En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > تداوم فعالیت غار علیصدر در پذیرش گردشگران و مسافران از سراسر کشور
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر خبر داد:
20 سپتامبر 2020
دسته:
کد خبر: 5842

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی مجیدی ظهر شنبه در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال بدترین سال گردشگری را سپری کردیم از کاهش ۸۶ درصدی بازید کنندگان غار علیصدر در نیمه نخست امسال خبر داد و گفت: سال گذشته و در نیمه اول سال ۵۷۰ هزار نفر از غار علیصدر بازدید کردند که امسال این تعداد به ۷۰ هزار نفر رسید.

وی با بیان اینکه قیمت بلیط غار علیصدر برای هر نفر ۵۰ هزار تومان است که با احتساب کاهش ۵۰۰ هزار نفری بازدیدکنندگان از غار علیصدر رقمی معادل ۲۵ میلیارد تومان متضرر شده‌ایم که این رقم تنها از محل فروش بلیت بوده است، گفت: میزان درآمد شرکت از بازدید ۷۰ هزار نفر گردشگر علیصدر تنها ۳.۵ میلیارد تومان بوده است.

وی با بیان اینکه شیوع کرونا باعث شد بسیاری از مزایای جانبی پرسنل شرکت سیاحتی علیصدر لغو شود و کارکنان با حداقل حقوق پایه فعالیت کنند، گفت: غار علیصدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعال است و در تمام ایام هفته به گردشگران و بازدیدکنندگان خدمات ارائه می‌دهد.

مجیدی با قدردانی از حمایت استاندار همدان در بازگشایی غار علیصدر و بیان اینکه اقتصاد گردشگری شهرستان کبودرآهنگ از محل بازگشایی غار علیصدر پویا است؛ گفت: بسته‌های گردشگری مناسبی برای فصل پاییز طراحی شده تا از ظرفیت‌های گردشگری بهره ببریم.

وی اظهار کرد: همدان استانی چهار فصل است و برای ورود تورها به همدان تخفیف‌هایی لحاظ شده و با آژانس‌های مسافربری مذاکره می‌شود تا از تخفیف‌های در نظر گرفته شده بهره مند شوند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه ۴۰ درصد سهام تله کابین گنجنامه متعلق به شرکت سیاحتی علیصدر است و در برنامه ریزی ها بهره مندی از خدمات این مجموعه نیز لحاظ می‌شود چراکه اگر مجموعه تله کابین گنجنامه متضرر شود زیان آنها زیان ما نیز است؛ گفت: دولت وام ۱۲ میلیون تومانی با سود ۱۲ درصد را برای جبران خسارت‌های گردشگری مصوب کرده که انتظار داریم ضمن افزایش مبلغ وام مدت تنفس وام نیز افزایش یابد.

وی با بیان اینکه در تمام مدت شیوع کرونا نیروهای کاری خود را حفظ کردیم و امیدواریم با همین آهنگ تا پایان سال ادامه دهیم؛ گفت: متولیان گردشگری؛ وزارت میراث فرهنگی و فعالان این عرصه باید مجموعه گردشگری را حمایت کنند.

انعقاد ۱۷۴ تفاهم نامه با ادارات، سازمانها و نهادها برای بازدید غار علیصدر

مجیدی از انعقاد ۱۷۴ تفاهم نامه با ادارات، سازمانها و نهادها برای بازدید غار علیصدر خبر داد و با بیان اینکه ۱۵ درصد از جمعیت ۷۰ هزار نفری گردشگران امسال غار در پی انعقاد این تفاهم نامه‌ها محقق شده است؛ گفت: سال گذشته در مردادماه ۱۶۸ هزار نفر از غار علیصدر بازدید کردند به طوری که که در شش ماه امسال تنها به اندازه ۱۰ روز از مرداد ماه پارسال بازدیدکننده داشتیم.

وی با بیان اینکه در ایام شیوع کرونا هزینه‌هایی به مخارج شرکت سیاحتی علیصدر اضافه شده است؛ گفت: هر قایق در اختیار یک خانواده قرار می‌گیرد تا مشکلی به لحاظ شیوع کرونا وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه اکیپی از بهداشت جهانی ضمن بازدید از غار علیصدر رعایت پروتکل‌های بهداشتی را بررسی و آن را تأیید کردند، گفت: سلامت مردم و پرسنل اولویت اصلی شرکت سیاحتی علیصدر است.

مجیدی با بیان اینکه روزهای سخت شرکت علیصدر در حال سپری شدن است چرا که معیشت پرسنل، کارکنان و مردم روستای علیصدر تحت تأثیر قرار گرفته و وقتی مسافر وجود نداشته باشد اقتصاد منطقه نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد، گفت: سالهای گذشته مبالغ فراوانی صرف تبلیغات گردشگری می‌شد اما امسال کمبود اعتبارات مانع از این کار شده ضمن اینکه اولویت پرداخت حقوق پرسنل است.

وی با بیان اینکه درآمد ۶ ماهه امسال شرکت سیاحتی علیصدر ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بوده است در حالی که پارسال در همین مدت ۲۲ میلیارد تومان درآمد داشته است؛ گفت: این مجموعه بیش از ۲۰۰ نفر نیرو دارد.

مجیدی با بیان اینکه امیدواریم سال ۱۴۰۰ گردشگری به حالت عادی برگردد، گفت: متولیان گردشگری باید بسته‌هایی لحاظ کنند که مجموعه‌های فعال در این بخش متضرر نشوند ضمن اینکه آمادگی داریم با مابقی مجموعه‌ها وارد قرارداد شده و به صورت تهاتری فعالیت کنیم.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه تلاش شده آسیب کرونا به بهره برداران مجموعه شرکت سیاحتی منتقل نشود، گفت: تاکنون حقوق کارکنان به روز پرداخت شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *