En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > همدان 2018 > همدان 2018 در نگاه رسانه
مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر خبرداد:
13 سپتامبر 2018
کد خبر: 2020

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر خبرداد؛

68 روز دیگر همدان میزبان اجلاس جهانی جهانگردی خواهد بود

 

 

  پس از پایان میزبانی همدان از کنفرانس بین المللی همدان2018 این روزها سمت و سوی برنامه‌ریزی‌ها در حوزه گردشگری متوجه رویداد جهانی پر اهمیت برگزاری چهلمین اجلاس جهانی جهانگردی در همدان است. 

    به‌گزارش ایسنا، منطقه همدان، مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر در جمع خبرنگاران، گفت : شمارش معکوس در همدان برای میزبانی از میهمانان اجلاس جهانی جهانگردی آغاز شده است و 68 روز دیگر تا از راه رسیدن این رویداد بیشتر فرصت باقی نیست.

 حمیدرضا یاری افزود : این نخستین بار است که ایران میزبان چنین رویداد شاخصی در عرصه بین‌المللی و حوزه گردشگری مرتبط با سازمان جهانی جهانگردی (UNWTO) است. 

  وی  با بیان اینکه از تاریخ 21 تا 25 آبان ماه سالجاری، همدان میزبان این اجلاس خواهد بود ، خاطرنشان کرد : سازمان جهانی گردشگری با عضویت 552 شرکت خصوصی وابسته از 158  کشور در حوزه گردشگری بین‌المللی فعالیت می‌کند و 11 شرکت خصوصی ایرانی عضو این سازمان هستند که شرکت سیاحتی علیصدر همدان یکی از این11 عضو است که سال گذشته  به عنوان عضو هیات رئیسه این سازمان نیز انتخاب شد. 

  یاری  ادامه داد: از دو سال گذشته مکاتبات برای میزبانی اجلاس 2018 آغاز شد و با توجه به ظرفیت‌های ویژه همدان در حوزه گردشگری و جاذبه‌های تاریخی و طبیعی متعدد استان از جمله تپه هگمتانه، آرامگاه بوعلی سینا و غار علیصدر، این میزبانی به ایران و استان همدان اختصاص یافت. 

  مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر  اضافه کرد: این برای نخستین بار است که اجلاس جهانی گردشگری در ایران برگزار می‌شود که میزبانی همدان در این دوره از برگزاری اجلاس، افتخاری برای این استان محسوب می‌شود. 

  وی اظهار کرد: نام استان همدان در این رویداد بین‌المللی در سایت‌های جهانی و در سطح بین‌المللی مطرح شده است و با برگزاری شایسته و مطلوب این اجلاس می‌توان به ارتقای سطح تبلیغات و ارائه خدمات در تأسیسات و واحدهای گردشگری استان کمک کرد.

یاری یادآور شد: شرکت سیاحتی علیصدر که از سال 1370 با همکاری سازمان ایرانگردی و جهانگردی، سازمان همیاری شهرداری‌های استان و شهرداری همدان و با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای ارائه خدمات بهتر برای جذب گردشگران داخلی و خارجی در منطقه ایجاد شد، اکنون یک کرسی از ۱۴ کرسی هیات رئیسه سازمان جهانی توریسم را به خود اختصاص داده است. 

  گفتنی است ؛ سازمان جهانی گردشگری مستقر در شهر مادرید اسپانیا، از نمایندگی‌های سازمان ملل در بخش گردشگری است که در رابطه با امور جهانگردی سیاستگذاری می‌کند و امروزه پیشتازترین و شناخته شده‌ترین سازمان بین‌المللی مرتبط با سفر و گردشگری در جهان است. اعضای هیات رئیسه این سازمان متشکل از ۱۴ عضو است که در اوایل مرداد سال گذشته برای نخستین بار شرکت سیاحتی علیصدر همدان به عنوان یکی از اعضای هیات رئیسه این سازمان انتخاب شد. 

 

 

اجلاس جهانگردی UNWTO در عليصدر/ فرياد بهشت خاموش
شرکت سیاحتی علیصدر یکی از اعضای سازمان جهانی گردشگری آبان‌ماه امسال میزبان اجلاس جهانگردی UNWTO است و از هر نظر خود را برای برگزاری آن آماده كرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، غار علیصدر یکی از غارهای تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است، این غار بزرگ آبی جهان، در اتفاعات روستای علیصدر شهرستان کبودراهنگ واقع شده ‌است.

ارتفاع غار از سطح دریا 2100 متر است و محوطه غار دالان‌های پیچ در پیچ و دهلیزهای متعددی دارد که از مجموعه رشته آب‌ها، دریاچه بزرگی در درون غار بوجود آمده و از این رو نفوذ به ژرفای غار تنها با قایق میسر است.

غار علیصدر یکی از دیدنی‌های جهانگردی استان همدان است که به عنوان بیست و سومین اثر طبیعی ملی، در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است.

غار علیصدر از بسیاری جهات به ویژه به علت وجود گذرگاه‌های ممتد آبی و دریاچه‌های وسیع و قابل قایقرانی که در سرتاسر غار گسترده شده‌اند، یکی از زیباترین جلوه‌های طبیعی ایران و جهان و پدیده‌ای منحصر به فرد به شمار می‌رود.

غار علیصدر بسیار زیبا و شگفتی‌ساز است و فقط در معدودی از غارهای جهان مثل غار مولیس در فرانسه و غارهای شوالیه و بوکان در استرالیا چنین ‌زیبایی‌های خیره‌کننده‌ای وجود دارد.

آب دریاچه غار بدون رنگ و بو و مزه آن معمولی است و هیچگونه حیات جانوری در آن وجود ندارد، درجه حرارت آن در طول سال ثابت و در حدود 12 درجه سانتیگراد و به قدری زلال است که تا عمق 10 متری با نور معمولی و چشم غیر مسلح به خوبی قابل رویت است.

آب غار در قسمت‌های مختلف آن از صفر تا 14 متر در نوسان است، غار علیصدر (با عمر 190 میلیون سال) موجودی زنده و در حال حیات است، تولد آن در دوره دوم ژوراسیک (دوره دوم زمین شناسی 190-136 میلیون سال پیش) صورت پذیرفته است.

غار علیصدر پدیده طبیعی است که در به وجود آمدن آن انسان نقشی نداشته و به دست خدواند خلق شده است و غار علیصدر میراثی از گذشتگان برای آیندگان است.

عمق آب بین نیم تا 14 متر در نوسان است و حداکثر ارتفاع از سطح آب 40 متر است اما تنگی نفس در آن احساس نمی‌شود زیرا آب در آن جریان دارد و شفاف و زلال است.

 

غار علیصدر در دل کوه و اعماق زمین بهشتی خاموش را تداعی می‌کند که وجه تمایز این غار از سایر جهان دریاچه پر آب است که زیبایی آن را صد چندان کرده است.

شفافیت آب جاری در آن به حدی است که تا عمق چند متری با چشم قابل رویت است.

مجتمع تفریحی توریستی علیصدر

این مجتمع با دارا بودن تأسیسات رفاهی و تفریحی شامل هتل، ویلاهای اقامتی، چندین رستوران، بازارچه‌های صنایع‌دستی، شهربازی، رصدخانه، نمازخانه، سرویس بهداشتی، پارکینگ و… همه ساله میزبان هزاران گردشگر از سراسر ایران و جهان است.

این مجتمع همه روزه حتی ایام تعطیل آماده پذیرایی از میهمانان و بازدیدکنندگان است که ساعات بازدید از غار در نیمه نخست سال از 8 الی 20 خواهد بود.

همه واحدهای اقامتی و تأسیساتی مجتمع سیاحتی علیصدر و عباس‌آباد آماده ارائه خدمات به گردشگران است.

 در سال 2018 نیز شرکت سیاحتی علیصدر موفق به اخذ میزبانی اجلاس جهانی اعضای وابسته سازمانی جهانی جهانگردی UNWTO است.

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر در این خصوص اظهار کرد: شرکت سیاحتی علیصدر آبان ماه امسال میزبان رویداد بین‌المللی (UNWTO) است که باید همه دستگاه‌های متولی ضمن یاری این مجموعه بتوانند گامی در راستای سربلندی همدان برداشته و همدان را به جهانیان بشناسانند.

مسعود ملکی تصریح کرد: شرکت علیصدر به عنوان عضو سازمان جهانی گردشگری مقرر شده است تا برگزارکننده این اجلاس باشد، سازمان جهانی گردشگری UNWTO سازمانی زیرمجموعه سازمان ملل با 500  عضو است.

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه از جمهوری اسلامی 9 شرکت عضو سازمان گردشگری جهانی هستند، گفت: شرکت علیصدر در سال 93 درخواست خود مبنی بر میزبانی اجلاس جهانی گردشگری را به سازمان جهانی ارائه کرد که در سال 94 این پیشنهاد پذیرفته شد.

وی ادامه داد: سال گذشته در حاشیه اجلاس مجمع عمومی سازمان گردشگری جهانی جلسه‌ای با دبیرکل سازمان برگزار و کلیپ 10 دقیقه‌ای از همدان و امکانات شرکت علیصدر همدان پخش شد که همین کلیپ نقش زیادی در پذیرفته شدن برگزاری اجلاس گردشگری سال 2018 در همدان داشت.

ملکی با بیان اینکه سازمان جهانی گردشگری محدودیتی برای میزبانی همدان ندارد، افزود: شرکت علیصدر عضو هیأت رئیسه بخش خصوصی سازمان جهانی است و میزبانی همدان از 130 کشور جهان به صورت ویژه به ایران ـ همدان واگذار شده است.

وی با بیان اینکه ایران و همدان برای نخستین بار میزبان این اجلاس است، گفت: تمام همدانی‌ها باید متعهد به برگزاری این اجلاس بین‌المللی باشند زیرا همه دستگاه‌ها و به طور کلی همدان از این برنامه منتفع خواهند شد.

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه دست یاری به سوی همه دستگاه‌ها برای برگزاری این رویداد بزرگ دراز می‌کنیم، تصریح کرد: با توجه به اینکه اجلاس جهانی گردشگری یک رویداد بزرگ بین‌المللی است، بالطبع از فردای این اجلاس شاهد حضور بیشتری از گردشگران داخلی و خارجی به ایران و به ویژه همدان خواهیم بود.

وی با بیان اینکه هدف از میزبانی اجلاس جهانی گردشگری احیای نام همدان در صنعت گردشگری است، خاطرنشان کرد: حق همدان به عنوان پایتخت تاریخ و تمدن ایران‌زمین بیش از اینهاست و برگزاری این اجلاس در همدان باعث درخشش نام این استان در سطح ملی و بین‌المللی خواهد بود.

ملکی در ادامه به روند پیشرفت برنامه‌های اجلاس اشاره کرد و گفت: سایت UNWTO باز شده و ثبت‌ نام اعضای سازمان جهانگردی انجام شده است هر چند تا پایان مهرماه فرصت ثبت‌نام وجود دارد.

وی با بیان اینکه دبیرکل سازمان جهانگردی و اعضای UNWTO حضور را اعلام کرده‌اند، تصریح کرد: تدارک برنامه، هتل‌ها، ترانسفر، هواپیمایی و محل برگزاری اجلاس بارها در جلسات مختلف هماهنگی شده است.

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه سازمان میراث فرهنگی نیز در کارگروهی چندین بار تشکیل جلسه داده و برنامه‌ریزی‌ها را انجام می‌دهد، گفت: اجلاس سازمان جهانی گردشگری با کنفرانس گردشگری کشورهای آسیایی متفاوت است و برنامه‌هایی مختص اعضای اصلی سازمان جهانی دارند.

وی بیان کرد: نشست‌های تخصصی دبیرکل و برنامه‌های پیش‌تور و پس‌تور نیز طراحی شده و ضیافت‌هایی نیز توسط مقامات ارشد استان و کشور برگزار می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *