En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > شرکت سیاحتی علیصدر به مناسبت روز گردشگری تخفیف‌های ویژه می‌دهد
علیصدر میزبان گردشگران پاییزدوست
22 سپتامبر 2020
دسته:
کد خبر: 5849

امسال درحالی، پاییز روز جهانی گردشگری و روز ملی غار پاک از راه می‌رسد که صنعت گردشگری از جمله نخستین مشاغلی بود که با شیوع کرونا بیشترین آسیب را دید و این ویروس ضربات مهلکی به اقتصاد ایران و جهان و بسیاری از کسب و کارها در همه نقاط و به‌تبع آن در استان همدان از جمله شرکت سیاحتی علیصدر و زیرمجموعه هایش وارد کرد.
اما با همه این مشکلات برنامه‌ریزان گردشگری در این جاذبه پرمخاطب از اعمال خلاقیت برای پویا نگاه داشتن نام علیصدر در عرصه ملی و حتی جهانی از پای ننشستند.
در جدیدترین برنامه از سوی مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر اعلام شده است که پاکسازی در دوران کرونا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فردا 2 مهر همزمان با روز ملی غار پاک در علیصدر اجرا می‌شود. همچنین به بهانه از راه رسیدن پاییز، تخفیفات ویژه به تورگردان‌ها و تورلیدرها از سوی شرکت سیاحتی علیصدر اعمال می‌شود.

جهانگردی و توسعه روستایی
مهدی مجیدی با اعلام این خبر به روز جهانی جهانگردی ۲۰۲۰ هم امسال هم که در حال و هوایی کرونایی رخ نمایان خواهد کرد، اشاره کرد و گفت: شعار امسال سازمان جهانی با مضمون «جهانگردی و توسعه روستایی» مشخص شده است. از آنجایی که تنها غار قابل قایقرانی جهان پیشانی به پیشانی یک روستا نفس می‌کشد این مناسبت از سوی برنامه‌ریزان گردشگری در علیصدر متمایز دیده شده است.
وی عنوان کرد: همدان به‌عنوان یکی از استان‌های دارای تاریخ و تمدن و پر از جاذبه‌های گوناگون در عرصه گردشگری دارای اهمیت خاصی است. در میان جاذبه‌های متمایز این استان غار علیصدر حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد از این رو تصمیم داریم برای این مناسبت جهانی به گردشگران در روز 27 سپتامبر یعنی 6 مهرماه همزمان با بازدید تخفیف ارائه دهیم.
مجیدی گفت: با توجه به پیشنهاد انجمن غار و غارشناسی روز ملی غار، برنامه پاکسازی غار در دست اجرا قرار گرفت.
مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: همزمان با این مناسبت با توجه به اعلام این پیشنهاد از سوی انجمن غارشناسی برآن شدیم تا در غار علیصدر، عملیات پاکسازی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط برخی از فعالان گردشگری؛ محیط زیست و غارنوردان داوطلب در دوم مهرماه انجام دهیم، با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا در کشور و حساس بودن محیط غار، همه پرسنل از زمان بازگشت فعالیت در سیستم پذیرش گردشگر علیصدر تمام موازین لازم را برای خدمات‌رسانی مطابق با رعایت پروتکل‌های بهداشتی رعایت کردند.

آموزش و فرهنگسازی
مجیدی گفت: در ماه‌های گذشته که محدودیت‌های پذیرش گردشگر در جاذبه‌ها اعمال شد، روش پیمایش غارها و غارنوردی پس از شیوع ویروس کرونا به‌دلیل حساس بودن محیط غار در یک محدودیت زمانی مشخص، با اصلاحاتی همراه شد.
وی در ادامه افزود: انجمن غارشناسی همچنین پیشنهاد کرده است برنامه روز پاکسازی را با رعایت پروتکل‌های لازم، به آموزش و فرهنگ‌سازی عمومی اختصاص دهیم.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر افزود: به‌دنبال آن هستیم با حضور متخصصان و یا کارشناسان رشته‌هایی مانند زیست‌شناسی، زمین‌شناسی و رشته‌های مرتبط با محیط زیست در استان، ضمن دعوت از آن‌ها برنامه‌هایی را به‌صورت کارگارهی برای مردم محلی و گردشگران علاقه‌مند به حضور در غار در آینده نزدیک برگزار کنیم.
آموزش نحوه بازدید امن از غارها از جمله مواردی است که می‌تواند در روزهای کرونایی پیش روی توسعه‌دهنده گردشگری طبق استانداردهای لازم باشد و در برنامه کارگاه لحاظ شود.

پاییزگردی در غار
شرکت سیاحتی علیصدر که متولی بزرگ‌ترین غار آبی جهان در همدان است، برای تداوم فعالیت خود و جلوگیری از بیکار شدن ۲۰۰ پرسنل خود طرح‌های مختلفی را برای فصل پاییز ارائه و برای رونق گردشگری علیصدر، رسانه‌ها را برای تعامل و همفکری دور هم جمع کرده است.
در ادامه برنامه مناسبتی روز ملی غار، مجیدی معتقد است: برگ‌ریزان پاییزی، نقشی پررنگ و نگار بر طبیعت همدان می‌گستراند و فرصتی است که این زیبایی‌ها را برای علاقه‌مندان به نمایش درآوریم.
وی از تحمیل فشار مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا بر تنه نحیف گردشگری این شهر می‌گوید و ادامه می‌دهد: امسال سال سختی برای حوزه گردشگری به‌ویژه غار علیصدر بود و در ۶ ماه نخست سالجاری ۸۶ درصد کاهش بازدیدکننده را داشتیم درحالی‌که در مدت مشابه سال گذشته تعداد بازدیدکنندگان ۵۷۰ هزار نفر بود.
مدیرعامل شرکت علیصدر که دغدغه بیکار شدن ۲۰۰ نیروی این شرکت را دارد می‌گوید، امسال در ۶ ماه گذشته تعداد بازدیدکنندگان ۷۰ هزار نفر و میزان درآمد شرکت فقط 3 میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود.

فعالیت غار علیصدر در ۶ ماه دوم سال
وی ادامه می‌دهد: در ۶ ماه دوم سال نیز غار علیصدر همراه با پروتکل‌های بهداشتی باز است و روز تعطیل ندارد و جمعه‌ها نیز فعال است.
مجیدی اظهار کرد: این مجموعه با رعایت 3 اصل بهداشتی آماده پذیرایی از گردشگران و بازدیدکنندگان خواهد بود. با توجه به اینکه اقتصاد روستای علیصدر و شهرستان کبودراهنگ از فعالیت غار است، نمی‌توان این مجموعه گردشگری را تعطیل کرد.
مجیدی طرح‌های تشویقی برای رونق گردشگری را در اولویت قرار داده و معتقد است، تخفیفات مختلف در قالب یک بسته مجزا برای ۶ ماه دوم سال گردشگری این مجموعه را رونق خواهد بخشید.
وی گفت: همدان در فصل پاییز هم جذابیت‌های خوبی دارد؛ بنابراین می‌توان در پاییز نیز نقاط گردشگری همدان از جمله علیصدر را بازدید کرد.

حمایت از تورلیدرها
مجیدی از ارائه بسته تخفیفی برای ترغیب تور لیدرها خبر داد و گفت: برای آژانس‌های استانی و کشوری بسته‌هایی درنظر گرفتیم که بتوانند در نیم سال دوم میهمان غار علیصدر باشند.
وی با تأکید بر اینکه سوئیت‌های عباس‌آباد فعال هستند، گفت: از دولت برای تخصیص وام ۱۲ میلیون تومانی برای هر کارگر با سود ۱۲ درصد قدردانی می‌کنیم اما این مبلغ تنها 3 ماه می‌تواند هزینه‌های ما را تأمین کند که درخواست افزایش آن را داریم.
انعقاد ۱۷۴ تفاهمنامه با ادارات و سازمان‌ها
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر خاطرنشان کرد: همچنین بازپرداخت وام نیز باید از سال آینده آغاز شود؛ زیرا تا 3 ماه آینده که کرونا تمام نشده و شرایط تغییر نمی‌کند.
وی با بیان اینکه ۱۷۴ تفاهمنامه با ادارات و سازمان‌ها داشتیم که استقبال خوبی صورت گرفت، افزود: ۱۵ درصد از درآمد شرکت از انعقاد تفاهم‌نامه‌ها است.
مجیدی با قدردانی از رسانه‌ها بابت همراهی و حمایت از شرکت علیصدر در شرایط کرونایی اظهار امیدواری کرد: در نیم سال دوم سال نیز حمایت رسانه‌ها را داشته و شاهد افزایش گردشگر باشیم.
وی با بیان اینکه بدون افزایش درآمد افزایش هزینه‌ها را به‌دلیل خرید ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده ویژه بازدیدکنندگان داشتیم، افزود: یک مورد ابتلا به کرونا نه در روستای علیصدر و نه در بین پرسنل و بازدیدکننده‌ها نداشتیم.
مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با تأکید بر اینکه معیشت روستا با فعالیت غار است، افزود: روستای علیصدر از گردشگری ارتزاق می‌کند؛ بنابراین وقتی مسافر نمی‌رود اقتصاد روستا نیز دچار مشکل می‌شود.
وی با بیان اینکه سال گذشته درآمد علیصدر ۲۲ میلیارد تومان بود و امسال در ۶ ماه 3 میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان است، افزود: در هفته گردشگری از پنجم مهر بسته‌های تخفیفی شرکت علیصدر رونمایی می‌شود. مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر عنوان کرد: این شرکت تنها در بخش فروش بلیت غار ۲۵ میلیارد تومان متضرر شد و 5 میلیارد تومان نیز از ویلاها و بهره‌برداران دچار خسارت شده است.
وی با بیان اینکه در مجموعه تفریحی عباس‌آباد از ۲۰ تا ۷۰ درصد تخفیف ارائه می‌شود، گفت: در علیصدر مجموعه خدمات شامل تخفیف۹۰ درصدی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *