En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > بازرسان سازمان جهانی گردشگری به همدان سفر می کنند

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به برگزاری اجلاس جهانی گردشگری در همدان، گفت: هیاتی از بازرسان سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) یازدهم اردیبهشت ماه جاری به منظور تایید نهایی میزبانی این شهر، به همدان سفر می کنند.

به گزارش ایرنا، مسعود ملکی روز یکشنبه در نشست هم اندیشی با رسانه های همدان، اظهار کرد: در همین چارچوب میزبان شایسته ای برای این هیات خواهیم بود تا بتوانیم نسبت به آماده سازی های لازم برای برگزاری اجلاسی که آبان ماه امسال برگزار می شود، اقدام کنیم.
وی یادآوری کرد: همدان در اجلاس یاد شده میزبان 500 عضو از بیش از 150 کشور وابسته به سازمان جهانی گردشگری خواهد بود.
وی با تاکید بر اینکه همکاری 2 سویه با مجموعه گردشگری گنج نامه در حال انجام است، گفت: از آنجا که علیصدر 40 درصد از سهام مجتمع گردشگری گنج نامه را در اختیار دارد، به لحظ تبلیغات و اجرای برنامه ها نیز هماهنگ است.

نبود جاده مشکل منطقه گردشگری گنج نامه
رئیس هیات مدیره مجتمع تفریحی، توریستی و ورزشی گنج نامه همدان نیز در این نشست گفت: نبود مسیر دسترسی مناسب مشکل اصلی این منطقه گردشگری است و اگر مسیر مناسب برگشت برای این محور ایجاد شود، تاثیر بسزایی در جذب گردشگر خواهد داشت.


سعید ترابیان افزود: این مسیر به دلیل استقبال گردشگران و مردم همدان، از بار ترافیکی بالایی به ویژه در 6 ماهه نخست سال برخوردار است و همین مساله منجر به انصراف اغلب گردشگران از به انتها رساندن مسیر به دلیل توقف در ترافیک می شود.
وی اضافه کرد: از مسئولان انتظار داریم چاره ای برای این معضل ترافیکی در جاده گنج نامه اتخاذ کنند تا شاهد روان سازی در تردد خودروها و فراهم سازی مسیر برای گردشگران به این منطقه مهم گردشگری باشیم.
وی بیان کرد: شهرداری همدان با مدیریت عباس صوفی شهردار جدید در ماه های اخیر خدمات قابل توجهی را در حوزه های شهری به ویژه گردشگری و ترافیک داشته است و امیدوارم با حمایت سایر مسئولان بتوانند مسیر برگشت گنج نامه را احداث کنند و معضل ترافیک این مسیر را برای همیشه برطرف سازند.
ترابیان با مهم ارزیابی کردن رویداد همدان 2018 اظهار کرد: بخش خصوصی در کنار مسئولان ارشد اجرایی میزبان این رویداد بین المللی هستند و مجتمع توریستی گنج نامه نیز در گام نخست حامی مالی جشنواره ملی انیمیشن است.
وی افزود: مرکزیت این جشنواره نیز گنج نامه همدان است و از مردم می خواهیم از این رویداد مهم دیدن کنند.
وی ارزش ایجاد پیاده راه های همدان را در سطح منطقه گردشگری گنج نامه دانست و گفت: این اقدام شورا و شهرداری همدان جای تحسین دارد اما انتظار می رود نام های قدیمی از جمله خیابان سنگ شیر و عباس آباد به این پیاده راه های مرکزی میدان امام در آینده بازگردد.
ترابیان با تاکید بر اینکه خبرنگاران باید مطالبه گر باشند، گفت: اکنون زمان آن رسیده که خبرنگاران حس مطالبه گری را بالا ببرند و به جای ایراد گرفتن از طرح ها و اقدامات صورت گرفته، راهکار ارایه داده و کمک کنند تا مسئولان نیز سدهای ایجاد شده را از مسیر حمایتی سرمایه گذاران به ویژه بخش خصوصی بردارند.
به گزارش ایرنا، همدان در سال میلادی جاری میزبانی 2 رویداد بزرگ بین المللی یعنی میزبانی 500 عضو از بیش از 150 کشور وابسته به سازمان جهانی گردشگری و میزبانی وزاری خارجی 34 کشور آسیایی در قالب پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی را بر عهده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *