En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > گزارش تصویری > مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر: علیصدر در یک قدمی جایگاه مشاور سازمان جهانی گردشگری UNWTO

مهندس غلامحسین تقوی با بیان اینکه غار علیصدر دروازه گردشگری و برند صنعت توریسم همدان تلقی می شود خاطرنشان کرد: علیصدر همانند نگینی در بین جاذبه های توریستی ایران زمین می درخشد و گردشگران داخلی و خارجی ، محققان و غارشناسان دنیا را مجذوب زیبایی منحصر به فرد خود کرده است.

1 سپتامبر 2019
کد خبر: 5214
علیصدر در یک قدمی جایگاه مشاور سازمان جهانی گردشگری

همدان- ایرنا- دبیرکل سازمان جهانی گردشگری در رویداد بزرگ ۲۰۱۸ پس از بازدید از غار علیصدر،   پیشنهاد مشاوره سازمان جهانی گردشگری در بهره برداری از غارها را به شرکت علیصدر داد که به گفته مدیر عامل این شرکت این موضوع هنوز در کاغذ بازی های اداری معطل مانده است.

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان روز پنجشنبه در بازید از خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار داشت: این استان تاریخی با رویداد ۲۰۱۸ جهانی و ظرفیت های آن در داخل و خارج از کشور بیش از گذشته معرفی شد که باید این روند ادامه داشته باشد.

غلامحسین تقوی با بیان اینکه غار علیصدر دروازه گردشگری و برند صنعت توریسم همدان تلقی می شود خاطرنشان کرد: علیصدر همانند نگینی در بین جاذبه های توریستی ایران زمین می درخشد و گردشگران داخلی و خارجی ، محققان و غارشناسان دنیا را مجذوب زیبایی منحصر به فرد خود کرده است.

وی با بیان اینکه این غار به عنوان بیست و سومین اثر طبیعی ملی است که توسط سازمان میراث فرهنگی در فهرست میراث طبیعی ایران قرار گرفته افزود: غار علیصدر تنها غار تالابی ایران و از معدود غارهای آبی قابل قایق رانی جهان است.

تقوی با بیان اینکه در سالیان اخیر این امکان فراهم شده تا گردشگران با ورود به این غار کم نظیر، ساخته‌های شگفت‌انگیز طبیعت که در طول چندین هزار سال تشکیل شده‌اند را از نظر بگذرانند ادامه داد: سال ۱۳۷۰ شرکت سیاحتی علیصدر با همکاری سازمان ایرانگردی و جهانگردی، سازمان همیاری شهرداری های استان و شهرداری همدان و با هدف توسعه و ایجاد زمینه های مناسب برای ارائه خدمات بهتر و بیشتر برای جذب گردشگران داخلی و خارجی در منطقه علیصدر ایجاد شد.

وی اظهار داشت: این شرکت تاکنون به عنوان متولی غار علیصدر فعالیت کرده است که در چند سال اخیر مورد بی مهری برخی مسئولان و رسانه ها قرار گرفت که با اظهار نظر برخی افراد، تغییر مالکیت این غار و واگذاری آن به میراث فرهنگی مطرح شده بود.

تقوی با بیان اینکه شرکت سیاحتی برند گردشگری استان است، خاطرنشان کرد: ساختار فعلی غارعلیصدر از ۲۸ سال پیش در حال فعالیت بوده و شرکت علیصدر که متولی غار است به طور کامل خصوصی نیست .

مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان با بیان اینکه این شرکت در حال خدمات‌رسانی است عنوان کرد: باید به دنبال جذب گردشگر باشیم نه اینکه با انتشار اخبار چالشی گردشگران را از حضور در استان باز داریم.

تقوی اضافه کرد: بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی که بر کوچک سازی بدنه دولت تاکید داشته ۳۰۰ نفر پرسنل شرکت هستند و هزاران نفر به طور غیر مستقیم از آن کسب درآمد می کنند که به نوعی تلاش می شود بخش های زیادی از علیصدر خدمات دریافت کنند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر خاطرنشان کرد: اقصی نقاط ایران اسلامی از ظرفیت‌های ویژه ای برای سرمایه گذاری برخوردار هستند اما در این میان استان همدان با توجه به موقعیت راهبردی و بهره مندی از زیرساخت‌های بسیار، گنجینه‌ای ارزشمند از فرصت‌های سرمایه گذاری است.

تقوی ادامه داد: استان همدان دارای ظرفیت‌های بسیاری برای سرمایه گذاری است که باید برای جذب سرمایه گذار و رشد و توسعه اقتصادی استان این ظرفیت‌ها به خوبی معرفی شوند.

وی با تاکید بر ضرورت رفع موانع موجود در مسیر سرمایه گذاری‌های جدید در همدان، افزود: همه باید تلاش کنیم تا سرمایه‌گذاران مشکلات کمتری داشته باشند.

علیصدر برند گردشگری ایران است 

قائم‌مقام شرکت سیاحتی علیصدر نیز گفت: چهلمین اجلاس جهانی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری نقش بسزایی در توسعه گردشگری فراملی ایران به خصوص همدان داشت.

سید احمد حسینی افزود: صنعت گردشگری همدان در سال های اخیر با تحولی چشمگیر روبرو شده و در اولویت اصلی توسعه این استان جای گرفته است.

وی با بیان اینکه سال گذشته همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی نقش شگرفی در جذب گردشگران خارجی داشت خاطرنشان کرد:  شرکت علیصدر برند گردشگری استان است و توانسته علاوه بر اینکه نیازهای خود را تامین کند در بخش های گردشگری صنعت گردشگری رارونق دهدکه نمونه بارز آن اجلاس ۲۰۱۸ بوده است که به لحاظ برندینگ گردشگری اثری درتوسعه گردشگری کشور گذاشته که نمی توان منکر آن بود.

وی با اشاره به اینکه در سالهای اخیر غار علیصدر، دهکده تفریحی توریستی گنجنامه و مجتمع تفریحی و اقامتی عباس آباد سالانه ۲.۵میلیون گردشگر را جذب کرده  که همین رقم موجب ایجاد حواشی در استان شد اظهار داشت: این شرکت از سال ۷۰ تاکنون گام های بلندی برای توسعه برداشته است و سال گذشته با برگزاری اجلاس همدان ۲۰۱۸  دبیر کل سازمان جهانی گردشگری از مجموعه علیصدر بازدید کرد.

وی اظهار داشت: در این بازدید وی پیشنهاد داد شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان مشاور سازمان جهانی گردشگری در بهره برداری از غارها باشد که این مهم به لحاظ فاکتور ها و استاندارد های که در علیصدر اجرا می شود، پیشنهاد شد.

حسینی خاطرنشان کرد: در حال حاضر از مسیر ۱۱ کیلومتر و ۴۴۰ متری غار، حدود سه هزار و ۵۰۰ متر را گردشگران می توانند در ۲ مسیر بازدید کنند.

وی با بیان اینکه وقتی انسان وارد غار های نمایشی می شود نیاز به روشنایی دارد که این روشنایی بستری برای رشد گیاهان از جمله گل سنگ های در غار می شود اظهار داشت: شرکت سیاحتی علیصدر در سطح دنیا توانست روش مقابله غیرمخرب برای از بین بردن جلبک هارا پیدا کند که این طرح با همکاری دانشگاه بوعلی سینا بود انجام شد.

قائم‌مقام شرکت سیاحتی علیصدر اضافه کرد: این غار به عنوان منطقه نمونه گردشگری ثبت شده و مصوبه های مورد نیاز را نیز اخذ کرده است که ابلاغ شده و سرمایه گذار نیز شرکت سیاحتی علیصدر است.

وی با بیان اینکه گردشگری همدان هنوز سنتی است افزود: در استان نقشه گردشگری نداریم و آنچه که در استان باید نقشه گردشگری و مسیرهای گردشگری تعریف و تقویت شود.

حسینی خاطرنشان کرد: باید برای مقصد گردشگری شدن از روش سنتی به صورت حرفه ای حرکت کنیم که همکاری دولت رسانه و بخش خصوص و مردم را می طلبد.

غار علیصدر جلوه گاه معجزه طبیعت

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر نیز گفت: غار علیصدر تنها غار تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است که از مجموعه رشته آب ها، دریاچه بزرگی در درون غار به وجود آمده و از این رو نفوذ به عمق غار تنها با قایق میسر است.

مسعود ملکی افزود: غار علیصدر بر اساس نظر کارشناسان مطرح زمین شناسی دنیا، یکی از بی نظیرترین و بزرگ ترین غارهای آبی جهان است که شکل گیری آن به دوره ژوراسیک دوره دوم زمین شناسی بر می گردد.

وی با بیان اینکه جریان هوا در غار علیصدر به راحتی انجام می شود افزود: علیصدر غاری زنده است و هیچگونه گاز سمی در آن یافت نمی شود و به علت وجود جریان هوا تنگی نفس در آن احساس نمی شود و همچنین به علت نبود نور خورشید هیچگونه حیات جانوری در این غار دیده نشده است.

ملکی با بیان اینکه تاکنون ۱۱ کیلومتر و ۴۰۰ متر  از مجموع دهلیزهای این غار در مراحل مختلف شناسایی و سه و نیم  کیلومتر آن مورد بازدید علاقه مندان قرار می گیرد افزود: غار علیصدر میراثی است که باید به آیندگان تحویل دهیم

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر گفت: برنامه ای برای اکتشافات جدید در این غار وجود ندارد  چرا که آسیب گردشگری بر غار موضوعی علمی است که در جهان مطرح است.

ملکی خاطرنشان کرد: در استان همدان علیصدر پر بازدید کننده ترین سایت است و حوزه اکتشافی به این جمع بندی رسیده که اکتشاف ها کافی است و گردشگران راضی هستند.

وی تاکید کرد: غار علیصدر موهبتی است که دسترسی گردشگری آن با کمترین زحمت انجام می شود و به صراحت می توان گفت غارهای زیبایی در جهان وجود دارد که قابل دسترسی نیست و همین موضوع علیصدر را مستثنی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *