارا می‌باشد.

از دیگر افتخارات این مجموعه کسب پروژه کار آفرین برتر در سال ۱۳۹۱ می‌باشد و همچنین تقدیر شده توسط مسئولین و مقامات کشوری می‌باشد.

دهکده تفریحی توریستی گنجنامه در انتهای دره سرسبز عباس آباد در ۵ کیلومتری شهر همدان و در مجاورت کتیبه‌های تاریخی و آبشار زیبای گنج‌نامه واقع شده است.

آب و هوای مطبوع کوهستان، دره زیبای الوند و چشم انداز بی نظیر دشت میشان سبب شده است گردشگران زیادی از نقاط مختلف کشور و حتی جهان، به این منطقه مراجعه نمایند.

این مجموعه با امکاناتی همچون ویلاهای اقامتی، تله کابین، سایت‌های ورزشی تیرول، بانجی،تعادل هوایی و…. یکی دیگر از بهترین مناطق گردشگری استان و حتی غرب کشور محسوب می‌شود.

امکانات رفاهی

تله کابین همان تفریح نشاط برانگیزست که در جستجویش هستید. در تله کابین گنجنامه همدان برای خود خاطره ای فراموش نشدنی بسازید و از آن تا ابد یاد کنید.

تله کابین

چنانکه شوق و حرارت سوارشدن بر تجهیزاتی مثل تله کابین در همه جهان وجود دارد، باید بدانیم چرا تله کابین گنجنامه در دل کوه های الوند تا این حد منحصر به فرد است.

در پنج کیلومتری شهر همدان، در انتهای دره سرسبز عباس آباد، کنار کتیبه ها و آبشار زیبای همدان، تله کابینی مستقر گشت.

تنها تله کابین ایرانی با دو فراز شگفت انگیز و فرح بخش و دو فرود هیجان آور، اینجاست. شما در هیچ جای ایران نمیتوانید طی ۱۷۰۰ متر مسیر، دو فراز و فرود را تجربه کنید. مگر آنکه مثل یک گردشگر واقعی به همدان بروید.

در هر فراز هوای مطبوع کوهستانیِ کوه الوند باعث سرازیر شدن انرژی مثبت داخلِ بند بند وجودتان میشود. از سوی دیگر خنکای دو فرود دل انگیز بین رگهایتان میدود.

قبل از رفتن به آنجا بدانید که با دیدنِ منظقه کوهستانی گنجنامه زمان از دستتان در میرود. دیدن منظره ی دشت میشان با آن سرسبزی و خوش آب و هوایی، مثل نگینی روی انگشتر، هوش از سر همه گردشگران میبرد.

با این حال ، متناسب با سرعت تله کابین ، احتمالا بین هشت تا دوازده دقیقه مسرت بخش را پشت سر بگذارید.