En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > همدان2018 در شورای اداری استان
3 مارس 2018
دسته:
کد خبر: 2476

استاندارهمدان:
همکاری بین المللی با نهادهای گردشگری برای معرفی همدان در دستور کار است
برندسازی وهمکاری های بین المللی با نهادهای گردشگری برای معرفی همدان

گردشگری همدان دردولت تدبیر در شورای اداری استان همدان با حضور دستیار ویژه رییس جمهور

نیکبخت استاندارهمدان:
عنوان شهر جهانی سفال برای لالجین، شهر ملی مبل و منبت برای ملایر، نشان جغرافیایی مبل و منبت برای تویسرکان، پایتخت گردشگری آسیا برای همدان و پذیرش میزبانی اجلاس دوره‌ ای سازمان جهانی گردشگری در سال 2018 از سوی شرکت غارعلیصدر وساخت دهها هتل از مهمترین اقدامات استان برای معرفی همدان به جهانیان است.
همدان با این روند، به شایستگی درحال معرفی شدن است وباید ازهمه ظرفیت هاجهت معرفی همدان استفاده کنیم وتاکنون درحوزه زیرساخت هاخوب عمل شده است.
همدان با دارا بودن یک هزار و 800 اثر از دوره های مختلف تاریخی ، از قبل از اسلام تا دوران معاصر، آرامگاه های پیامبران، امامزادگان، علما و نوابغ علم و دانش مانند بوعلی سینا، آب و هوای زیبا و چهارفصل، غار شگفت انگیز علیصدر به عنوان بزرگترین غار آبی قابل قایقرانی جهان، شهر جهانی سفال و شهر و نشان جغرافیایی مبل و منبت و صنایع دستی متنوع و مردمانی خون گرم و مهمان نواز آماده میزبانی از رویداد همدان 2018 است.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی همدان 2018 استاندار همدان در حاشیه شورای اداری همدان خطاب به مسئولان اجرایی این استان عنوان کرد:

نوروز 97 پذیرای یک میلیون گردشگر هستیم
 نوروز 97 پذیرای یک میلیون گردشگر خواهیم بود و تدارکات لازم برای مهمان نوازی شایسته از مسافران نوروزی مهیا شده است.
نوروز 97 پذیرای یک میلیون گردشگر هستیم
باید در تعطیلات نوروزی در سطح شهرستان ها حضور داشته باشند و به صورت روزانه نسبت به سرکشی از ستاد تسهیلات نوروزی و نظارت دقیق بر امور اجرایی در راستای استقبال مطلوب از گردشگران اقدام کنند.
وی همچنین از پلیس راهور درخواست کرد تا حد امکان ارشاد و تذکر به رانندگان را جایگزین جریمه کنند.
همه مدیرانی که در رابطه با ستاد تنظیم بازار مسئولیت دارند باید در تمامی ایام تعطیلات نوروزی داخل استان باشند . از مدیران می خواهیم که در ایام نوروز به ویژه هفته نخست تعطیلات از خروج از استان خودداری کنند و اگر هم درخواست مرخصی دارند در هفته دوم و با تعیین جایگزین مناسب در قبول مسئولیت اقدام به سفر کنند.
 ستاد تسهیلات نوروزی امسال با مسئولیت محمودرضا عراقی معاون عمرانی استانداری همدان تشکیل و خدمات رسانی لازم را همانند سال های قبل انجام می دهد.
عملیات ساخت 12 هتل در سطح همدان در دست انجام است . از این تعداد سه هتل امسال به بهره برداری رسیده است.
عباس صوفی شهردار همدان در این مدت اندک خیلی خوب عمل کرد و برای رویداد 2018 نیز قول های زیادی داده اند که همدان را در شان نام آن آماده کند.
شهرداری همدان در ساماندهی وروردی های شهر همدان نیز اقدامات خوبی را صورت داده و تا به امروز خیلی خوب کار کرده است.

خانم مولاوردی دستیاررئیس جمهور:

 
انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا و اجلاس جهانی گردشگری باتوجه به سابقه تاریخی وفرهنگی همدان اقدامی به جا وشایسته بود وبایدازاین ظرفیت استفاده کرد

تاسیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه به بهانه رویداد همدان ۲۰۱۸ در حال پیگیری است

محمود رضا عراقی معاون عمرانی استاندار در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی رویداد #همدان۲۰۱۸ با اعلام این خبر گفت : با ایجاد این نمایندگی سهم اعظمی از پیگیری مراودات امور بین المللی همدانی ها در استان همدان به انجام خواهد رسید.وی همچنین عنوان کرد برای ایجاد این نمایندگی شهرداری وعده داده است تا امکانات لازم را برای این امر مهیا نماید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *