En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > گزارش تصویری > تقوی در مصاحبه با همدان پیام : علیصدر نماینده آسیا در سازمان UNWTO شد…

 

 علیصدر نماینده آسیا در سازمان UNWTO شد

 

هجدهمین مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر از راه رسید تا جای درویشی مدیر پیشین این شرکت را که عمر مدیریتش   بیش از 2 ماه و 10 روز به طول نیانجامیده  بود  قرار گیرد.
از روزی که مجید درویشی به عنوان فرماندار اسدآباد معرفی شد گزینه‌های متعددی از جمله مهدی مجیدی، مدیرعامل سازمان همیاری‌ شهرداری‌های استان و اسدا… ربانی مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری همدان به عنوان جانشین وی در شرکت علیصدر مطرح شدند ، اما برخلاف تمام شنیده ها در روزهای اخیر  غلامحسین تقوی، به عنوان هجدهمین مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر منصوب شد. از سوابق تقوی می‌توان به معاونت جهادکشاورزی استان، ریاست شورای اسلامی شهر ملایر و ریاست سازمان نظام مهندسی شهرستان ملایر اشاره کرد.
از روزی که درویشی وارد علیصدر شد عنوان کردیم وی که پیش از این سابقه مدیریت منطقه 4 شهرداری همدان و  معاون خدمات شهری و امور مالی شهرداری را در کارنامه کاری خود دارد حالا میرود تا در حوزه گردشگری همدان نیز ایفای مسئولیت کند اما گویا ایفای مسئولیت در نقش فرماندار بر بودن در حوزه گردشگری غالب شد و این مدیر نیامده رفت …
پیش از  درویشی ؛ حمیدرضا یاری از 5 اسفند 1392 مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر بود . تا آن زمان این شرکت 15 مدیرعامل را به خود دیده بود که یاری از راه رسید و عنوان شانزدهمین مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر را به خود اختصاص داد مردی که آن روز جای حسن اسلامیان با 66 ماه سابقه مدیریت نشست.حالا  تقوی به عنوان هجدهمین مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر در حالی وارد این حوزه شده است که با آمدن وی خبرهای خوشی منعکس شد


برگ برنده علیصدر در عرصه جهانی
غلامحسین تقوی د ر گفتگوی اختصاصی با همدان پیام گفت :  در تازه ترین اتفاقات شایسته است که اعلام کنیم ؛  دو سال دیگر شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان عضو هیأت رئیسه سازمان جهانی گردشگری ماند.  وی گفت : انتخابات هیأت رئیسه سازمان جهانی گردشگری در سال 2019 در حالی برگزار شد که نام علیصدر و سابقه میزبانی ایران از اجلاس جهانی گردشگری 2018 در اذهان اعضای سازمان ماندگار شده است .
تقوی افزود :  : در این دوره از بین 550 عضو 114 عضو نامزد انتخابات هیأت رئیسه شدند. در بین این گزینه‌ها شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان یکی از نمایندگان جدی آسیایی نیز حضور داشت.مدیر عامل شرکت سیاحتی علیصدر گفت:  پس از برگزاری انتخابات با رأی 550 عضو فعال سازمان جهانی گردشگری 12 عضو هیأت رئیسه این سازمان برای دو سال متمادی پیش‌رو انتخاب شدند در این میان شرکت سیاحتی علیصدر توانست آرای لازم را برای هیأت رئیسه ماندن و نماینده آسیایی بودن در این سازمان کسب کنند.
وی همچنین افزود : پیش از این شرکت سیاحتی علیصدر در کنار یکی از شرکت‌های هندی نماینده آسیایی سازمان جهانی گردشگری بود اما در سال 2019 و پس از برگزاری انتخابات اخیر شرکت هندی حذف و با حمایتی که شرکت سیاحتی علیصدر از شرکت ایرانی کاندیدا شده در انتخابات انجام داد توانستند به عنوان نمایندگان آسیایی آرای لازم را به دست آوردند.
گفتنی آنچه در این میان حائز اهمیت است این نکته بود که در بین آراء کسب شده که به نفع شرکت سیاحتی علیصدر اعلام شد هیچ یک از آراء متعلق به اعضای ایرانی در سازمان جهانی گردشگری نبود و علیصدر توانست مهر آرای لازم برای  حضور خود را بار دیگر در هیأت رئیسه سازمان جهانی گردشگری از اعضای غیر ایرانی کسب کند.سال 2017 برای نخستین بار در ایران شرکت سیاحتی علیصدر به عضویت هیأت رئیسه سازمان توریسم جهانی درآمد و این موفقیت، رهاوردی ارزشمند برای صنعت گردشگری ایران به همراه خواهد داشت.
سازمان جهانی گردشگری مستقر در شهر مادرید اسپانیا، از نمایندگی‌های سازمان ملل است که در رابطه با امور جهانگردی سیاستگذاری می کند و امروزه پیشتازترین و شناخته شده ترین سازمان بین المللی مرتبط با سفر و گردشگری در جهان است.
این سازمان با بیش از یک هزارو 550عضو از ۱۵۰ کشور در حوزه گردشگری بین المللی فعالیت می کند و اعضای هیأت رئیسه آن متشکل از ۱۲ عضو برای مدت چهارسال با رای اعضای وابسته انتخاب می شوند همچنین رئیس هیأت مدیره این سازمان ازسوی رئیس سازمان ملل منصوب می شود.
شرکت سیاحتی علیصدر که از سال ۱۳۷۰ با همکاری سازمان ایرانگردی و جهانگردی، سازمان همیاری شهرداری های استان و شهرداری همدان و با هدف ایجاد بسترهای مناسب برای ارائه خدمات بهتر برای جذب گردشگران داخلی و خارجی در منطقه علیصدر ایجاد شد و تاکنون به عنوان متولی غار علیصدر فعالیت کرده؛ اکنون برای دومین بار  به عنوان نماینده ایران، یک کرسی از ۱۲ کرسی هیأت رئیسه سازمان جهانی توریسم را به خود اختصاص داده است. عضویت علیصدر در هیأت رئیسه سازمان توریسم جهانی، امتیاز بزرگی برای صنعت گردشگری ایران محسوب می شود.
با این اتفاق، ظرفیت ها و داشته های طبیعی و گردشگری ایران می تواند در مجامع جهانی در حوزه گردشگری مطرح شود و صنعت گردشگری کشورمان را متحول کند.عضویت در هیأت رئیسه سازمان توریسم جهانی می تواند در زمینه رشد شاخص های فرهنگی ایران نیز موثر باشد، عضویت در این سازمان زمینه ای را فراهم می کند تا ایران در حوزه گردشگری به جایگاه واقعی خود دست یابد و در این زمینه شرکت سیاحتی علیصدر به عنوان نماینده ایران به وظیفه ملی خود عمل می‌کند و طرح های خود را ارائه می دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *