En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > میزبانی هگمتانه از دو رویداد بین‌المللی
همدان 2018

همدان – انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی و برگزاری اجلاس جهانی گردشگری موجب معطوف شدن توجه‌ها به این استان در سال ۲۰۱۸ شده که این رخداد اتفاق بزرگی برای همدان است.

به گزارش خبرنگار مهر، رویداد همدان ۲۰۱۸  که این استان همدان را به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی معرفی می کند، آزمونی بزرگ برای سنجش زیرساخت های گردشگری و محکی برای سنجش توانایی این استان برای میزبانی از گردشگران خارجی است.

در همین راستا مسئولان دست اندرکار میزبانی این برنامه متحد شده اند تا اتفاقی که از آن به عنوان امتیازی برای استان همدان یاد می شود به نحو مطلوب برگزار شود.

همدان محور توسعه خود را گردشگری معرفی کرده است

بر همین اساس محمودرضا عراقی شامگاه شنبه در نشستی با خبرنگاران که به مناسبت رویداد همدان ۲۰۱۸ برگزار شد، گفت: همدان طی چند سال گذشته محور توسعه خود را گردشگری معرفی کرده نه به این صورت که در سایر بخش‌ها توسعه‌ای نباشد، بلکه با توجه به ظرفیت همدان، گردشگری در اولویت است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان با تاکید براینکه در بخش نرم افزاری نمی توان مانند بخش سخت افزاری آنالیز داد و این امر فرهنگسازی و اطلاع رسانی زمان خود را می طلبد، گفت: برای گردشگری باید همواره خود را آماده کنیم.

عراقی با بیان اینکه پایه های اصلی توسعه را قسمت سخت افزاری مانند پل نمی بینم هرچند آن هم هست، گفت: در آینده با برنامه ریزی های انجام شده فرودگاه فعالی خواهیم داشت و از رسانه ها می خواهم از این پروازها حمایت کنند تا با پرواز هواپیماهای کوچک، فرودگاه همدان رونق بگیرد.

چهار بانده شدن محور علیصدر با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام خواهد شد

وی بابیان اینکه چهار بانده شدن محور علیصدر با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام خواهد شد و با بخش خصوصی داخلی یا خارجی توانمند، کلنگ آن امسال به زمین زده می شود، گفت: آمادگی کامل برای برگزاری اجلاس بزرگ ۲۰۱۸ در همدان وجود دارد و هیچگونه نگرانی نداریم البته توقعات را خودمان بالا برده ایم تا کار بهتر انجام شود cialis koupit.

عراقی گفت: بزرگترین ویژگی این رویدادها این است که دارای یک بازه یک ساله است و این امتیاز بزرگی است و فرصت خوبی برای تبلیغات استان فراهم کرده است.

مردم شادی می خواهند

وی بابیان اینکه برنامه ها و رویدادهای گوناگونی تدارک دیده شده که با اولویت بندی اجرا خواهد شد، گفت: باید مردم را شاد کنیم چراکه مردم از ما شادی می خواهند و این رویدادها مانند جشنواره پویانمایی فضای شادی ایجاد خواهد کرد.

مطالبه برنامه های بلند مدت و فرایندهای دراز مدت با کیفیت

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار همدان بابیان اینکه مطالبه گری خوب است اما درخواستم این است که برنامه های بلند مدت و فرایندهای دراز مدت با کیفیت را مطالبه کنید، گفت: اعتقاد داریم کشور زمانی قدرتمندتر خواهد شد که بخش خصوص قوی تر شود.

وی بابیان اینکه واقعیت این است که در حال سازمان یافتن بوده و نیازمند حمایت رسانه ها هستیم؛ خطاب به اهالی رسانه گفت: نقد کنید و پیشنهاد بدهید چراکه ما از هم جدا نیستیم و باید از فکرها و ایده ها استفاده کنیم

عراقی تاکید کرد: مطلق نگری نکنیم و نگاه صفر یا ۱۰۰ نداشته باشیم و نسبی فکر کنیم چراکه مسائل اجتماعی پیچیده و یک مجموعه هماهنگ است و جامعه با هم حرکت می کند و توسعه در این حرکت اتفاق می افتد.

گردشگری به امری جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان نیز با بیان اینکه تعداد موافقت‌نامه‌های اصولی صادر شده، افزایش یافته و گردشگری به امری جذاب برای سرمایه‌گذاران تبدیل شده است، گفت: روند تسهیل حضور سرمایه گذاران در همدان انجام خواهد شد.

علی مالمیر بااشاره به صدور مجوز برای ۲۲ واحد بومگردی در استان همدان عنوان کرد: امسال میزان اقامت گردشگران در استان همدان ۳۵ درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه میزان بازدید گردشگران از اماکن تاریخی و دیدنی همدان طی نوروز امسال نیز  ۶۵ درصد امسال افزایش داشت، گفت: اقامت در هتل ها نیز ۸۵ در صد افزایش داشته است.

شهرداران پیشنهاد خود را برای برگزاری رویدادها در شهرستانها به دبیرخانه همدان ۲۰۱۸ ارسال کنندعلی مالمیر بابیان اینکه مکاتباتی که با شهردارها داشته ایم بر این اساس بوده که پیشنهاد خود را برای برگزاری رویدادها در شهرستانها به دبیرخانه همدان ۲۰۱۸ ارسال کنند، گفت: موضوع گردشگری در همدان زمینه ای فراهم کرده که پروژه ها را با محوریت رویداد همدان ۲۰۱۸ را پیش ببریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان همچنین بابیان اینکه در بخش صادرات صنایع‌دستی ۳۷ درصد افزایش صورت گرفته است، در خصوص کشورهایی که در نشست وزرای گردشگری حضور دارند نیز عنوان کرد: تمام کشورهایی که در ارتباط سیاسی با آنها مشکلی نداشته باشیم، حضور می‌یابند اما زمان مشخص می‌کند که کدام کشورها حضور خواهند یافت.

وی از برگزاری نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی در همدان خبر داد و به موضوع ثبت جهانی آثار تاریخی همدان اشاره کرد و گفت: طی سال‌های گذشته ۴ گزینه مطالعه و پرونده آنها به تهران ارسال شده است.

۴ اثر تاریخی همدان در انتظار ثبت جهانی

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان همدان گفت: پرونده غار علیصدر، هگمتانه، نوشیجان و منظر فرهنگی تاریخی ارزانفود معرفی شده و در انتظار ثبت جهانی است.

شهردار همدان نیز با بیان اینکه برای تبلیغات شهری همدان ۲۰۱۸ برنامه‌ جامع و کاملی تهیه شده و به تأیید استاندار نیز رسیده است، گفت: تبلیغات در حوزه‌های مختلف شناسایی و برنامه ریزی شده است.

ماه رمضان؛ علت کمرنگ بودن تبلیغات کنونی همدان ۲۰۱۸

عباس صوفی علت کمرنگ بودن تبلیغات کنونی همدان ۲۰۱۸ را ماه رمضان دانست و افزود: بعد از ماه رمضان کار اصلی انجام می‌شود و با توجه به نیاز مخاطبان فضاسازی در شهرهای مهم و گردشگرپذیر مدنظر قرار دارد.

شهردار همدان با تأیید ایجاد نمایندگی وزارت امور خارجه در همدان بیان کرد: مکان این نمایندگی طبق اعلام وزارتخانه باید یک مکان قدیمی و با اصالت باشد که بر این اساس در پارک پرواز ساختمان قدیمی که در گذشته نیز سابقه کار کنسولگری دارد جانمایی شده و مورد تایید نمایندگان نیز قرار گرفته است.

افتتاح دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه درهمدان

وی با بیان اینکه بزودی افتتاح دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه صورت می‌گیرد و موافقت اولیه نیز انجام شده است، گفت: برای تبلیغات برون‌شهری و بین‌المللی آماده ایم.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر نیز در این نشست بابیان اینکه سازمان جهانی گردشگری هر سال نشستی در خصوص گردشگری دارد و امسال این نشست در همدان برگزار خواهد شد، گفت: اجلاس جهانی گردشگری ۲۱ تا ۲۳ آبان ماه در همدان برگزار می‌شود.

حمیدرضا یاری با بیان اینکه یک روز قبل از آغاز رسمی اجلاس، پیش‌تور و یک روز بعد از اجلاس نیز پس‌تور برای این اجلاس در نظر گرفته شده است، عنوان کرد: سازمان جهانی گردشگری دارای ۵۰۰ عضو از جهان است.

وی بابیان اینکه برای میزبانی شایسته رویدادهای ۲۰۱۸ همدان باید مردم پای کار باشند، گفت: تبلیغات خارج از استان برای این رویداد بین‌المللی پیش‌بینی شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *