En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > همدان 2018 >  برپایی شایسته اجلاس جهانی unwto

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنابع دستی و گردشگری همدان در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی اجلاس جهانی گردشگری گفت:

ایران سرزمینی است کهن با قدمتی به بلندای تاریخ بشر ، تنوع فصل ها ، آب و هوا، جغرافیا، آداب و رسوم ، هنر و صنایع دستی ناب ، این کشور را به موقعیتی متمایز و منحصر به فرد در دنیا مبدل نموده است

6 نوامبر 2018
کد خبر: 3615

مدیر_روابط_عمومی_میراث_فرهنگی_صنایع_دستی_و_گردشگری_همدان

 برپایی شایسته اجلاس جهانی #unwto و کنفرانس بین المللی #همدان۲۰۱۸ #ACD

مدیر روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی صنابع دستی و گردشگری همدان در گفتگو با کمیته اطلاع رسانی اجلاس جهانی گردشگری گفت:

ایران سرزمینی است کهن با قدمتی به بلندای تاریخ بشر ، تنوع فصل ها ، آب و هوا، جغرافیا، آداب و رسوم ، هنر و صنایع دستی ناب ، این کشور را به موقعیتی متمایز و منحصر به فرد در دنیا مبدل نموده است . معرفی این همه تنوع و قابلیت برای جذب سرمایه گذاران خارجی درایران نیازمند برنامه ریزی و برخورداری از روش های تبلیغاتی میانبرو قطعاٌ کم هزینه است که یکی از این روشها پذیرش میزبانی و برگزاری رویدادهای بین المللی است چرا که بازتاب حضور سفیران کشور های هدف بویژه افراد متخصصی که با دید گاههای موشکافانه و کارشناسانه در حوزه گردشگری به کالبد شکافی جزئیات وجوه صنعت گردشگری ما می پردازند صد چندان بیشتر از نظر سطحی افراد غیر کارشناس خواهد بود .

انتخاب استان همدان در سال 2018 بعنوان پایتخت گردشگری کشور های آسیائی و برگزاری رویداد unwto بعنوان یکی از رویداد های مهم این برنامه در سال 2018 فرصتی است مغتنم برای جلوه گری صنعت گردشگری که استان همدان به نمایندگی از کشور ایران میزبانی آنرا به خود اختصاص داده است .

نا گفته پیداست استان همدان که از شاخصه های متعدد گردشگری آنهم در سطح بسیار بالا برخوردار است بهترین گزینه برای اثبات این مدعی است .

از اینکه در بحث انتخاب همدان برای این دو رویداد دفاع کردیم پشیمان نیستیم زیرا همدان با برگزاری بسیار دقیق و برنامه ریزی شده مراسم افتتا حیه در حد استاندارد های بین المللی ثابت نمود که در کشور از جایگاه ویژه ای برخوردار است و بعنوان نماینده کشور سر بلند ایران در جامعه بین المللی حرف برای گفتن دارد ومی تواند عرض اندام نماید . قطعاٌ این رویداد با استفاده از تجربه های قبلی قوی تر برگزار خواهد شد .

وی ادامه داد:تجربه برگزاری رویداد ثبت جهانی شهر سفال ( لالجین ) – رویداد ثبت ملی شهر منبت (ملایر) و اخذ نشان جغرافیائی منبت ( تویسرکان ) ، اخذ نشان های بین المللی هنرمندان صنایع دستی در یونسکو و……. همه و همه عناوینی است که در سالهای اخیر همدان را به مرکز توجه دنیا مبدل نموده و ره آورد آن رشد روز افزون گردشگران داخلی و خارجی ، تمایل ورغبت بیش از پیش سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در حوزه زیر ساختهای گردشگری است که به تبع آن رشد اقتصادی استان را نیزدر بر خواهد داشت . مردم همدان باید شعار(( گردشگری سرمایه فردای فرزندان ماست را )) سر لوحه سیاست ها و برنامه های خود نمایند . کوچک و بزرگ ، پیر و جوان ،از دانش آموز تا سرمایه گذار باید برای آن برنامه داشته باشند ودر راستای توسعه این صنعت همت گمارند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *