En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > علیصدر و گردشگری همدان در نگاه رسانه ها…(خبرگزاری ایسنا)

شرکت علیصدر عضو هیئت رئیسه توریسم جهانی شد

معاون امور عمرانی استاندار همدان اعلام کرد: شرکت علیصدر عضو هیئت رئیسه توریسم جهانی شد.
 
به گزارش ایسنا، منطقه همدان، محمودرضا عراقی جمعه ١٣ مرداد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با تلاش های صورت گرفته شرکت سیاحتی علیصدر همدان از طرف نمایندگان آسیایی عضو هیئت رئیسه توریسم جهانی شد.
 
وی گردشگری را محور توسعه استان معرفی کرد و افزود: باید از مدیریت و بهره برداری خوب شرکت علیصدر حمایت همه جانبه صورت گیرد چرا که این امر باعث می شود برند گردشگری استان هر روز شرایط بهتری داشته باشد و خدمات بهتری به مردم ارائه دهد و از کشورهای بیشتری به استان همدان سفر کنند.
 
عراقی در ادامه با تبریک به مناسبت فرارسیدن هفته خبرنگار تصریح کرد: خبرنگاران با نکته سنجی تمام مسائل جامعه را تحلیل کرده و همین نظارت مستمر موجب می شود قطار توسعه در ریل اصلی خود قرار گیرد.
 
وی عنوان کرد: از نقد منصفانه خبرنگاران در جهت پیشبرد امور هرگز ناراحت نمی شویم بلکه خوشحال هم هستیم چرا که شایسته نیست همواره در مقام تعریف و تمجید برآییم.
 
 

علیصدر همدان میزبان اجلاس جهانی توریسم گردشگری

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر همدان از برگزاری اجلاس جهانی توریسم گردشگری با حضور اعضای وابسته این اجلاس به میزبانی این شرکت در همدان خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه همدان، حمیدرضا یاری چهارشنبه 29 شهریور در جمع خبرنگاران، با بیان اینکه سازمان توریسم جهانی زیرمجموعه سازمان ملل فعالیت می‌کند، افزود: این سازمان تقریبا 500 عضو وابسته دارد که همگی بخش خصوصی و مقاصد گردشگری هستند.

وی با اشاره به اینکه از ایران 9 شرکت عضو سازمان توریسم جهانی هستند، ادامه داد: در سال 93 شرکت سیاحتی علیصدر درخواست عضویت در این اجلاس را به سازمان ارائه داد و در سال 94 نیز درخواست مورد پذیرش قرار گرفت.

یاری با بیان اینکه هر ساله سازمان توریسم جهانی امکاناتی از قبیل ارائه مقاله و یا برگزاری همایش‌های تخصصی را به اعضایش ارئه می‌دهد، تصریح کرد: در سال گذشته نیز با شرکت در کنفرانس این اجلاس کلیپ 10 دقیقه‌ای از همدان به نمایش گذاشته شد و به معرفی شهر همدان پرداخت.

وی در ادامه درباره برگزاری اجلاس جهانی گردشگری با حضور اعضای وابسته این سازمان در همدان گفت: پس از اتخاذ این تصمیم، در نخستین اقدام، مکاتبات لازم با سازمان میراث فرهنگی کشور انجام شد تا این سازمان دعوت رسمی از اعضای وابسته این اجلاس برای حضور در همدان را انجام دهد.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر تأکید کرد: پس از موافقت با برگزاری این اجلاس در همدان، علیصدر موفق شد از طرف جنوب آسیا به عنوان عضو هئیت رئیسه نیز انتخاب شود.

وی با بیان اینکه 470 تا 500 عضو وابسته در این اجلاس وجود دارند، افزود: پیش‌بینی می‌شود تقریبا هزار و 300 نفر در این اجلاس حضور یابند البته هنوز آمار دقیقی از حضور این اعضا در اختیار ما قرار نداده‌اند.

یاری اظهار کرد: میزبانی اصلی برگزاری این برنامه شرکت سیاحتی علیصدر است که البته در این راستا تمایل داریم با ارگان‌های مختلف همکاری و هماهنگی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه این اجلاس در آبان‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد، افزود: محل برگزاری این اجلاس هتل باباطاهر خواهد بود اما سران اجلاس درباره محل برگزاری تأییده قطعی را صادر می‌کنند.

یاری با تأکید بر اینکه شرکت سیاحتی متولی برگزاری این اجلاس است اما همه مردم و دستگاه‌های مختلف ذی‌نفع هستند، ادامه داد: این اجلاس به معرفی بهتر جایگاه همدان در سطح ملی و فراملی خواهد پرداخت.

وی در ادامه با بیان اینکه این اجلاس در 3 روز برگزار خواهد شد و پیش‌بینی می‌شود حداقل 400 شرکت در این اجلاس شرکت کنند، یادآور شد: شرکت سیاحتی علیصدر برنامه‌های تبلیغاتی مختلفی برای معرفی مناطق گردشگری همدان در این اجلاس تدارک دیده است.

یاری با اشاره به اینکه اجلاس‌ها هر ساله با یک موضوع خاص برگزار می‌شوند، اضافه کرد: شرکت علیصدر پیشنهاد موضوع دیپلماسی گردشگری را به این اجلاس داده که نتیجه نهایی را سران اجلاس تصمیم خواهند گرفت.

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر نیز در ادامه گفت: این نخستین‌بار است که چنین اجلاسی در همدان برگزار می‌شود بنابراین افتخار بزرگی برای مردم شهر است.

مسعود ملکی با بیان اینکه همه همدانی‌ها برای برگزاری این اجلاس باید متعهد باشند، تصریح کرد: هر چه در این اجلاس قوی‌تر ورود پیدا کنیم سود بیشتری عاید کشور شده و مراجعات توریسم جهانی به این استان افزایش خواهد یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *