En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > گزارش تصویری > ورود زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به تهران

این اتفاق به همت شرکت سیاحتی علیصدر رقم خورد و توانست ایران را در جایگاه میزبانی از اجلاس جهانی گردشگری UNWTO قرار دهد با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و هیأت گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر در شهریورماه سال ۱۳۹۶ میزبانی همدان برای اجلاس جهانی گردشگری سال 2018 قطعی شد.

11 نوامبر 2018
کد خبر: 3690

ورود زوراب پلولیکاشویلی دبیرکل سازمان جهانی گردشگری به تهران

وی مورد استقبال ولی تیموری معاون گردشگری کشور قرار گرفت . زوراب امروز راهی همدان میشود

 

 

پس_از_۴۰_سال_نوبت_به_ایران_رسید

زوراب_نزدیک_ایران_است
دبیرکل_سازمان_جهانی_گردشگری_در_راه_ایران_است

همدان2018 که عنوان پایتختی کشورهای آسیایی را تا پایان سال‌جاری میلادی به خود اختصاص داده است به جایی رسیده است که دبیرکل_جدید_سازمان_جهانی_جهانگردی در نخستین سفر خارجی خود پس از گرفتن این سمت و ۷۰ مهمان خارجی از ۳۰ کشور جهان همزمان با آغاز تحریم‌های یکجانبه آمریکا #همدان را برای سفر انتخاب کرده‌اند. حالا خبر میرسد که #زوراب_پولولیکاسویل نزدیک مرز ایران است .

چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی درست در حال و هوای تحریم‌های یکجانبه ترامپ و بازی‌های کارتونی او در صفحات مجازی روزهای 21 و 22آبان‌ماه در شهر همدان برگزار می‌شود.

این فرصت یکی از برگ‌های برنده ایران در مقابله با تحریم‌های یکجانبه آمریکا خوانده است.
اغلب کارشناسان بر این باورند که گردشگری تنها راه مقابله با تحریم‌های بین‌المللی است و برپایی چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی در همدان نیز آغاز همکاری‌های طولانی ایران با این سازمان جهانی در دوران مدیریت جدید این سازمان است.

زوراب_پولولیکاسویل ، دبیرکل جدید سازمان جهانگردی قرار است در #نخستین_سفر_خارجی_خود در این سمت به ایران و به شهر همدان سفر کند تا چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی جهانگردی را در ایران با اعضای وابسته برگزار کند.

ایران 16عضو در سازمان جهانی جهانگردی دارد که 3عضو آن از همدان ، غار‌علیصدر، شهرداری همدان و مجموعه گردشگری گنجنامه انتخاب شده‌اند.

اما چگونه ایران پس از ۴۰ سال میزبان اجلاس جهانی گردشگری در سال 2018 شد ؟

این اتفاق به همت شرکت سیاحتی علیصدر رقم خورد و توانست ایران را در جایگاه میزبانی از اجلاس جهانی گردشگری UNWTO قرار دهد با پیگیری‌های صورت گرفته از سوی سازمان میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری و هیأت گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر در شهریورماه سال ۱۳۹۶ میزبانی همدان برای اجلاس جهانی گردشگری سال 2018 قطعی شد.

این پیگیری‌ها که در بیست‌ و دومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری و در شهر چنگدوی چین به‌ نتیجه رسید، آغاز راهی پرثمر و با اهمیت برای گردشگری ایران و استان همدان را رقم زد

با فرصت فراهم شده برای میزبانی همدان در یک رویداد ملی و بین‌المللی متولیان امور در حوزه گردشگری به ویژه شرکت سیاحتی علیصدر با برنامه‌ریزی دقیق، در تکاپو هستند تا از فرصت برگزاری این برنامه‌های بین‌المللی استفاده کرد و جاذبه‌ها و ظرفیت‌های کشورمان را به دنیا معرفی کنیم.

استانداری همدان ، شرکت سیاحتی علیصدر و میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری همدان که به عنوان میزبان این رویداد بین‌المللی پا در این عرصه نهادند و همه دستگاه‌های متولی ضمن یاری این مجموعه بتوانند گامی در راستای سربلندی همدان برداشته و بتوان همدان را به جهانیان شناساند

شرکت علیصدر به عنوان عضو سازمان جهانی گردشگری مقرر شده است تا میزبان برگزارکنندگان چهلمین اجلاس جهانی گردشگری
در ایران باشد

با توجه به اینکه اجلاس جهانی گردشگری یک رویداد بزرگ بین‌المللی برای تصمیم گیری متولیان امور این صنعت در عرصه جهانی است، به تبع پس از این اجلاس شاهد توجه برنامه ریزان سفر و قطعا حضور بیشتری از گردشگران داخلی و خارجی به ایران و به ویژه همدان خواهیم بود.

هدف از میزبانی اجلاس جهانی گردشگری احیای نام همدان در عرصه جهانی گردشگری است، و اینکه حق گردشگری همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین و پایتخت گردشگری آسیا ادا شود .
این نخستین بار است که ایران پس از عضویت در سازمان جهانی گردشگری که دهه ۴۰ رقم خورد ، میزبان چنین رویداد شاخصی در عرصه بین‌المللی و حوزه گردشگری مرتبط با سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) است.

از فردا ۲۰ تا ۲۵آبان ماه ، با ورود دبیر کل سازمان جهانی رسما همدان میزبان این اجلاس جهانی خواهد بود

و بالاخره متولیان امور در شرکت سیاحتی علیصدر در سایه همت و حمایت استاندار و سازمان میراث فرهنگی کشور توانستند زمینه را برای تحقق میزبانی ایران از اجلاس جهانی محیا کند ‌. حالا یک روز تا برگزاری این رویداد در ایران مانده است و همه امید وارند کارنامه درخشان این میزبانی پس از برگزاری اجلاس در ایران در حافظه گردشگری جهان تا همیشه باقی بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *