En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > همدان 2018 و اتاق بازرگانی…
14 ژانویه 2018
دسته:
کد خبر: 2962

پانزدهمین کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی با محوریت همدان 2018 انجام شد
پانزدهمین کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان با محوریت “همدان پایتخت گردشگری 2018 آسیا” انجام شد.
در این جلسه که با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان انجام شد؛ چالش ها، برنامه ها و اهداف این رویداد بین المللی توسط اعضای کمیسیون مطرح شد.
در ابتدا شهرام شیروانی رئیس جامعه هتل داران استان از اقدامات انجام شده در بحث برگزاری این رویداد گفت: اقدامات خوبی انجام شده اما نیاز می رود بیش از پیش به این رویداد اهمیت داد و برنامه های جامع تری برگزار شود.
رئیس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی همدان افزود: رسیدن به هدف مقصد گردشگری امری است که نیازمند مدیریت یکپارچه و وارد شدن دولت به صورت جدی است و دولت بیش از دستگاه های خصوصی باید در این زمینه فعالیت و اقدام کند.
شیروانی در بخش دیگری از سخنان خود به استاندار انتقاد داشت و تصریح کرد: استاندار همدان در جلسه شورای سیاست‌گذاری اجلاس گردشگری همدان 2018 استقبال خوبی از بخش خصوصی نکرده و به نحوی استنباط شد که ایشان مایل به حضور بخش خصوصی در این شورا نمی باشد.
نائب رئیس جامعه هتل داران کشور همچنین اضافه کرد: برای برگزاری هرچه بهتر این رویداد بین المللی باید هزینه کرد تا بتوان خروجی خوبی داشت و ما شاهدیم شهرهایی مثل اصفهان، شیراز و یزد هر کدام بالای صد هزار نفر توریست را پذیرا هستند، در حالی که همدان عددی بالغ بر زیر 7 هزار نفر را میزبان بوده است.
در این جلسه مدیر کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز گفت: برگزاری رویداد‌های بین‌المللی می‌تواند نقش مهمی در معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌های گردشگری استان همدان به‌عنوان یکی از کهن‌ترین استان‌های کشور داشته باشد.
علی مالمیر اظهار داشت: در ابتدا قرار بود در سال 2019 این رویداد اتفاق بیفتد و حال که ما شاهد آن هستیم که در سال 2018 همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده طبیعی است که فعالیت و برنامه ها دراین مورد پس از شروع سال 2018 شروع شود.
وی افزود: تیر ماه سال آینده نشست اعضای وابسته سازمان گردشگری آسیا در همدان برگزار می شود و 2 برنامه بین المللی دیگر نیز در سال 2018 با حضور کشور های دیگر خواهیم داشت.
مالمیر همچنین گفت: همدان امسال در نمایشگاه گردشگری تهران به صورت ویژه در مساحتی بالغ بر 2 هزار متر حضور ویژه خواهد داشت تا علاوه بر به نمایش قراردادن پتانسیل های گردشگری استان ، این رویداد بین المللی نیز اطلاع رسانی شود و همچنین اولین نمایشگاه گردشگری استان همدان نیز بهمن ماه برگزار خواهد شد.
همچنین در این نشست حمیدرضا یاری مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر اظهار داشت: اینکه انتخاب شدن همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا و همزمان شده است با کرسی دار شدن شرکت سیاحتی علیصدر در سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) جای بسیار خوشحالی دارد و استان همدان باید نهایت استفاده را از این موضوع ببرد.
وی اضافه کرد: شرکت سیاحتی علیصدر همراه با 11 شرکت دیگر از جمله تله کابین همدان از کشور ایران عضو سازمان جهانی گردشگری هستند که با 130 رای یکی از 9 کرسی هیئت رئیسه این سازمان را بر به خود اختصاص داده که وقتی شاهدیم شهر همدان از کشور ایران نیز بین 50 کشور آسیایی انتخاب می شود خوشحالی ما دو چندان می شود و این شرکت تمامی تلاش های خود را برای این رویداد بین المللی انجام خواهد داد.
یاری در ادامه با اشاره به آمادگی شرکت علیصدر بر اضافه کردن پرواز های فرودگاه همدان گفت: ما چندین سال در پی اضافه کردن پروازهای های همدان بودیم اما متأسفانه بروکراسی اداری مانع از به ثمر نشستن تلاش ها شده است.
شایان ذکر است در ادامه اعضای کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی همدان به بیان پیشنهادات و انتقادات در مورد این رویداد بین المللی از جمله : برگزاری جشنواره پروازهای نمایشی، برگزاری جشنواره صنایع دستی، جشنواره اسب اصیل ایرانی، آمادگی باغ موزه دفاع مقدس همدان برای میزبانی از میهمانان بین المللی و ،عدم آگاهی شهروندان به نحوه برخورد با توریست، عدم وجود تابلوهای گردشگری و راهنمایی به زبان لاتین در سطح شهر پرداختند.

  برگزاری بیست و سومین جلسه کمیسیون تجارت اتاق همدان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *