En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > سمینار بین المللی گردشگری فرهنگی همزمان با چهلمین اجلاس UNWTO
به پیشنهاد شرکت سیاحتی علیصدر
13 سپتامبر 2018
دسته:
کد خبر: 2017

سمینار بین المللی گردشگری فرهنگی از طریق نوآوری و فناوری

همزمان با چهلمین اجلاس عمومی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری برگزار خواهد شد .

این سمینار به پیشنهاد شرکت سیاحتی علیصدر توسط سازمان جهانی گردشگری در شهر همدان در کشور ایران در تاریخ ۱۲-۱۴ نوامبر ۲۰۱۸ برگزار خواهد شد . در زمینه توضیحات چرایی لزوم برگزاری این سمینار مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی رویداد همدان ۲۰۱۸ عنوان کرد : امروزه گردشگری فرهنگی یکی از بزرگترین و سریع ترین بازارهای جهانی گردشگری است: حدود چهار تن از ده گردشگر بر اساس پیشنهاد فرهنگی خود، مقصد خود را انتخاب می کنند. گردشگران به طور فزاینده ای از عوامل ناملموس مانند فضای یک مکان، ارتباط آن با افراد معروف، ایده ها و رویدادها، به عبارت دیگر فرهنگ، تاریخ و سنت های محل، جذب می شوند.
حمیدرضا یاری گفت : این سمینار بین المللی در صدد ارائه یک پلت فرم تخصصی برای کشورهای عضو UNWTO، اعضای وابسته و ذینفعان مربوطه برای تبادل اطلاعات و تجربیات است. این رویداد اهمیت نوآوری در مدیریت و ترویج گردشگری فرهنگی را به رسمیت می شناسد و به دنبال گسترش استقرار فن آوری های در حال ظهور و پیشرفته در فعالیت های گردشگری در مقصد و محصولات خود است.

وی همچنین افزود : در راستای اهمیت برگزاری این سمینار از سوی سازمان جهانی جهانگردی عنوان شده است که با این وجود، گردشگری با چالش هایی از قبیل کارامدی اثرات اجتماعی و محیطی گردشگری تا مدیریت موثر استراتژی های فزاینده دیجیتالی برای پاسخگویی به نیازهای مسافرین مدرن و نیاز به افزایش رقابت پذیری مواجه است. در کنار رشد مداوم گردشگری در سالهای اخیر، ما شاهد تغییر در مدل های تجاری و رفتار مصرف کننده، از قبیل ظهور سیستم های دیجیتال C2C (اغلب به عنوان اقتصاد اشتراکی)، داده های بزرگ و بومی سازی جغرافیایی، عمدتا در پاسخ به بحران اقتصادی جهانی و پیشرفت تکنولوژی هستیم.
سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) به منظور پیش بینی، رفع و غلبه بر چالش های جدید و تهیه روندهای جدید در بخش گردشگری، در حال حاضر، نوآوری و تحول دیجیتالی را به منظور کیفیت بخشی به مقاصد برای شناختن پتانسیل کامل آنها به طور کامل وارد گردشگری می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *