En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > در حاشیه نشست ستاد مرکزی خدمات سفر

مونسان مدیرکل محترم سازمان میراث فرهنگیٌ صنایع دستی و گردشگری در سی و یکمین نشست ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با محوریت نوروز۹۷ اعلام کرد دیگر استانها از ظرفیت سه رویداد بزرگ در تبریز و همدان بهره ببرند و این فرصت بسیار خوبی است.

معاون عمرانی استانداری همدان که در این جلسه حضور داشت اعلام کرد :

رویداد “همدان ۲۰۱۸” یک فرصت طلایی برای گردشگری همدان است این فرصت را به فال نیک بگیرید

عراقی با بیان اینکه رویداد ” همدان۲۰۱۸” فرصت طلایی برای بهره بردن از ظرفیت های گردشگری در همدان است، گفت: برگزاری رویدادها از راه‌های مهم معرفی همدان به جهان است.

محمودرضاعراقی در گفت‌و‌گو با کمیته اطلاع رسانی همدان ۲۰۱۸ با اشاره به اینکه در راستای رویداد همدان ۲۰۱۸ کارشناسان و صاحبان ایده در# اتاق_فکر گردشگری استان در جلسات متعدد گرد هم می آیند ؛ اظهار داشت: علاوه بر مسئولان در این اتاق فکر بسیاری از موسسات مردمی فعال در حوزه گردشگری و تورگردان‌ها عضو این اتاق فکر هستند و دغدغه اعضا بهره بردن مناسب از ظرفیت گردشگری همدان در سال ۲۰۱۸ است .

وی با بیان اینکه در اتاق فکر تشکیل شده نحو تبلیغات، اطلاع‌رسانی و آموزش و برگزاری رویدادها در سال ۲۰۱۸ به صورت مداوم در ماه های اخیر بررسی می‌شود، افزود: برنامه‌ریزی‌هایی انجام شده است که از بستر ایجاد شده برای معرفی همدان و تبدیل گردشگری به ثروت استفاده شود.

عراقی با تأکید بر اینکه شورای سیاست‌گذاری برای رویداد همدان ۲۰۱۸ تعریف شده است، عنوان کرد: در این شورا کمیته‌های مختلفی برای این رویداد در نظر گرفته شد که هر یک از کمیته ها با ارائه برنامه های خود به فعالیت ها رسمیت بخشیدند.

معاون عمرانی استاندار با تأکید بر اینکه توسعه زیرساخت‌ها در راستای برگزاری رویداد همدان ۲۰۱۸ بیان کرد: از جمله مواردی که باید در اصلاح و توسعه زیرساخت‌ها مدنظر قرار می‌گرفت سیمای شهری بود که شهرداری با توان پای کار آمد.

وی با اشاره به اینکه همدان باید از راه صنعت گردشگری و برگزاری رویدادها در این راستا به ایجاد اشتغال ؛ درآمدزایی و تکاپوی اقتصاد محلی تحقق بخشد که لازمه این امر معرفی ظرفیت‌های همدان است، تأکید کرد: از راه‌کارهای مهم در معرفی همدان برندسازی و برگزاری رویدادها است تا همدان را به جهان معرفی کند.

معاون امور عمرانی استانداری همدان با تأکید بر اینکه مهم‌ترین موضوع در رویداد همدان ۲۰۱۸ تبلیغات است، ابراز کرد: تبلیغات و اطلاع‌رسانی در راستای برگزاری رویدادها و معرفی همدان در سطح جهان بسیار مهم است.

عراقی با اشاره به اینکه از زمانی که همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد و میزبانی اجلاس جهانی جهانگردی را به خود اختصاص داد ، تأکید کرد: همدان یکی از شهرهای ایران است و در واقع با این رویداد ها ایران در سطح جهان مطرح می‌شود.

وی در پایان تاکید کرد : رویدادها و نشست‌های مرتبط با آنها با هدف جذب گردشگر و معرفی ظرفیت های همدان درعرصه ملی و جهانی مطرح خواهد شد پس لازم است این فرصت طلایی را به فال نیک بگیریم و برای دستیابی به اهداف ؛ خردجمعی از مهم ترین موارد است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *