En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > گزارش تصویری > شرکت سیاحتی علیصدر دومین بار متوالی عضو هیئت رئیسه سازمان جهانی گردشگری UNWTO شد…

شرکت سیاحتی علیصدر جهت کسب کرسی هیئت رئیسه سازمان جهانی گردشگری، در میان 162 کاندید از بین 550 عضو از 170 کشور جهان توانست با کسب 25 رای برای دومین بار متوالی عضویت خود در هیئت رئیسه سازمان جهانی گردشگری UNWTO  را تثبیت نماید.

15 سپتامبر 2019
کد خبر: 5452

شرکت سیاحتی علیصدر جهت کسب کرسی هیئت رئیسه سازمان جهانی گردشگری، در میان 162 کاندید از بین 550 عضو از 170 کشور جهان توانست با کسب 25 رای برای دومین بار متوالی عضویت خود در هیئت رئیسه سازمان جهانی گردشگری UNWTO  را تثبیت نماید.

کسب این عنوان برای دومین بار متوالی در ایران بی نظیر می باشدکه این شرکت توانست با حضور و فعالیتهای مستمر و همکاری خود با دیگر اعضا  و همچنین میزبانی کم نظیر که در چهلمین اجلاس اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری در همدان داشت به این مهم دست یابد.

 

 

 

سازمان جهانی گردشگری یکی از آژانس های رسمی سازمان ملل متحد می باشد که هدف اصلی آن پیشبرد و توسعه گردشگری در سراسر جهان است.

سنگ بنای شکل گیری اولیه این سازمان در سال 1925 میلادی با تاسیس اتحادیه بین المللی سازمان های رسمی تبلیغات گردشگری در لاهه، پی ریزی شد.

این اتحادیه پس از جنگ جهانی دوم به عنوان اتحادیه بین المللی سازمان های رسمی گردشگری (IUOTO) تغییر نام داد و بعد باز هم در نام و عنوانش تغییرات ایجاد شده و به سازمان جهانی گردشگری (WTO) تبدیل گشت و نخستین مجمع عمومی آن در ماه می 1975 میلادی در مادرید اسپانیا تشکیل شد.

از سال 1976 سازمان جهانی گردشگری به سازمان ملل وابسته شد و به آژانس اجرایی برنامه های توسعه سازمان ملل تبدیل گشت.

از نکات جالب اینکه کشور ایران در سال 1392 به عنوان نایب رییس مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری برگزیده شد و کشورمان تا سال  2017 ( از سال 2014) در عضویت شورای اجرایی و کمیته  بررسی عضویت اعضای وابسته این سازمان می باشد.

در حال حاضر 157 کشور  و 500 نمایندگی از بخش های خصوصی، موسسات آموزشی، انجمن های جهانگردی در عضویت این سازمان قرار دارند.

مقر اصلی این سازمان در شهر مادرید اسپانیا قرار دارد.

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)

پراکندگی کشورهای عضو

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)

اهداف سازمان جهانی گردشگری

یکی از برنامه هایی که این سازمان ملزم به انجام آن شده، رسیده به اهداف “توسعه هزاره” است. این هدف ها که شامل 8 مورد می شود در سال 2000 میلادی در سازمان ملل بر روی آن توافق گردید.

این اهداف موارد زیر شامل می گردد:
ریشه کنی فقر
* تامین آموزش ابتدائی در سطح جهانی
* برابری جنسیتی و توانمند سازی زنان
* کاهش مرگ و میر اطفال
* بهبود وضعیت مادران
مبارزه با ایدز، مالاریا و سایر بیماری‌ها
* تضمین پایداری محیط زیست
* مشارکت جهانی برای توسعه

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)

علاوه برموارد ذکر شده در بالا این سازمان فعالیت های بارزی در خصوص آمار و ارقام و تحقیقات بازار گردشگری انجام می دهد. این تحقیقات در دنیای گردشگری بسیار پراهمیت و اثرگذار بوده. به موجب این تحقیقات و پژوهش های این سازمان، استاندارد های بین المللی برای اندازه گیری تاثیرات گردشگری در اقتصاد ملی و پیش بینی روند آتی توسعه آن در دسترس عموم مردم جهان قرار می گیرد.

این سازمان در تلاش است از طریق کمک به حذف ویزا و الزمت وقتگیر حکومتی و ایجاد یک استاندارد کلی صدور گذرنامه و روادید باعث تسهیل سفر و گردشگری شود.

سازمان جهانی گردشگری (UNWTO)

ریاست سازمان

رابرت لوناتی از فرانسه (1975-1985)

ویلیبالد پاد از اتریش (1986-1989)

آنتونیو انریکز ساویاک از مکزیک (1990-1996)

فرانچسکو فرانگیالی از فرانسه (1997-2009)

طالب ریفای از اردن (2010- 2016)

*زوراب پولولیکاشویلی ( 2016 تا هم اکنون)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *