En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > علیصدر و گردشگری همدان در نگاه رسانه ها…(خبرگزاری تسنیم)

نشست اعضای سازمان جهانی گردشگری آبان ماه ۹۷ در همدان برگزار می‌شود

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با بیان اینکه نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری آبان ماه ۹۷ در همدان برگزار می‌شود، گفت: رویداد ۲۰۱۸ فرصت مناسبی است که همدان در داخل کشور سهم مناسبی از بازار گردشگری را به دست آورد. 

2018

علی مالمیر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به اینکه برگزاری رویدادها در ایجاد ظرفیت گردشگری موثر است، اظهار داشت: برگزاری مسابقات جام جهانی، ورزشی، مباحث تجاری، فرهنگی و غیره در ایجاد ظرفیت‌های گردشگری و جذب گردشگر بسیار موثر است.

وی با بیان اینکه هدف استان از برگزاری رویدادها، راهکاری برای تقویت صنعت گردشگری است، افزود: در این راستا باید با استفاده از ظرفیت‌ها و برگزاری رویدادها بین‌المللی همدان و ظرفیت‌های شهر را به دنیا معرفی کرد.

مالمیر با تأکید بر اینکه انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 و میزبانی نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری سبب حضور فعالان صنعت گردشگری در همدان می‌شود، تصریح کرد: علی‌رغم اینکه شایستگی و افتخار انتخاب پایتخت گردشگری آسیا نصیب همدان شده است اما همدان به نمایندگی از کشور ایران میزبان این رویدادها است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به اینکه برگزاری رویدادها و تبلیغات این رویدادها در سطح کشور و بین‌الملل ظرفیت خوبی برای معرفی همدان است، بیان کرد: باید از این رویدادها در وهله اول برای معرفی ظرفیت‌های همدان در داخل کشور و در وهله دوم در خارج از کشور استفاده کرد.

مالمیر با بیان اینکه این رویداد 2018 فرصت مناسبی است که همدان در داخل کشور سهم مناسبی از بازار گردشگری را به دست آورد، عنوان کرد: این رویداد فرصت مناسبی است که ظرفیت‌های همدان را در خارج از کشور تبلیغ کنیم.

وی با تأکید بر اینکه برگزاری رویدادها در همدان ایجاد گردشگری مالی را به دنبال خواهد داشت، ابراز کرد: همدان در آبان ماه سال آینده میزبانی اعضای وابسته به سازمان جهانی گردشگری را به عهده دارد که می‌توان در این راستا رویدادهای مختلفی را تعریف کرد که از جمله این رویدادها در حوزه ورزش جشنواره اسب اصیل است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان با اشاره به اینکه گردشگری شاخه‌های مختلفی نظیر گردشگری ورزشی، کشاورزی، سلامت، تاریخی و غیره دارد، تأکید کرد: همدان خوشبختانه در زمینه‌های مختلف دارای ظرفیت است که می‌توان از این ظرفیت‌ها به گردشگری سلامت و ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی و برند بزرگ در سطح دنیا به نام ابوعلی سینا اشاره کرد.

مالمیر با بیان اینکه دانشگاه D8 در حوزه وزارت علوم ظرفیت مناسبی برای همدان است، عنوان کرد: همدان در حوزه ورزش برای استفاده از ورزش‌های زمستانی نظیر اسکی نیز ظرفیت دارد.

 

رویداد “همدان ۲۰۱۸” فرصت مناسبی برای تبدیل گردشگری به ثروت است

معاون امور عمرانی استاندار همدان با بیان اینکه رویداد “همدان۲۰۱۸” فرصت مناسبی برای تبدیل گردشگری به ثروت در همدان است، گفت: برگزاری رویدادها از راه‌های مهم معرفی همدان به جهان است.آرامگاه ابوعلی سینا - همدان

محمودرضا عراقی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در همدان با اشاره به اینکه در راستای رویداد همدان 2018 “همدان پایتخت گردشری آسیا” اتاق فکری در استانداری تشکیل شده است، اظهار داشت: علاوه بر مسئولان در این اتاق فکر بسیاری از موسسات مردمی فعال در حوزه گردشگری و تورگردان‌ها عضو این اتاق فکر هستند.

وی با بیان اینکه در اتاق فکر تشکیل شده نحو تبلیغات، اطلاع‌رسانی و آموزش و برگزاری رویدادها در سال 2018 بررسی می‌شود، افزود: برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است که از بستر ایجاد شده برای معرفی همدان و تبدیل گردشگری به ثروت استفاده شود.

عراقی با تأکید بر اینکه شورای سیاست‌گذاری برای رویداد همدان 2018 تعریف شده است، عنوان کرد: در این شورا کمیته‌های مختلفی برای این رویداد در نظر گرفته شده است.

معاون امور عمرانی استاندار همدان با اشاره به اینکه این شورا متشکل از هفت کمیته است، بیان کرد: مسئولیت کمیته تبلیغات به شهرداری محول شده است چرا که می‌تواند در فرودگاه‌های مختلف کشور، فضای مجازی و محیطی و غیره تبلیغات را داشته باشد.

عراقی با تأکید بر اینکه توسعه زیرساخت‌ها در راستای برگزاری رویداد همدان 2018 بیان کرد: از جمله مواردی که باید در اصلاح و توسعه زیرساخت‌ها مدنظر قرار گیرد اصلاح ورودی‌های همدان است.

وی با اشاره به اینکه همدان باید از راه صنعت گردشگری و برگزاری رویدادها در این راستا ثروت ایجاد کند که لازمه این امر معرفی ظرفیت‌های همدان است، تأکید کرد: از راه‌کارهای مهم در معرفی همدان برندسازی و برگزاری رویدادها است تا همدان را به جهان معرفی کند.

معاون امور عمرانی استانداری همدان با تأکید بر اینکه مهم‌ترین موضوع در رویداد همدان 2018 تبلیغات است، ابراز کرد: تبلیغات و اطلاع‌رسانی در راستای برگزاری رویدادها و معرفی همدان در سطح جهان بسیار مهم است.

عراقی با اشاره به اینکه همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 انتخاب شده است، تأکید کرد: اما همدان یکی از شهرهای ایران است و در واقع با این رویداد ایران در سطح جهان مطرح می‌شود.

وی با بیان اینکه از مشکلات موجود در همدان مواجه بودن هتل‌ها با کمبود مسافر است، اظهار داشت: رویدادها و نشست‌ها با هدف جذب گردشگر و مسافر در همدان برگزار می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *