En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > گزارش تصویری > مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر: علیصدر باید به جایگاه بین‌المللی برسد

غارعلیصدر، سایت تفریحی توریستی عباس‌آباد دو جاذبه‌ای هستند که تحت مدیریت این شرکت سیاحتی دو قطب اصلی جذب گردشگر در همدان بوده و هستند. علیصدر را به نمایندگی از کشور ایران در میان دیگر اعضای این سازمان متمایز جلوه داد پس از تغییر مدیر عاملان این شرکت در ماه‌های اخیر حالا غلامحسین تقوی از اوایل مرداد ماه سال 1398 به عنوان مدیرعامل دارای مسئولیت است.

3 اکتبر 2019
کد خبر: 5639

مدیرعامل بزرگترین غارآبی جهان از نیازهای توسعه‌ای علیصدر می گوید

علیصدر باید به جایگاه بین‌المللی برسد

 

تغییرات برای مدیر عاملی شرکت سیاحتی علیصدر آخرین بار  زمانی اتفاق افتاد که   دو سال دیگر از عضویت این شرکت  به عنوان هیأت رئیسه سازمان UNWTO باقی مانده بود . این مهم بیانگر آن است که بر ای حفظ و ارتقای جایگاه علیصدر باید برنامه های مدون در دست اجرا قرار گیرد .
مرداد ماه 1398  مدیر عاملی شرکت سیاحتی علیصدر در حالی که  28 سال از عمر فعالیتش می‌گشت  به دست غلامحسین تقوی  که 28 سال سابقه مدیریت داشت سپرده شد تا راه های دستیابی به روزهای بهتر برایش هموارتر شود . تا پیش از این البته ردپای مدیران قبلی نیز در اذ هان رسانه ها رد پایی شایسته و قابل تقدیر بود .  این شرکت این روزها در حالی به فعالیت خود ادامه می‌دهد که در روزهای اخیر پس از اتمام اجلاس جهانی راه ابریشم در همدان به عنوان یک گزینه برای جهانی شدن از سوی نمایندگان یونسکو در همدان نیز مطرح شده است.
در روزهای اخیر به بهانه آغاز سال نو گردشگری 2019 و نقش متمایز شرکت سیاحتی علیصدر و استان میزبان غلامحسین تقوی مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر، حمید امامی مدیر امور بین‌الملل و روابط عمومی و احمد حسینی قائم مقام شرکت علیصدر در سالن جلسات روزنامه همدان‌پیام بودیم.دولت به بخش خصوصیاعتماد کند.


مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر در این نشست به برنامه‌های اجرایی شرکت علیصدر در سال های گذشته گریزی  زد و گفت: عملکرد گذشته نشان می‌دهد توانمندی اجرای بخش خصوصی در گردشگری استان بالا است پس می‌توان به روی نقش تأثیرگذار این بخش و جایگاه شرکت سیاحتی علیصدر در حوزه گردشگری نه تنها استان همدان بلکه غرب کشور یک جایگاه استراتژیک است. این نکته است که بارها و بارها کارشناسان گردشگری در عرصه ملی و بین‌المللی در رویدادهای متعدد که در سال‌های اخیر همدان پشت سر گذاشته است به آن اشاره کرده‌اند.
غارعلیصدر، سایت تفریحی توریستی عباس‌آباد دو جاذبه‌ای هستند که تحت مدیریت این شرکت سیاحتی دو قطب اصلی جذب گردشگر در همدان بوده و هستند. علیصدر را به نمایندگی از کشور ایران در میان دیگر اعضای این سازمان متمایز جلوه داد پس از تغییر مدیر عاملان این شرکت در ماه‌های اخیر حالا غلامحسین تقوی از اوایل مرداد ماه سال 1398 به عنوان مدیرعامل دارای مسئولیت است.
وی به نقش تاثیرگذار گردشگری بر اقتصاد محلی  در استان تأکید کرد و گفت تقویت زمینه های درآمد زایی نیازمند حمایت است و شرایط باید به گونه ای باشد که حتی از دولت بخواهیم به بخش خصوصی اعتماد کند و مدیریت حوزه‌های گردشگری استان را به بخش خصوصی واگذار کند.
علیصدر توانست در روند اجرای رویدادهای بین‌المللی تأثیرگذار باشد اما من معتقدم با آن که یک پدیده منحصر به فرد دنیاست هنوز در کلاس بین‌المللی برنامه‌ریزی شده قرار نگرفته‌ایم. هنوز در طول این 28 سال نه هتل و نه رستوران در سطح بین‌المللی در علیصدر نداریم و نقاط ضعف و چرایی این موارد باید مورد بررسی قرار گیرد.
شرکت سیاحتی علیصدر نیازمند جذب سرمایه‌گذار برای توسعه زیر ساخت‌های خدماتی و اقامتی برای گردشگران است اما برای ارتقای وضعیت موجود راه‌های مواصلاتی نقش دولت تأثیرگذار و غیرقابل انکار است ، چرا که بدون جذب اعتبارات دولتی در این شرایط نمی‌شود کار هدفمندی انجام داد .تقوی علیصدر را به یک چاه نفت تشبیه کرد و گفت در نظر بگیرید نقش علیصدر همچون یک چاه نفت برای اقتصاد گردشگری نه تنها استان و غرب کشور بلکه کشور تأثیرگذار است اما باید برای چگونگی استخراج نفت از این چاه باید برنامه هدفمند داشته باشیم.حتی بر این باوریم سازمان مدیریت می‌تواند از اعتبارات ملی برای طراحی سایت علیصدر اقدام کند.
وی می‌گوید: انتظار مردم این است نمایندگان آنها در مجلس شورای اسلامی بتواند با جذب اعتبار هدفمند در راستای توسعه علیصدر قدم بردارند در این زمینه به راه‌های مواصلاتی علیصدر نگاهی بیاندازیم این راه‌ها در سطح کلاس ملی و بین‌المللی نیست و نیازمند تأمین و توسعه زیرساخت‌های متعدد برای تردد گردشگران است.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر معتقد است :  برای توسعه سیاست گردشگری علیصدر باید مشاوران بین‌المللی با ایده‌های ناب از مناطق موافق گردشگری دنیا فراخوانده شوند تا بتوانند تحولی در سطح این سایت پر گردشگر و پرپتانسیل رقم زنند.
از نگاه تقوی علیصدر باید از سطح کار روزمرگی خارج شود و مسیر دستیابی به جایگاه بین‌المللی را به سرعت طی کند.
وی در یک مقایسه آماری به حضور گردشگران و کسب درآمدهای آنها اشاره کرد و گفت: وقتی شرایط برای جذب 7 هزار نفر مسافر در علیصدر مهیا می‌شود به همان اندازه باید خدمات‌دهی به گردشگران هم در این مکان ارتقا یابد.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر معتقد است: توانمندی مجموعه شرکت سیاحتی علیصدر بالا است پس قادر هستیم بخش‌های متعدد گردشگری استان را اداره کنیم؛ در مدیریت گردشگری باید به این مهم توجه کرد که درآمد در بخش گردشگری باید در همان بخش گردشگری هزینه شود و بر این باوریم که کار نکردن بهتر از کار کردن با کم و کاستی است پس باید برنامه‌های هدفمند را تدوین و اجرا کنیم.
تقوی می‌گوید: به عنوان یک مدیر علاقمندم با سرعت بیشتری کار کنیم و همچنان معتقدم سرعت ما در کار بالا نیست و  فکر می‌کنم حتی با وضع مطلوب امروز ما عقب مانده‌ایم.

نمای داخلی غـار علیـصدر (بزرگترین غار آبی قابل قایقرانی جهان)

 

موتور محرک گردشگری همدان مسیر هموار می‌خواهد

سید احمد حسینی قائم مقام شرکت سیاحتی علیصدر نیز در این نشست به نیاز تعامل سیاست گردشگری با رسانه‌ها تأکید کرد و گفت: رسانه‌ها می‌توانند تریبون معرفی و عامل جذب گردشگر به هر منطقه‌ای باشند و برنامه‌ریزان حوزه گردشگری باید بر این باور باشند که این رسانه می‌تواند داشته‌های واقعی آنها را در ویترین معرفی به زیباترین شکل ارائه دهد.
وی گفت: این باور که علیصدر موتور محرک گردشگری استان است نیازمند برنامه‌ریزی مسیر هموار است.
در حالی که برای گردشگری همدان برنامه جامع نداریم چطور می‌توانیم در سطح حرفه‌ای از این حوزه به توسعه دست پیدا کنیم این نکات بیانگر آن است که برنامه‌ریزی هدفمند و کاربردی راه دستیابی به توسعه هدفمند است.
حسینی می‌گوید: رسانه های برنامه‌ریز و اجرای هدفمند ستون‌هایی هستند که توسعه گردشگری بر آنها سوار می‌شود.
اگر نگاه تخصصی نباشد نمی‌توانیم به صورت متوازن به روی کسب درآمد علیصدر و هزینه کردها و دستیابی به اهداف مطالعه کنیم و کارشناسان اظهرا نظر کنیم.

اگر علیصدر آسیب ببیند گردشگری همدان آسیب دیده است


مدیر روابط امور بین‌الملل شرکت سیاحتی علیصدر نیز در این نشست به نقش بی‌بدیل رسانه‌های استان برای شناساندن ظرفیت‌های گردشگری همدان اشاره کرد و گفت: هر جا رسانه پای کار بود مسیر هموار شد و دست پیدا کردن به اهداف توسعه محقق شد این باور باید در اذهان شکل بگیرد که با همراهی رسانه‌ می‌توان آینده روشن را برای گردشگران استان ترسیم کرد.
حمید امامی به فراز و نشیب‌های گذشته علیصدر اشاره کرد و گفت: روزهایی که برخی  حواشی خبری ناخواسته در سالهای گذشته  ایجاد شد و علیصدر به عنوان یک جاذبه تأثیرگذار در چرخ گردشگری همدان درگیر شد بر این باور بودیم که اگر علیصدر آسیب ببیند گردشگری همدان آسیب دیده است و در آن روزها تعقیب و درک رسانه‌ها توانست حافظ منابع گردشگری استان باشد.
امامی به نقش تأثیرگذار رسانه‌های استان در انعکاس توانمندی‌های میزبانی از رویدادهای بین‌المللی همدان 2018 در اجلاس جهانی گردشگری اشاره کرد و گفت: آن روزها همدان به ایران و جهان اعلام کرد ظرفیت‌هایی دارد که توانمندی‌ کار حرفه‌ای در عرصه بین‌المللی را دارا هستند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *