En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > تپه عباس آباد، بام همدان ۲۰۱۸

زیبایی بی بدیلی چشمک زنان نگاهت را افسون می کند

13 ژوئن 2018
دسته:
کد خبر: 1528


به گزارش ایرنا، سربالایی جاده که نفسهایت را به شماره می اندازد، زیبایی بی بدیلی چشمک زنان نگاهت را افسون می کند.
مخمل سبز پوشیده بر عریان تپه ها، دره ای پُر دار و درخت، تکیه داده بر بلندای الوند؛ بنفشه های شکفته در میان پُرز چمن های نو رسته و هوای مَلس بهاری، نشانی تکه ای از نقشه شهر همدان است به نام تپه عباس آباد.
تپه ای که بر فراز آن نمایی بی نظیر از شهر را در یک سو و دره ای باصفا و شگفت انگیز را در سوی دیگرش پنهان کرده.
پله های سنگی کنده شده بر دیواره تپه همچون پلکانی رو به آبی آسمان همراهی ات می کند برای اوج گرفتن و فتح یکی از بلندی های زیبای شهر همدان که به خاطر جفت و جور بودن امکانات تفریح، اقامت و گشت و گذار به مجتمع توریستی تفریحی بام همدان مشهور شده است.
از زمین که کنده می شوی تنهایی و سکوت بغض های فرو خورده ات را می تراود و بداهه گویی های عاشقانه ات گل می کند؛ شاید هم ابیاتی از باباطاهر شاعر شوریده همدان را با خود زمزمه کنی:
آلاله کوهسارانم تو ای یار
بنفشه جو کنارانم تو ای یار
آلاله کوهساران هفته ای بی
امید روزگارانم تو ای یار
باید مراقب باشی زمزمه هایت اوج نگیرد، مبادا خواب نیم روزی سبزه ای بهم بریزد.
آبشار مصنوعی که پهنای تپه را دو نیم کرده و عطر پونه های وحشی شمارش پله ها را از یادت می برد، به هر حال بیست دقیقه ای طول می کشد تا به انتها برسی.
بر بام که می ایستی رقص نسیم و مه به استقبالت می آید و نفس های بریده بریده ات را چاق می کند و الوند با رگه های برف بر پیشانی و دامنی از گلهای طناز بهاری خودنمایی می کند تا بفهماند که در دل بهار هم زمستان را می توان به تماشا نشست.
قاب چشمانت کم حجم می شود از تماشای همه این زیبایی و دست به دوربین عکاسی ات می بری برای داشتن همیشگی چنین صحنه هایی.
اینجا می توانی بی پروا همه دوست داشتنی های شهر را در آغوش بکشی و در عوض کینه و غصه هایت را به باد بسپاری و رها شوی؛ اینجا سرشار از حس و حال خوشی می شوی که فقط باید بود و لمس کرد؛ گفتنی نیست.
می مانی تا خورشید چین های دامن سرخش را در آسمان باز کند و گرد طلا بر رخساره تپه بپاشد، تماشای غروب آفتاب در بام همدان و انعکاس آن در استخر بزرگ روبازی که بر این بلندی ساخته شده رویایی باور نکردنی است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *