En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > گزارش نمایندگان UNWTO در همدان
8 می 2018
دسته:
کد خبر: 2710

به گزارش خبرگزاری تسنیم از همدان، همدان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 میزبان دو رویداد مهم است تا از این طریق خود را به عنوان مقصد گردشگری دنیا معرفی کند. قرار است در چهلمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری پایتخت تاریخ و تمدن ایران میزبان اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری باشد همچنین همدان در سال 2018 به عنوان «پایتخت گردشگری آسیا» انتخاب شده است.

این دو رویداد به عنوان فرصتی برای تبلیغ ظرفیت‌های گردشگری استان فراهم شده و لازم است ارگان‌های دولتی و خصوصی اهمیت و ارزش آن را دریابند و در جهت تبلیغ و معرفی جاذبه‌های گردشگری استان همدان به جهان تلاش کنند.

به همین منظور در روزهای اخیر هیئت دو نفره از ناظران سازمان جهانی گردشگری (unwto) به منظور بررسی برنامه‌های پیش‌بینی شده برای میزبانی نشست اجلاس سازمان جهانی گردشگری به همدان سفر کردند تا نتایج سفر و بازدیدهای خود را به تصمیم‌گیران سازمان جهانی گردشگری منتقل کنند.

نمایندگان سازمان جهان گردشگری، “آدایا اریزمندی” و “رکسانا اشتری” در  سه روز اخیر از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های گردشگری همدان از قبیل مناطق توریستی و تفریحی، هتل‌ها و دیگر ظرفیت‌های گردشگرپذیر که بتواند جذابیت‌ها و قابلیت‌های مورد نظر را برای حضور گردشگران خارجی در این منطقه مهیا کند، بازدید کردند.

آدایا آریزمندی، ناظر سازمان جهانی گردشگری در جلسه هماهنگی (UNWTO) با اعضای وابسته ایران اعلام کرد: همدان به تنهایی استعداد گردشگری یک کشور را دارد.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان در این زمینه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: نشست چهلمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری 21 تا 23 آبان ماه(12 تا 14 نوامبر) به میزبانی همدان برگزار می‌شود با این وجود لیست برنامه‌های این نشست توسط سازمان جهانی گردشگری تنظیم می‌شود.

حمیدرضا یاری بر لزوم بهره‌برداری استان همدان از برگزاری اجلاس جهانی گردشگری و نامگذاری همدان به عنوان مقصد گردشگری سال 2018  تأکید و بیان کرد: این رویداد فرصت مغتنمی برای تبلیغ توانمندی‌ها و ظرفیت‌های گردشگری استان است.

وی افزود: ناظران سازمان جهانی گردشگری در سفر سه روزه خود به همدان، امکانات موجود از جمله سالن‌های کنفرانس و فضاهای برگزاری همایش‌های جنبی این اجلاس را مورد ارزیابی قرار داده و بررسی‌های لازم را برای راه‌اندازی یک دفتر کار و وسایل مورد نیاز آن انجام می‌دهند.

یاری با بیان اینکه این اجلاس در شهر همدان به میزبانی شرکت سیاحتی علیصدر برگزار می‌شود تصریح کرد: ناظران در این سفر شرایط لازم برگزاری پیش‌تور و پس‌تور چهلمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری را بررسی می‌کنند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان بیان کرد: ناظران در این سفر، برنامه‌های تدارک دیده شده را چک می‌کنند تا مشکلات احتمالی قبل از برگزاری نشست شناسایی و رفع شود.

وی با بیان اینکه برگزاری این اجلاس کار سنگینی است، گفت: هم اکنون وارد مرحله اجرایی این میزبانی شده‌ایم و دعوتنامه‌ها به میهمانان ارسال شده، از این پس به دنبال گرفتن ویزاها، رزرو هتل‌ها و برقراری ترانسفر برای انتقال از تهران به همدان و تدوین پیش‌تور و پس تور برای مهمانان اجلاس هستیم.

وی اعلام کرد: بازدید از اماکن دیدنی همدان جزو برنامه‌های اجلاس سازمان جهانی گردشگری قرار گرفت و مقرر شد که گزارش بازدید و بررسی‌ها از استان، به ویژه شهر همدان پس از تجمیع نظرات به استحضار کارشناسان سازمان مذکور برسد و نتیجه بازدید‌ها به صورت مکتوب جهت آمادگی برای برگزاری چهلمین نشست عمومی اعضا وابسته سازمان جهانی گردشگری به استان همدان که میزبان نشست در آبان ماه است، ابلاغ شد.

تاکید نمایندگان سازمان جهانی گردشگری بر تبلیغات گسترده و معرفی ظرفیت‌های گردشگری

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان با اشاره به اینکه تأکید نمایندگان سازمان جهانی گردشگری بر تبلیغات و معرفی ظرفیت‌های گردشگری همدان در شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی و همچنین بهره‌مندی از رسانه‌های بین‌المللی توسط دست‌اندرکاران برگزاری این نشست بود.

به گزارش تسنیم، سازمان جهانی گردشگری مستقر در شهر مادرید اسپانیا، از نمایندگی‌های سازمان ملل در بخش گردشگری است که در رابطه با امور جهانگردی سیاستگذاری می‌کند و امروزه پیشتازترین و شناخته شده‌ترین سازمان بین‌المللی مرتبط با سفر و گردشگری در جهان است که اعضای هیئت رئیسه این سازمان متشکل از 12 عضو است.

  اوایل مردادماه سال گذشته برای نخستین بار شرکت سیاحتی علیصدر همدان به عنوان یکی از اعضای هیئت رئیسه این سازمان انتخاب شد.

 

ناظر سازمان جهانی گردشگری:
همدان به تنهایی استعداد گردشگری یک کشور را دارد
ناظر سازمان جهانی گردشگری گفت: همدان به تنهایی استعداد گردشگری یک کشور را دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، ناظر سازمان جهانی گردشگری در جلسه هماهنگی (UNWTO) با اعضای وابسته ایران اعلام کرد: همدان به تنهایی استعداد گردشگری یک کشور را دارد.

آدایا آریزمندی با عنوان این مطلب به نتیجه بازدیدهایی که از همدان در روزهای اخیر انجام داده بودند، اشاره کرد.

در روزهای اخیر هیأت دو نفره از ناظران سازمان جهانی گردشگری (unwto) که به منظور بررسی برنامه‌های پیش‌بینی شده برای میزبانی نشست اجلاس سازمان جهانی گردشگری به همدان سفر کرده بودندتا نتایج بازدیدهای خود را به تصمیم‌گیران سازمان جهانی منتقل کنند.

همدان قرار است در چهلمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری میزبان کشورهای وابسته به سازمان جهانی گردشگری باشد.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان در این زمینه پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: نشست چهلمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری 21 تا 23 آبان ماه(12 تا 14 نوامبر) به میزبانی همدان برگزار می‌شود با این وجود لیست برنامه‌های این نشست توسط سازمان جهانی گردشگری تنظیم می‌شود.

حمیدرضا یاری ادامه داد: ناظران سازمان جهانی گردشگری در سفر سه روزه خود به همدان، امکانات موجود از جمله سالن‌های کنفرانس و فضاهای برگزاری همایش‌های جنبی این اجلاس را مورد ارزیابی قرار دادند و بررسی‌های لازم را برای راه‌اندازی یک دفتر کار و وسایل مورد نیاز آن انجام می‌دهند.

وی با بیان اینکه ناظران در این سفر شرایط لازم برگزاری پیش‌تور و پس‌تور چهلمین اجلاس سازمان جهانی گردشگری را بررسی می‌کنند، اضافه کرد: این اجلاس در شهر همدان به میزبانی شرکت سیاحتی علیصدر برگزار می‌شود و ناظران در این سفر، برنامه‌های تدارک دیده شده را چک می‌کنند تا مشکلات احتمالی قبل از برگزاری نشست شناسایی و رفع شود.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان با بیان اینکه برگزاری این اجلاس کار سنگینی است، گفت: هم اکنون وارد مرحله اجرایی این میزبانی شده‌ایم و دعوتنامه‌ها به مهمانان ارسال شده است، از این پس به دنبال گرفتن ویزاها، رزرو هتل‌ها و برقراری ترانسفر برای انتقال از تهران به همدان و تدوین پیش‌تور و پس تور برای مهمانان اجلاس هستیم.

وی با بیان اینکه بازدید از اماکن دیدنی همدان جزو برنامه‌های اجلاس سازمان جهانی گردشگری قرار گرفت، تصریح کرد: نمایندگان سازمان جهان گردشگری، آدایا اریزمندی و رکسانا اشتری در  سه روز اخیر از ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های گردشگری همدان از قبیل مناطق توریستی و تفریحی، هتل‌ها و دیگر ظرفیت‌های گردشگرپذیر که بتواند جذابیت‌ها و قابلیت‌های مورد نظر را برای حضور گردشگران خارجی در این منطقه مهیا کند، بازدید کردند.

یاری عنوان کرد: مقرر شد که گزارش بازدید و بررسی‌ها از استان، به ویژه شهر همدان پس از تجمیع نظرات به استحضار کارشناسان سازمان مذکور برسد و نتیجه این بررسی‌ها و بازدید‌ها به صورت مکتوب جهت آمادگی برای برگزاری چهلمین نشست عمومی اعضا وابسته سازمان جهانی گردشگری به استان همدان که میزبان نشست در آبان ماه خواهد بود، ابلاغ شد.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان با اشاره به اینکه تأکید نمایندگان سازمان جهانی گردشگری بر تبلیغات و معرفی ظرفیت‌های گردشگری همدان در شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی و همچنین بهره‌مندی از رسانه‌های بین‌المللی توسط دست‌اندرکاران برگزاری این نشست بود.

پس از بازدید ناظران سازمان جهانی جهانگردی روز گذشته در جلسه‌ای با حضور مسوولان مرتبط با برگزاری نشست، شهرداری همدان، متولیان امور در شرکت سیاحتی علیصدر، مجموعه تفریحی توریستی گنجنامه و هتل باباطاهر موارد لازم برای برگزاری با شکوه‌تر اجلاس جهانی گردشگری مورد بررسی قرار گرفت.

سازمان جهانی گردشگری مستقر در شهر مادرید اسپانیا، از نمایندگی‌های سازمان ملل در بخش گردشگری است که در رابطه با امور جهانگردی سیاستگذاری می‌کند و امروزه پیشتازترین و شناخته شده‌ترین سازمان بین‌المللی مرتبط با سفر و گردشگری در جهان است.

اعضای هیات رئیسه این سازمان متشکل از 12 عضو است که در اوایل مردادماه سال گذشته برای نخستین بار شرکت سیاحتی علیصدر همدان به عنوان یکی از اعضای هیات رئیسه این سازمان انتخاب شد.

شرکت سیاحتی علیصدر از سال 1370 با همکاری سازمان ایرانگردی و جهانگردی، سازمان همیاری شهرداری های استان و شهرداری همدان و با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای ارائه خدمات بهتر برای جذب گردشگران داخلی و خارجی در منطقه علیصدر ایجاد شد و هم اکنون یک کرسی از 12 کرسی هیات رئیسه سازمان جهانی توریسم را به خود اختصاص داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *