En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > علیصدر در تیتر برتر
22 ژانویه 2018
دسته:
کد خبر: 2966
بزرگترین غارآبی جهان تو را می خواند!
قایقرانی و گشت و گذار در دوران ژوراسیک
 
همدان – غار علیصدر به عنوان بزرگترین غار آبی دنیا به عنوانی یکی از این جاذبه های گردشگری طبیعی در استان همدان قرار دارد و بی شک یکی از معدود جاذبه هایی گردشگری و مکان هایی است که هر انسانی باید در طول عمر خود یکبار آن ببیند و تجربه کند.
  
به گزارش تیتربرتر – آمادای، اکباتان، مادستان، همدان سرزمینی کوهستانی در غرب کشور با طبیعت و جاذبه های بکر و دیدنی که آوازه برخی از این جاذبه های گردشگری طبیعی و باستانی جهانی است.

غار علیصدر به عنوان بزرگترین غار آبی دنیا به عنوانی یکی از این جاذبه های گردشگری طبیعی در استان همدان قرار دارد و بی شک یکی از معدود جاذبه هایی گردشگری و مکان هایی است که هر انسانی باید در طول عمر خود یکبار آن ببیند و تجربه کند indianpharmall.com.

غار علیصدر بر اساس نظر کارشناسان مطرح زمین شنایی دنیا یکی از بی نظیرترین غارهای آبی دنیا است که شکلگیری آن به دوره ژوراسیک( 136-190 میلیون سال پیش) باز می گردد. این غار در سال 1341 توسط تعدادی از کوهنوردان گوره سینای همدان کشف و شناسایی شد.نام این غار برگرفته از نام روستای علیصدر است که در حوالی غار قرار دارد. دمای داخل غار حدود 16 درجه و دمای آب نیز 12 درجه سانتیگراد در تمام طول سال نیز ثابت است.غار علیصدر غاری زنده و بدون  گاز سمی است اما بهدلیل عدم وجود ورخورشید هیچگونه حیات جانوری در غار دیده نمی شود.تا کنون حدود 11 هزار و 440 متر از غار شناسایی و حدود 2 هزار و 200 متر از آن مورد بازدید علاقمندان قرار می گیرد.

مدیریت غار علیصدر بر عهده شرکت سیاحتی علیصدر بوده که در سال 1370 تشکیل و در این سالها گامهای مثبت و اساسی در راستای ارائه خدمات به بازدیدکنندگان برداشته است.

در حال حاضر شرکت سیاحتی علیصدر با ایجاد یک مجموعه مناسب تفریحی پیرامون غار علیصدر بر آن است تا خاطره ای زیبا و شیرین در ذهن گردشگران داخلی و خارجی بسازد.

در مجموعه غار علیصدر اکنون به همت و تلاش شرکت سیاحتی علیصدر یک باب هتل، سوییت های اقامتی مبله و مجهز و دو بازارچه بزرگ صنایع دستی و چندین رستوران و فضای بازی کودکان ایجاد شده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *