En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > گزارش تصویری > نشست خبری اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری – همدان 2018

به گزارش کمیته اطلاع رسانی اجلاس جهانی گردشگری، در استانه برگزاری اجلاس جهانی گردشگری در همدان، نشست خبری با محوریت این اجلاس با حضور خبرنگاران همدان  برگزار شد. این نشست خبری با حضور عراقی معاون عمرانی استاندار، صوفی شهردار همدان ،مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی همدان، روسای کمیته های دبیرخانه اجلاس و خبرنگاران برگزار شد.

3 نوامبر 2018
کد خبر: 3548

به گزارش کمیته اطلاع رسانی اجلاس جهانی گردشگری، در استانه برگزاری اجلاس جهانی گردشگری در همدان، نشست خبری با محوریت این اجلاس با حضور خبرنگاران همدان  برگزار شد.

این نشست خبری با حضور عراقی معاون عمرانی استاندار، صوفی شهردار همدان ،مالمیر مدیرکل میراث فرهنگی همدان، روسای کمیته های دبیرخانه اجلاس و خبرنگاران برگزار شده است.

عراقی معاون عمرانی گردشگری عنوان کرد : خوشبختانه این رویداد بین المللی شاید خیلی مهمتر از آن چیزی شد که فکر میکردیم.
وی بیان کرد: با توجه به اینکه امریکا ۱۳ ابان را برای شروع تحریم ها اعلام کرده ما کار اجلاس را پیش می بریم و ابایی نداریم.

وی بیان کرد: دشمنی امریکا کار امروز و فردا نیست و همواره سعی بر ضربه زدن به کشور ما بوده اما ما همواره پیش رفتیم و امریکا به اهداف خود نرسیده است

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی نشان داد که ابهت امریکا شکسته و در این چند سال نتوانسته به مرحله قبل خود برگردد و این اجلاس از قبل صد چندان بیشتر برای ما مهم است.

وی تصریح کرد: گردشگری اصولا صنعت جدیدی در دنیاست و باید بر این اساس سازوکارهای ان را در نظر گرفته و بتوانیم این صنعت را رشد دهیم

عراقی اضافه کرد: باید ظرفیت های همدان را به دنیا بشناسانیم و یکی از مسائل مهم برای شناساندن همدان برگزاری رویدادهای بین المللی و حساس سازی برای معرفی همدان است.

وی میزبانی همدان برای اجلاس جهانی گردشگری را مصادف با چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی دانست و گفت: دبیرخانه این اجلاس با ۱۵ کمیته در شرکت علیصدر تشکیل شده و میراث فرهنگی و اصحاب رسانه و تله کابین گنج نامه و شهرداری نیز همکاری لازم را داشتند.

وی با بیان اینکه شهرداری همدان نیز در حال عضویت در سازمان جهانی گردشگری است، گفت: توسعه ما در گردشگری است و اکنون سه بخش از همدان در سازمان جهانی گردشگری عضو هستند.

وی گردشگری را در همدان از اهمیت بالایی دانست و افزود: امیدواریم این اجلاس در سطح بسیار بالایی برگزار شود و هرچقدر همکاری بخش دولتی و خصوصی همراستا باهم پیش رود کارها بهتر انجام خواهد شد‌.

 

به گزارش کمیته اطلاع رسانی اجلاس جهانی گردشگری حمیدرضایاری عضو هیات رییس سازمان جهانی گردشگری در نشست خبری با اصحاب رسانه استان همدان گفت: از ۲۱ تا ۲۳ ابان ماه شاهد حضور اعضای سازمان جهانی گردشگری در همدان خواهیم بود و حضور اعضای هیات رییسه سازمان قطعی شده است.

وی با بیان اینکه تیم پیشرو سازمان جهانی ۱۷ ابان در همدان خواهد بود، بیان کرد: برنامه روز ۲۱ با مراسم افتتاحیه برگزار خواهد شد که در ۴۵ دقیقه پیش بینی شده است.

وی بیان کرد: از بعداز ظهر ۲۱ ابان پنل ها در هتل باباطاهر برگزار خواهد شد و موضوعات در حوزه گردشگری است و ۱۰ نفر از اساتید و به نام دنیا در زمینه گردشگری است.

وی تصریح کرد: همزمان با اجلاس درخواست داریم از نقاط مختلف در پنل ها شرکت کنند زیرا گواهینامه بین المللی اعطا می شود.

وی با بیان اینکه پس تور نیز در نظر گرفته شده است، افزود: غار علیصدر باغ موزه لاله جین و ….در این تور پیش بینی شده است.

یاری با بیان اینکه بزرگترین اجلاس گردشگری طی ۴۰ سال اخیر در کشور به میزبانی همدان است، افزود: ۱۵ کمیته تشکیل شده است و هر کمیته ای کار خود را انجام می دهد.

 

مدیر کل سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی استان همدان از رشد ۳۰درصدی حضور گردشگران در همدان خبر داد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی اجلاس جهانی گردشگری علی مالمیر در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سالجاری شاهد رشد حدود ۳۰درصدی گردشگری در اماکن اقامتی همدان بوده ایم.

یکی از دستاوردهای این اجلاس رسانه ای شدن این موضوع است.

شعبه دفتر بررسی ها در میراث فرهنگی همدان ایجاد میشود . این دفتر به تسریع صدور مجوزها و بهبود فضای کسب و کار کمک می کند.

۱۵۷کشور عضو سازمان جهانی گردشگری هستند اما الزامی به حضور همه کشورها در اجلاس وجود ندارد.

در اجلاس گذشته ۳۴کشور عضو بودند اما در اجلاس ۱۶کشور شرکت کردند و علی رغم تبلیغات سوء که بر علیه ایران انجام شد استقبال خوبی در اجلاس وجود داشت.

هم افزایی بین دستگاه ها و رویکردگردشگری از دستاوردهای اجلاس است . همه دستگاه ها به گونه ای در حوزه گردشگری حضور پیدا می کنند که نشان از آثار این رویدادها و تقویت گردشگری دارد.

در این رویدادها همه استان و کشور تبلیغ و معرفی می شوند، نشست ها و رویدادهای گردشگری از ارزانترین نشست ها برای دولت است و غالبا بخش عمده ای از هزینه نشست ها توسط میهمانان پرداخت می شود که آورده ای برای استان است.

رویدادهای گردشگری در مقایسه با سایر رویدادها کم هزینه است و هزینه ای که اختصاص یافته برای تولسد محتوا بوده است و هزینه مهمانی نیست.

حساسیت زایی در همه ارکان استان نسبت به مقوله گردشگری از دیگر دستاوردهای گردشگری و این رویدادهاست.

 

صوفی شهردار همدان اعلام کرد :

به درخواست همدان پاسخ داده شد و کرسی شهر جهانی ابن سینا در موسسه اکو در سازمان ملل قرار است ایجاد شود .

 

سعیدترابیان عضو هیات رییس دهکده تفریحی توریستی گنجنامه :
دهکده تفریحی توریستی گنجنامه
حامی مالی برگزاری دوره های تخصصی برای خبرنگاران گردشگری استان خواهد بود . دوره آموزشی با اعطای گواهینامه رسمی با مشارکت ارگانهای مرتبط به رسانه ها به زودی در همدان برگزار خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *