En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > معاون امور عمرانی استاندار در نمایشگاه گردشگری

معاون امورعمرانی استانداری همدان:

 همدان فراتر از انتظار در نمایشگاه گردشگری حاضر شد

رویدادهای ۲۰۱۸ در همدان نیاز به هم‌گرایی بیشتری دارد

 معاون امور عمرانی استانداری همدان گفت: همدان در یازدهمین نمایشگاه گردشگری تهران فراتر از انتظار حاضر شد و این موضوع نویدبخش روزهای خوبی برای گردشگری استان است.

محمودرضا عراقی در حاشیه بازدید از سالن استان همدان در نمایشگاه گردشگری در گفت‌وگویی اختصاصی افزود: همدان چه به لحاظ وسعت فضایی که در نمایشگاه به خود اختصاص داده و‌ چه به لحاظ رویکردی که در این نمایشگاه یعنی «گردشگری کودک و خانواده» داشته، مورد توجه بوده و این مساله برای همدان یک امتیاز بزرگ است.
وی با اشاره به اینکه یکی از اتفاقات خوب نمایشگاه امسال همکاری بین بخش خصوصی، میراث‌فرهنگی و شهرداری همدان بود، اظهار کرد: اگر چه ممکن است ضعف‌هایی وجود داشته باشد اما ما برای انجام کارهای بزرگ نیاز به هم‌گرایی داشته و این نمایشگاه یک شروع عالی برای شکل‌گیری این هم‌گرایی بود.

معاون امورعمرانی استانداری همدان بیان کرد: همدان در این نمایشگاه تبلیغات خوبی برای پایتختی گردشگری کشورهای آسیایی در سال ۲۰۱۸ داشته و عنوان شدن این موضوع برای همدان بسیار با اهمیت است.
عراقی به نقش رسانه‌ها در فراگیر شدن رویدادهای ۲۰۱۸ در همدان اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها باید با همه توان در این زمینه ورود پیدا کنند و خوشبختانه پخش زنده برنامه‌های همدان در نمایشگاه گردشگری از شبکه‌های مختلف سیما به صورت زنده و‌ ضبطی یکی از اتفاقات خوب نمایشگاه گردشگری تهران است.

وی با اشاره به اهمیت رویدادهای ۲۰۱۸ در ارتقا فرهنگ عمومی افزود: قطعا برگزاری مناسب این رویدادها باعث خواهد شد تا سطح فرهنگ عمومی در جامعه بالا برود. هم‌چنین زیرساخت‌های لازم برای برگزاری این رویدادها ایجاد شود و این دو موضوع جزو فواید و اتفاقات ماندگار هر رویدادی هستند.
عراقی رویداد ۲۰۱۸ در همدان را یک فرآیند یک ساله دانست و عنوان کرد: قطعا هر چه جلوتر برویم این رویداد به روزهای اوج خواهد رسید و آن هنگام می‌توان میوه آن را برچید.

وی بیان داشت: در حال حاضر اقدامات خوبی برای رویدادهای ۲۰۱۸ در همدان رخ داده است اما باید به این نکته توجه کنیم که زمان زیادی از ابلاغ بحث پایتخت گردشگری به همدان نگذشته، در حالی که بحث میزبانی تبریز از چند سال پیش به آن‌ها ابلاغ شده بود. با همه این تفاسیر همدان نه تنها از تبریز عقب نیست بلکه در برخی حوزه‌ها در حال سبقت گرفتن از آن‌ها است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *