En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > گزارش تصویری > قائم‌مقام شرکت سیاحتی علیصدر مطرح کرد: جای خالی طرح جامع گردشگری در همدان

سپهرغرب: قائم‌مقام شرکت سیاحتی علیصدر با تأکید بر اینکه جای خالی طرح جامع گردشگری استان همدان مشهود است، گفت: این طرح مدت‌ها قبل تهیه‌شده و در حال حاضر نیازمند بازنگری است.

3 دسامبر 2019
کد خبر: 5664

سپهرغرب: قائم‌مقام شرکت سیاحتی علیصدر با تأکید بر اینکه جای خالی طرح جامع گردشگری استان همدان مشهود است، گفت: این طرح مدت‌ها قبل تهیه‌شده و در حال حاضر نیازمند بازنگری است.

قائم‌مقام شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه این شرکت گردشگری از سال70 ایجادشده، اظهار کرد: نکته حائز اهمیت اینکه از بدو تأسیس تاکنون توسط سهام‌داران به‌صورت غیرانتفاعی اداره شده‌است.

سید احمد حسینی افزود: این بدان معنا است که تاکنون هیچ سود و یا پولی از شرکت خارج نشده و همه درآمد حاصله در جهت رونق گردشگری منطقه و استان هزینه شده‌ و می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه عملکرد شرکت قابل دفاع است، عنوان کرد: طی این سال‌ها شرکت توانسته سالیانه به صدها هزار نفر گردشگر، خدمات ارائه دهد.

قائم‌مقام شرکت سیاحتی علیصدر تصریح کرد: همچنین در زمان برگزاری اجلاس 2018 در همدان این شرکت توانست توانمندی‌های خود را در منصه ظهور قرار دهد چنانکه به اذعان بسیاری از مدیران، این عملکرد در حد فعالیت فراملی بود.

حسینی با بیان اینکه حتی در راستای رونق فرودگاه همدان این شرکت سیاحتی علیصدر بود که برای برقراری پروازهای همدان- مشهد و همدان- کیش طی سال‌های گذشته با چارتر کردن پروازها ورود کرد، ادامه داد: این شرکت در جهت رونق گردشگری استان دست به اجرای کارهای بزرگی زده‌است.

وی، شرکت سیاحتی علیصدر را موتور محرک گردشگری استان همدان دانست و یادآوری کرد: این واقعیت را نمی‌توان کتمان کرد که این شرکت به‌عنوان یک مجموعه توانمند می‌تواند منجر به رونق گردشگری در استان شود؛ البته این مهم نیازمند فراهم بودن شرایطی است.

قائم‌مقام شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه تحرک بیشتر این موتور برای رسیدن به توسعه گردشگری در استان نیازمند مسیر هموار و حمایت است، خاطرنشان کرد: لازمه ارتقای جایگاه شرکت علیصدر، جهش در حوزه گردشگری استان است.

حسینی با اشاره به اینکه البته جهش این حوزه نیز نیازمند حمایت است، گفت: یکی از اصلی‌ترین حمایت‌ها در این بستر می‌تواند از سوی رسانه‌ها باشد، چراکه هنوز باور گردشگرپذیر بودن همدان آن‌گونه که بایدوشاید در بین مردم، رسانه‌ها و حتی برخی از مسؤولان به‌درستی شکل نگرفته‌است.

وی با بیان اینکه تقویت این باور از سوی رسانه‌ها شکل می‌گیرد، اذعان کرد: استان همدان ظرفیت گردشگری بالایی دارد که متأسفانه هنوز به‌طور کامل بالفعل نشده‌است.

قائم‌مقام شرکت سیاحتی علیصدر با تأکید بر اینکه دراین‌بین جای خالی طرح جامع گردشگری استان همدان مشهود است، اظهار کرد: این طرح مدت‌ها قبل تهیه‌شده و در حال حاضر نیازمند بازنگری است.

حسینی با بیان اینکه بازنگری طرح جامع که مورد تأکید مدیریت ارشد استان نیز هست درواقع پیش‌نیاز گردشگرپذیری حرفه‌ای است، عنوان کرد: درواقع خارج شدن از روش‌های سنتی در حوزه گردشگری نیازمند این طرح جامع است.

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر نیز در ادامه با بیان اینکه امروز دیگر علیصدر به یک نام شناخته‌شده در بین گردشگران تبدیل شده‌است، گفت: حتی در همایش اخیر که با عنوان راه ابریشم در همدان برگزار شد موضوع ثبت جهانی علیصدر سرعت بیشتری گرفت، زیرا هیئتی که از سازمان یونسکو از محل غار بازدید کردند همگی بر ثبت جهانی این اثر خوش‌بین بودند.

مسعود ملکی با بیان اینکه حتی یکی از اعضای هیئت بازدیدکننده معتقد بود که تاکنون جاذبه این‌چنینی در بین آثار جهانی ثبت‌نشده، خاطرنشان کرد: بر این اساس درخواستی به هیئت ارائه شد تا حق علیصدر در این مقوله به‌درستی ادا شود.

وی با اشاره به اینکه همگان بر این امر واقف هستند که رویداد‌های بین‌المللی 2018 با محوریت علیصدر برگزار شد، اضافه کرد: این شرکت علاوه بر هزینه‌کرد، زحمات بسیاری را نیز متقبل شد.

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه برگزاری این رویدادها منافع بی‌شماری برای استان به همراه داشت، ادامه داد: فقط در یک مورد آن می‌توان به جایگاه گردشگری همدان اشاره کرد که پس ‌از این رویداد‌ها ارتقا یافت و در بین شهرها و استان‌هایی قرار گرفت که توانایی برگزاری رویدادهای بین‌المللی را دارا است.

ملکی با بیان اینکه نتیجه شکسته شدن سد برگزاری رویدادهای بین‌المللی در همدان با برگزاری رویدادهای 2018 در سال گذشته، اجلاس راه ابریشم طی سال جاری بود، تصریح کرد: هنوز هم طی مراوداتی که با دیگر شهرها و استان‌ها داریم شنیده‌ها حاکی از آن است که همچنان از همدان به‌عنوان الگو در حوزه برگزاری رویداد‌ها یاد می‌کنند به‌طوری‌که مدیران تبریزی همدانی‌ها را در برگزاری رویدادهای 2018 موفق‌تر از استان خود قلمداد می‌کنند.

وی با بیان اینکه حتی استانداری کرمانشاه نیز برای برگزاری رویداد بین‌المللی 2020 در حوزه گردشگری روستایی از استان همدان خواهان انتقال تجربیات بود، اذعان کرد: بر این اساس قرار است که هیئتی برای ارائه مشاوره به این استان اعزام شود.

ملکی با بیان اینکه حیات حوزه گردشگری به علت ارتباط با مردم به تبلیغات وابسته است، افزود: البته این تبلیغات در سطوح مختلف تعریف می‌شود که بخش نخست آن مربوط به معرفی بوده و در ادامه با یادآوری معنا پیدا می‌کند.

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه خوشبختانه این شرکت درزمینهٔ معرفی ظرفیت‌ها طی سال‌های اخیر عملکرد موفقی داشته‌است، اظهار کرد: همچنین برنامه‌های تبلیغاتی شرکت در راستای یادآوری داشته‌ها نیز معنا پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه ترغیب 600 هزار نفر برای حضور در استان عدد کمی نیست، ابراز کرد: شرکت علیصدر در بین سایت‌های گردشگری استان بیشترین بازدیدکننده را به خود اختصاص داده و حتی در سطح کشور نیز از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است به‌طوری‌که در مقام مقایسه، جزیره کیش با همه تشکیلات و زیرساخت‌ها (فرودگاه اختصاصی، شرکت هواپیمایی، تشکیل سازمان خاص برای این سایت) سالانه پذیرای 800 هزار نفر گردشگر بوده حال‌آنکه شرکت سیاحتی علیصدر بدون داشتن هیچ‌یک از این ظرفیت‌ها سالانه از 600 هزار نفر گردشگر پذیرایی می‌کند.

این مقام مسؤول با اشاره به اینکه خوشبختانه طی سال‌های اخیر شاهد رشد تعداد بازدیدکنندگان از غار نیز بوده‌ایم، گفت: در مهرماه سال جاری آمار بازدیدکنندگان نسبت به سال گذشته رشد 16 درصدی داشت.

ملکی با بیان اینکه تأثیرگذاری این شرکت در استان به‌قدری است که همواره در برگزاری برنامه‌های مختلف استانی از این شرکت دعوت به مشارکت می‌شود، تصریح کرد: انتظار می‌رود به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت گردشگری بخش خصوصی در استان بتوانیم در این حوزه حرفی برای گفتن داشته‌باشیم که در این راستا طی دو سال گذشته در حوزه گردشگری مذهبی با توجه به اینکه علاوه بر معنویت حاکم بر جامعه در حوزه اقتصادی نیز از جایگاه ویژه‌ای برخورد است، ورود کردیم.

وی اضافه کرد: پس با در نظر گرفتن پیاده‌روی اربعین به‌عنوان یک ظرفیت برای همدان برنامه‌ریزی لازم صورت پذیرفت و این شرکت با در محور قرار دادن دیگر زیرساخت‌های گردشگری همچون اقامتگاه‌ها و هتل‌ها، آن‌ها را نیز برای مشارکت ترغیب کرد چنانکه سال گذشته یک هزار و 650 و امسال نیز هفت هزار و 600 زائر را میزبان بودیم.

ملکی با بیان اینکه البته برخی‌ این حرکت شرکت را زیر سؤال بردند که چرا از یک حرکت مذهبی به دنبال جذب گردشگر مذهبی هستیم، گفت: پاسخ ما به این عزیزان این است که چرا نباید همدان، آزمونه گردشگری مذهبی باشد؟ چرا مسافری که کیلومترها برای حضور در این سفر معنوی راه طی کرده باید به دلیل خستگی در همدان دچار سانحه تصادف شود؟ این در حالی است که همه زیرساخت‌های گردشگری استان برای پذیرایی و درعین‌حال رفع خستگی حداقل چندروزه این زائران در سایت‌های گردشگری مختلف فراهم است.

وی با بیان اینکه شرکت سیاحتی علیصدر در این ایام به دنبال سود ریالی نبود، عنوان کرد: حتی هزینه‌کرد ما بیشتر از درآمد بود چراکه بهای بلیت بازدید از غاز را با 50 درصد تخفیف ارائه کردیم.

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به اینکه به اعتقاد ما استان در حوزه گردشگری مذهبی از ظرفیت بالایی برخورد است، خاطرنشان کرد: در این راستا شرکت سیاحتی علیصدر با برنامه‌ریزی دقیق‌تر همچون گذشته پای‌کار خواهد بود تا بتواند ظرفیت گردشگری بالقوه استان را بالفعل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *