En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > علیصدر و گردشگری همدان در نگاه رسانه ها…(خبرگزاری مهر)
مدیرکل میراث فرهنگی همدان تاکید کرد:

بکارگیری توان بخش خصوصی برای معرفی ویژگی‌های گردشگری همدان

علی مالمیر
 
 
همدان – مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان بر بکارگیری توان بخش خصوصی برای معرفی ویژگی‌های گردشگری همدان تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، علی مالمیر ظهر یکشنبه در نخستین جلسه کمیته زیر ساختهای رویداد همدان۲۰۱۸ که با حضور مدیران ادارات مرتبط در دفترفنی استانداری همدان برگزار شد، با تشریح رویدادهای ۲۰۱۸ همدان در سال آینده گفت: این رویداد در دو تاریخ زمانی مجزا طی سال آینده در همدان برگزار خواهد شد.

علی مالمیر از ظرفیت های مهم این رویداد را استفاده درست از اهرم تبلیغات در داخل و خارج کشور برای استان همدان دانست و گفت: باید از ظرفیت های بخش خصوصی نیز در این راستا استفاده کرد.

وی تاکید کرد: نیازمند حمایت های بخش خصوصی در راستای پیشبرد اهداف گردشگری استان همدان و نیز افزایش درآمد پایدار برای پایتخت  تاریخ و تمدن ایران هستیم.

وی افزود : به همین منظور و براساس دستور استاندار همدان شورای سیاست گذاری درخصوص برنامه ریزی هرچه بهتر برای این  رویداد مهم در استان تشکیل شده و کمیته های مختلفی از جمله تبلیغات، ‌ پشتیبانی، اطلاع رسانی، ‌ تشریفات، اقتصادی و هماهنگی و رویدادها و کمیته آماده سازی و اجرایی و سرمایه گذاری باید برای برنامه ریزی هرچه دقیق تر این رویدادها درحد توان در سطح استان تشکیل شود.

مالمیر افزود:‌ درراستای ایجاد مزیت جدید برای شهرهمدان و جاذبه های گردشگری کل استان و غارعلیصدر و شهرجهانی لالجین باید با استفاده درست از پتانسیل  بخش خصوصی در این زمینه قدم برداشت.

در این جلسه کمیته زیرساختها پس از بحث و تبادل نظر درخصوص رویداد همدان ۲۰۱۸ مقرر کرد: در بحث روشنایی معابر در روستاهای هدف گردشگری باهمکاری ادارات راه و مسکن و شهرسازی و نیز اداره برق همکاری و هماهنگی لازم انجام و روستاهای مستعد گردشگری که در کوتاه مدت می توان برای آنان برنامه ریزی کرد شناسایی و برنامه ریزی شود.

از دیگر مصوبات نیز انجام اصلاحات  نما و منظر مبادی ورودی شهرهای گردشگرپذیر و نیز جمع آوری نخاله های ساختمانی و تجهیز سرویس های بهداشتی و استقرار کیوسک گردشگری در مبادی ورودی و نیز رفع مشکل اینترنت و زیر ساختها در شهر جهانی لالجین بود.

معاون استاندار همدان:

توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان همدان در اولویت قرار دارد

همدان 2018

همدان – معاون امور عمرانی استاندار همدان گفت: توسعه زیرساخت‌های گردشگری استان همدان باتوجه به در پیش بودن رویداد «همدان ۲۰۱۸» در اولویت قرار دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، محمود رضا عراقی صبح شنبه در نشست رویداد «همدان ۲۰۱۸» گفت: هر استانی باید تکلیف اولویت توسعه خود را مشخص کند کمااینکه محور توسعه استان همدان نیز گردشگری است.

عراقی با بیان اینکه با همکاری خوبی که در بین بخشهای عمومی، خصوصی و دولتی وجود دارد زیرساختهای تخصصی گردشگری با رویکرد خوب استان در حال پیشرفت بسیار مناسبی است، گفت: برند سازی و برگزاری رویداد ها از مهمترین شاخص های توسعه گردشگری در استان همدان است.

وی گفت: ثبت شهر جهانی سفال لالجین، شهر ملی منبت ملایر و کسب نشان جغرافیائی منبت تویسرکان از اتفاقات دو سال اخیر بوده و برگزار ی این دو رویداد بزرگ نیز در دستور کار استان است.

محمود عراقی گفت: با برگزاری دو رویداد مهم اجلاس جهانی اعضا گردشگری و نیز معرفی همدان بعنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی در سال ۲۰۱۸، همدان را بیشتر به جهانیان خواهیم شناساند.

عراقی افزود: مدیران با انعطاف بیشتری در حال تلاش برای افزایش زیر ساختهای گردشگری استان هستند و مهمترین فاکتور در زمینه پیشرفت گردشگری استان نقش آفرینی عموم مردم در این زمینه است که باید شناخت خوب و عمیقی از صنعت گردشگری استان داشته باشند.

وی به نقش تاثیر گذار رسانه ها در گردشگری استان همدان اشاره کرده وگفت: رسانه ها نقش موثری در این مقوله می توانند ایفا کنند و نقش این قشر باید به گونه ای باشدکه مردم به عنوان فعال گردشگری نقش آفرینی کنند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر نیز دراین نشست با بیان اینکه ۲۳ آبان ۹۷ اجلاس جهانی گردشگری Unwto در همدان برگزار می شود، ادامه داد: سال ۲۰۱۸، حدود ۵۰۰ عضو وابسته این شورا از کشورهای مختلف دنیا و بویژه شرکت های قدرتمند و خوشنام خصوصی در زمینه گردشگری میهمان همدان خواهند بود.

حمیدرضا یاری بابیان اینکه ۱۱ عضو این شورا از ایران و دو عضو این شورا از همدان است، گفت: علیصدر از اعضاء هیئت رئیسه این شورا است.

یاری گفت: این یک رویداد ساده نیست و این رویداد زمینه ارز آوری و افزایش ثروت و رشد اشتغال خوبی را برای همدان فراهم خواهد کرد و فرصتی منحصر به فرد برای استان همدان است تا نهایت بهره برداری را از آن داشته باشیم.

یاری گفت: ورود یک گردشگر به همدان باعث ارز آوری خوب برای منطقه بوده و موج خبری رویدادهای ۲۰۱۸ تبلیغات خوبی را برای همدان با کمک رسانه ها در پی خواهد داشت و  ورود گردشگر داخلی وخارجی را تسریع خواهد بخشید.

وی با بیان اینکه در حال برنامه ریزی برای برگزاری نمایشگاه بین المللی گردشگری در تهران هستیم که به دلیل این دو رویداد بزرگ یک سالن اختصاصی با فضای ۱۵۰۰متر مربع در ارتباط با کودک و گردشگری به استان همدان اختصاص یافته، گفت: با مدیریت میراث فرهنگی استان و سایر سرمایه گذاران بخش خصوصی با قدرت در این نمایشگاه حضور خواهیم داشت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان نیز در این نشست با بیان اینکه شورای سیاسگذاری رویداد ۲۰۱۸ به ریاست استاندار تشکیل شده است، گفت: با تشکیل ۷ کمیته و با حضور مدیران استانی فعالیت های رسمی این کمیته ها آغاز شده و طراحی لوگوی رویداد۲۰۱۸ که باعنوان همدان پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی است نیز توسط  استاد قباد شیوا در حال انجام است.

علی مالمیر افزود: اینکه همه می توانند باهم و در کنار هم کار کنند از سرمایه های استان همدان است و  بزودی شاهد درخشش همدان در سطح ملی و فراملی در زمینه گردشگری با تبلیغات خوب خواهیم بود و باکمک هم چند رویداد خوب در سال ۲۰۱۸ در همدان برگزار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: از دستاورد های این رویداد اصلاح زیر ساختهای شهری اعم از ورودی ها، سرویس های بهداشتی درون شهری و بین راهی، مبلمان شهری و ایجاد انفجار خبری و موج گسترده ای از اخبار داخلی و خارجی بر روی سایتها و فضای مجازی در راستای معرفی استان، جذب توریست، جذب شرکت های معتبر تورگرادنی در سطح دنیا، ارتقاء ظرفیت هتلینگ و زیر ساختهای گردشگری است که به همین دلیل شورای سیاستگذاری در سطح ملی و استانی تشکیل شده و میز همدان درسازمان میراث فرهنگی کشور بصورت هفتگی برنامه ها را رصد می کند و در استان نیز معاون عمرانی استاندار جلسات هماهنگی را بصورت منظم و فوق العاده برگزار می کند.

مالمیر گفت: سایت رویداد ۲۰۱۸ نیز در طراحی است و با کمک رسانه های مختلف فعالیت تبلیغی خوبی از این رویدادها را درسال ۲۰۱۸ شاهد خواهیم بود
.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *