En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > جلسه خدمات سفر نوروزی
14 فوریه 2018
دسته:
کد خبر: 2282

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، محمودرضا عراقی، معاون امور عمرانی استانداری همدان  (24 بهمن) در جلسه ستاد خدمات سفر نوروزی گفت: این جلسه به عنوان آسیب شناسی و رفع مشکلات خدمات سفر نوروزی برگزار شده است.

وی افزود: با توجه به سفر نوروزی در پیش رو و رویداد بین المللی همدان 2018 باید ورودی های شهر همدان مناسب سازی شوند.

وی با اشاره به لوگوی رویداد همدان 2018 نیز  تصریح کرد: شاید هنرمندی از منظر زیبایی طرح خاصی مدنظر داشته باشد اما هر چیز زیبایی نمی‌تواند با اهداف ما در رویداد همدان 2018 متناسب باشد.

معاون امور عمرانی استانداری همدان ابراز کرد: 490 شرکت گردشگری در اجلاس جهانی رویداد بین المللی همدان 2018 حضور خواهند یافت.

عراقی با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی روستایی و عشایری نیز  بیان داشت: این نمایشگاه ظرفیت بسیار خوبی برای توسعه روستاها و جذب گردشگر است که باید از این ظرفیت برای رویداد همدان 2018 استفاده کرد.

وی با بیان اینکه باغ موزه دفاع مقدس باید در اختیار شهرداری قرار گیرد، گفت: این باغ موزه انحصاری شده و این در حالیست که باید در اختیار شهرداری قرار بگیرد تا مردم علاوه بر بهره مندی از فضای آن از نظر فرهنگی نیز استفاده کنند.

حضور همدان در نمایشگاه توانمندی عشایری و روستایی

ظاهر پور مجاهد، سرپرست امور روستایی و عشایری استانداری همدان نیز اظهار کرد: سومین نمایشگاه توانمندی های عشایری و روستایی در اسفندماه برگزار می شود.

وی افزود: این نمایشگاه علاوه بر نمایش گذاشتن توانمندی های عشایران و روستائیان ، در راستای جذب توریست، گردشگر و سرمایه گذار نیز تلاش می کند.

وی تصریح کرد: باید از این نمایشگاه در جهت رویداد بین المللی همدان 2018 بهره کافی را برد به طوری که 170 متر مربع در کنار پاویون مسئولان کشوری در اختیار غرفه همدان قرار دادند.

عباس صوفی، شهردار همدان در جلسه خدمات سفر نوروزی بیان داشت: یک دستگاه اتوبوس روباز گردشگری در ایام نوروز 97 به مسافران و گردشگران این شهر خدمات رسانی می کند.

وی از آغاز پاکسازی شهر وساماندهی فضای سبز از نیمه اسفندماه سال جاری خبرداد و اظهار کرد: ساماندهی ورودی های همدان آغاز شده اما تا پایان سال فرصت کافی برای اتمام ساماندهی تمام ورودی های شهر وجود ندارد.

وی تصریح کرد: در نوروز امسال نظارت جدی با نصب چادر مسافرتی در میدان باباطاهر به عمل می آید و فضای مناسبی برای نصب چادر در اختیار مسافران قرار می گیرد.

صوفی بیان کرد: تلاش می شود پیاده راه میدان امام خمینی(ره) و خیابان اکباتان در 18 اسفندماه همزمان با سالروز ولادت حضرت زهرا(س) افتتاح شود.

شهردار همدان از ساماندهی دست فروشان گنج نامه در عید نوروز امسال خبرداد و گفت: ساز و کار جدیدی برای فعالیت دست فروشان در نظر گرفته شده است.

ساماندهی دست فروشان اماکن تاریخی در همدان

علی خاکسار، معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان نیز گفت: نوروز 96 بیش از 137 برنامه در قالب نوروزگاه در استان همدان اجرا شده است.

وی با بیان اینکه امسال 11 کمیته، زیر مجموعه ستاد خدمات سفر استان همدان فعالیت می کنند، افزود: نوروز امسال تعداد بیشتری از برنامه های فرهنگی با شکلی متفاوت در استان اجرا می شود.

وی تصریح کرد: امسال با توجه به رویداد بین المللی همدان 2018 باید برای ساماندهی دست فروش ها در اماکن پرگردشگر همدان همچون آرامگاه بوعلی سینا، تپه هگمتانه و آرامگاه باباطاهر به صورت جدی اقدام شود.

وی بیان داشت: سازمان ها و ارگان های مختلف می توانند برنامه ها و آیین های بومی و محلی خود را در قالب نوروزگاه ها اعلام کنند تا در تقویم گردشگری استان گنجانده و به مسافران اطلاع رسانی شود.

  علی مالمیر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان همدان (24 بهمن) در جلسه ستاد خدمات سفر نوروزی گفت: دبیرخانه  رویداد همدان 2018 در ساختمان تالار قرآن راه اندازی شده است و افراد می توانند ایده های خود را به دبیرخانه ارائه دهند.

وی افزود: در تبلیغات نوروزی باید رویداد همدان 2018 مدنظر قرار گیرد و پیرامون محور این موضوع تنظیم شود.

وی در خصوص یازدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته در تهران، تصریح کرد: کودکان موثرترین عامل برای تصمیم گیری به سفر هستند و امسال همدان در این نمایشگاه با محوریت کودکان اقدام به فعالیت کرده بود.

مالمیر بیان داشت: همدان در این نمایشگاه در قالب یک سالن مجزا به مساحت 1800 مترمربع قرار گرفته بود و محتوای اصلی تبلیغات در این نمایشگاه رویداد همدان 2018 بود.

حمیدرضا یاری، مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت: در حال حاضر مشکل آب در روستای علیصدر به وجود آمده که باید بررسی و حل شود چرا که بسیاری از مسافران در این روستا اقامت می‌کنند.

حمیدرضا یاری در پایان درخواست کرد: در ایام تعطیلات پلیس راهنمایی و رانندگی در داخل روستای علیصدر وجود داشته باشد تا مشکلی در زمینه ترافیک رخ ندهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *