En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > گزارش تصویری > در دیدار صمیمی با اصحاب رسانه عنوان شد: پیگیری ثبت جهانی غار علیصدر در دستور کار است…

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر در نشست صمیمی با خبرنگاران گفت: شرکت علیصدر یک شرکت خصوصی است که منافع عام دارد و از این نظر یک شرکت خاص است و مایلم تمام توان و علاقه خود را برای پیشرفت،توسعه و حل مشکلات این مجموعه بکار گیرم.

22 می 2019
کد خبر: 4019

مجید درویشی(مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر) خبر داد:

 مذاکره با نمایندگانی از استان های اربیل و کردستان عراق برای راه اندازی تور گردشگری
تدوین طرحی جامع با هدف بهره مندی از توان مردم علیصدردر توسعه گردشگری
تعریف فضاهای جدید گردشگری در مجموعه علیصدر

 

اجرای طرح جامع توسعه‌ علیصدر با هدف ثبت جهانی این اثر
عقد تفاهم نامه با اربیل و کردستان عراق در راستای جذب گردشگران
مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر در نشست صمیمی با خبرنگاران گفت: شرکت علیصدر یک شرکت خصوصی است که منافع عام دارد و از این نظر یک شرکت خاص است و مایلم تمام توان و علاقه خود را برای پیشرفت،توسعه و حل مشکلات این مجموعه بکار گیرم.
مجید درویشی با بیان اینکه حدود نیم قرن از کشف این غار اعجاب انگیز می گذرد کارهای خوبی برای توسعه آ ن اتفاق افتاده افزود: اما مهمترین هدف که ثبت جهانی این مجموعه است تا کنون اتفاق نیفتاده و باید همه تلاش و همت خود را برای ثبت این اثر بکار گیریم چرا که ثبت جهانی این مجموعه می توانست بسیاری از مشکلات همدان در زمینه های مختلف بخصوص جذب گردشگر را حل کند و پای گردشگران بسیاری که امروز از نقاط مختلف کشور دیدن می کنند را به همدان بکشاند.
وی اضافه کرد: امیدواریم ثبت جهانی علیصدر رقم بخورد و تحقق این مهم تا حدود زیادی به همکاری و یاری رسانه ها بسته است و اگر رسانه ها در این زمینه ما را یاری نکنند اتفاقی که انتظار آن را داریم به نتیجه نخواهد رسید و امیدوارم با تلاش رسانه های استان به این جایگاه مهم دست یابیم.
وی با بیان اینکه طرح ها و برنامه های مختلفی برای توسعه گردشگر در استان و بخصوص علیصدر در نظر گرفته شده تا حد قابل توجهی موجب جذب گردشگر خواهد شد و امیدواریم بتوانیم در همه فصول سال پذیرایی گردشگران باشیم.
مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر تصریح کرد: برای رونق استان،کشور بدنبال جذب گردشگر از اربیل و کردستان عراق هستیم تا بتوانیم در زمانی که پیک مسافر نداریم از این شهرها گردشگران را به همدان بیاوریم تا علاوه بر ارز آوری در توسعه اقتصادی و رونق کسب و کار گام برداریم و شرایط گردشگر ی استان را بهبود بخشیم.
درویشی افزود:با پتانسیل های مهمی که در شهر همدان در زمینه گردشگری وجود دارد لازم است تا در تولید و ایجاد اشتغال و بهبود وضعیت معیشتی مردم تلاش کنیم .
وی یکی از برنامه های توسعه علیصدر را مشارکت مردم روستا معرفی کرد و افزود:با برنامه هایی که پیش بینی شده به طور قطع مردم آن منطقه از برکات توسعه گردشگری منطقه بهره مند خواهند شد چرا که در طرح جامع توسعه علیصدر برنامه ای برای جدا سازی ورودی و خروجی غار در نظر گرفته شده که علاوه بر کاهش مدت زمان مسافران در صف ورود به غار زمینه گردش مسافران و گردشگران زمانی از روستای علیصدر نیز فراهم خواهد شد.
وی همچنین ایجاد قطار برقی در خروجی روستا تا محل پارکینگ خود روها را نیز از دیگر برنامه های توسعه منطقه گردشگری علیصدر دانست و افزود: همچنین برای کاهش زمان خریداری بلیت نیز برنامه ای برای فروش اینترنت بلیت در نظر گرفته شده است که به مسافران کمک می کند به
جای صرف زمان در صف بلیت از طبیعت و فضای روستا بهره ببرند.
وی همچنین با تقدیر از مدیر روابط عمومی علیصدر نیز گفت: تعامل روابط عمومی با مجموعه رسانه‌های استان و خبرنگاران نقطه توسعه و رسیدن به اهداف این مجموعه است چرا که معرفی جایگاه واقعی علیصدر تنها با تعامل با رسانه ها اتفاق خواهد افتاد.
مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر همچنین گفت:تعامل با شهرداری و شورای شهر همدان در توسعه گردشگری و در برهه ای که شرایط اقتصادی خوبی بر کشور و استان حاکم نیست می تواند موجب رونق اقتصادی و حل مشکلات معیشتی مردم شود و امیدواریم که همه دستگاه های متولی و رسانه ها و مردم ما را در این امر مهم یاری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *