En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > گزارش تصویری > با رویداد معنوی اربعین استان را از مسیر به مقصد تبدیل کنیم، در همدان زائران 50 درصد تخفیف گردشگری می گیرند

با رویداد معنوی اربعین استان را از مسیر به مقصد تبدیل کنیم

 در همدان زائران 50 درصد تخفیف گردشگری می گیرند

امسال همدان بارانداز زائران 7 استان است ، این برنامه ریزی می تواند فرصتی برای توسعه گردشگری مذهبی در استان باشد . مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با عنوان این مطلب گفت : امسال ۹۵ موکب به زائرین اربعین حسینی خدمات رسانی خواهند کرد که تا ۳۰ مهر ۳روز پس از اربعین فعال خواهند بود که این موکب ها می توانند در کنار ارائه خدمات مطلوب به زائران معرف ظرفیتهای گردشگری همدان باشند .
غلامحسین تقوی افزود : تاسیسات و فعالان گردشگری استان همدان ، مردم مومن و ولایتمدار استان همدان خود را برای پذیرایی از زائران اربعین حسینی آماده می کنند در این راستا تاسیسات اقامتی و خدماتی گردشگری در همدان با اعمال تخفیفات مطلوب میزبان زائران آقا ابا عبدالله الحسین در مسیر  راه کربلا خواهند بود .
وی همچنین افزود : گردشگری مذهبی، مانند سایر بخش های گردشگری، برای کشور ایران فرصت آفرین است. اکنون با فرا رسیدن اربعین حسینی، پیاده روی پر شور زائران کربلا، بار دیگر ظرفیت های مطلوب کشور اسلامی ایران را در کانون توجهات رسانه ها قرار می دهد.

در ادامه معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر در این راستا افزود : از مجموع این موکب ها تعداد ۷۵ موکب در استان ،۴موکب در مرزهای خروجی کشور و ۱۶موکب هم در کشور عراق مشغول خدمت رسانی هستند.
مسعودملکی افزود : موکب های استان همدان تا ۳روز پس از اربعین فعال خواهند بود افزود: اسکان و پذیرایی، امدادرسانی و خدمات بهداشتی درمانی، تجهیز مجتمع های رفاهی و تدابیر ترافیکی راهنمایی و رانندگی از جمله این اقدامات می باشد.

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر گفت: همدان بارانداز زائران 7 استان در کشور است و شهر مریانج به عنوان پس کرانه و بارانداز برای ۷ استان از جمله خراسان رضوی، سمنان، قم، گلستان و مازنداران تعیین شده است که این برنامه ریزی فرصتی برای احیای گردشگری مذهبی در همدان است

مسعودملکی عنوان کرد: همدان به ویژه شهر مریانج به عنوان بارانداز زائران اربعین تعیین شده و زائران ۷ استان در مسیر رفت پیاده روی اربعین از شهرستان همدان عبور می‌کنند به این منظور شرکت سیاحتی علیصدر بیلبوردهای اطلاع رسانی حاوی خبر ارائه خدمات گردشگری و اعمال 50 درصد تخفیف بازدید از غار علیصدر و دیگر جاذبه های گردشگری استان را برای زائران اربعین در محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه تا تهران را اطلاع رسانی کرده است که این مهم مورد استقبال زائران در حال عبور از استان همدان قرار گرفته است .

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر بیان کرد: روزی هزار و ۵۰۰ اتوبوس از مرز مهران زائران را به همدان و باراندار شهر مریانج وارد می‌شوند سپس هزار و ۵۰۰ واحد اتوبوس از همدان به سمت استان‌های مقصد زائران حرکت می‌کنند که هر یک از آنها می توانند با د ریافت خدمات گردشگری مطلوب سفیران گردشگری برای استان همدان باشند .

مسعود ملکی گفت: پیش بینی می شود امسال افزایش تردد زائر داشته باشیم چون درسال گذشته ۲میلیون و۲۰۰هزار نفر زائر از استان تردد داشته اند که پیش بینی می کنیم این رقم امسال در رفت و برگشت زائران به ۳میلیون و ۲۰۰ تردد برسد.

ملکی افزود : فضای شهر و نقاط دیدنی همدان را در نقشه‌ای تعریف کرده‌ایم و 50 درصد بن تخفیف برای بازدید از اماکن دیدنی این شهر برای زائران در نظر گرفته‌‌ایم.
زائران می‌توانند به همراه خانواده از تخفیف 50 درصدی بازدید غار علیصدر و تله کابین گنجنامه برخوردار شوند با این تفاسیر شرایط موجود بیانگر آن است که در همدان برای بیش از چهار میلیون زائر برنامه فرهنگی و گردشگری در نظر گرفته شده است که هر یک خواهند توانست در حوزه گردشگری تاثیرگذار باشند .

گردشگری مذهبی در ایران می تواند جایگاه بسیار بهتر از این داشته باشد و با حرکات جدید مانند پیاده روی میلیونی اربعین می توان از فضای موجود استفاده نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *