En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > گردشگری ریلی ظرفیتی بالقوه در استان همدان

گردشگری ریلی ظرفیتی بالقوه در استان همدان/سوت قطار گردشگری در همدان چرا تاکنون شنیده نشده؟

خبرگزاری تسنیم در گزارشی به بررسی آمادگی همدان برای رویداد#همدان_2018پرداخته که در بخشی از آن با یکی از مسئولان آژانس های همدان در خصوص قطار گردشگری به گفتگو نشسته است

همدان قرارداد یک ساله‌ای برای حضور قطار گردشگری در همدان دارد

مدیرعامل شرکت هواپیمایی ثامن پرواز با بیان اینکه قرارداد یک‌ساله‌ای با قطار گردشگری منعقدشده است، گفت: این قطار گردشگری با طی مسیر چهارساعته‌ای از تهران به سمت همدان با ظرفیت حدود 300 تا 320 نفر مسافر فعالیت می‌کند که امیدواریم زیرساخت‌های لازم را در این راستا فراهم کنیم.
وی با اشاره به اینکه آمدن قطار گردشگری به همدان زیرساختی برای توسعه صنعت گردشگری است، بیان کرد: از جمله اقدامات خاص انجام مذاکراتی با چند کشور در جهت ورود توریسم به استان همدان است که این اقدام بعد از پایان ماه مبارک رمضان انجام می‌شود.

مسئول قطار گردشگری همدان با بیان اینکه برای ورود گردشگری خارجی از طریق خطوط ریلی به همدان باید خطوط ریلی مشخص و اجازه ترانزیت داده شود، عنوان کرد: چندین کشور با ما خط ریلی دارند و با نمایندگان این کشورها مذاکراتی شده است.

رضازاده ابراز کرد: با کشورهای که با ما خطوط ریلی دارند مذاکراتی انجام شده است که مشخص شود که آیا این کشورها قابلیت ورود گردشگر از طریق خطوط ریلی در تیرماه به استان همدان را دارند.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم مسئولان در راستای حفظ این قطار گردشگری در همدان همت داشته باشند، تأکید کرد: هزینه سنگینی برای ورود این قطار به همدان شده است تا مردم از این ظرفیت مناسب استفاده کنند.
رضازاده با اشاره به اینکه قطار گردشگری همدان در انحصار شرکت حمل‌ونقل ریلی رجا است، ابراز کرد: از مهم‌ترین مشکلات قطار گردشگری در همدان این است که نیازمند یک اطلاع‌رسانی کلی از طرف عموم مسئولان استان است.

وی تصریح کرد: مسئولان استانی با نامه‌نگاری به زیرساخت‌های گردشگری کشور اطلاع دهند که همدان دارای این ظرفیت است و به معرفی امکانات استان بپردازند

وی با بیان اینکه امیدواریم مسئولان و مردم قدر این اقدام و آوردن قطار گردشگری به همدان را بدانند و این فرصت را حفظ کنند، تصریح کرد: هزینه و تبلیغ در این راستا به عهده ما بود اما هر مسئولی به نام خود مصاحبه‌های خاصی انجام داد اما هیچ‌کس از ما سؤال نکرد که شما چه میزان هزینه شد و چه نیازهایی داشتید.

رضازاده با تأکید بر اینکه امروز وقتی سخن از گردشگری استان‌های نظیر اصفهان، شیراز و غیره است و هر گردشگری به کشور می‌آید را به این استان‌ها منتقل می‌کنند باید گفت: پس همدان چه نقشی دارد، گفت: قطار گردشگری ظرفیت خوبی برای شناسایی خطوط ریلی استان است./تسنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *