En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > استاندار همدان و اجلاس همدان2018
13 ژانویه 2018
دسته:
کد خبر: 2956

رویداد ‘همدان 2018’ رهاورد فعالیت 100روزه دولت در حوزه گردشگری

همدان- ایرنا- استاندار همدان گفت: تعیین همدان به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 از سوی مجمع گفت و گوی آسیایی و تصویب میزبانی همدان برای نشست اعضای سازمان جهانی گردشگری در نشست conwto چین برای سال آتی میلادی، مهمترین رهاورد فعالیت 100 روزه دولت در حوزه گردشگری این استان است.

محمدناصر نیکبخت روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه 2 اجلاس مهم گردشگری در سال 2018 در این استان برگزار می شود، افزود: این اجلاس ها فرصت بسیار خوبی برای معرفی استان همدان و جذب گردشگراست و باید برای استفاده از این فرصت ها آماده شد.
وی اضافه کرد: 30 برنامه در سطح ملی و جهانی برای این اجلاس ها تدارک دیده شده و تعداد این برنامه ها افزایش خواهد یافت و با میزبانی این اجلاس ها، چند فرصت اساسی و ظرفیت شایسته نصیب استان همدان خواهد شد.
وی معرفی و پخش برنامه های تبلیغاتی استان در شبکه های سراسری صدا و سیما و ساخت تیزرهای تبلیغاتی انیمیشنی استان را از دیگر فعالیت های انجام شده در حوزه گردشگری برشمرد و گفت: برنامه شب های فیروزه ای از شبکه پنج سیما و برنامه دورهمی از شبکه نسیم از مهمترین این برنامه ها است که به تبلیغ جاذبه های گردشگری همدان پرداخت.
استاندار همدان ادامه داد: در این مدت هتل امیران و هتل سفیر در همدان افتتاح شد و این امر در راستای رویکرد توسعه محور دولت تدبیر و امید در حوزه گردشگری اتفاق افتاد که انقلابی را در صنعت هتل سازی استان همدان پدید آورد.
نیکبخت برگزاری نمایشگاه کشوری صنایع دستی در استان همدان، تهیه مستند صنایع دستی برای رشته های سفال، چرم و منبت و پخش در شبکه های سیما، برگزاری جشن کسب عنوان شهر منبت و برگزاری نمایشگاه مبل و منبت در سطح شهرستان ملایر را از مهمترین اقدامات انجام شده در 100 روزه نخست فعالیت دولت دوازدهم در حوزه صنایع دستی همدان برشمرد.
استاندار همدان در خصوص اقدامات انجام شده در حوزه کاوش های باستان شناسی در همدان نیز گفت: در این مدت مجوز ایجاد پایگاه میراث طبیعی علیصدر کسب و کاوش اضطراری در خیابان باباطاهر و میدان امام خمینی(ره)همدان انجام شد که این کاوش ها منجر به کشف یک تابوت سنگی مربوط به دوره اشکانی، کشف 2 تابوت سفالی مربوط به دوره اشکانی و قطعات سفالی مربوط به همدان در سلوکی شد.
نیکبخت، مطالعه و تدوین ضوابط و تعیین عرصه و حریم غارهای سراب و علیصدر، تهیه GTS محوطه ها و بناهای تاریخی استان، نصب یک هزارو 300 متر گاردریل در مسیر دسترسی به منطقه نمونه علیصدر و نصب گیت ورودی و فروش بلیط الکترونیکی در آرامگاه بوعلی و آرامگاه باباطاهر را از دیگر اقدامات انجام شده در 100 روزه نخست فعالیت دولت دوازدهم در این استان برشمرد.
به گزارش ایرنا، استان همدان در سال 2018 به عنوان پایتخت گردشگری آسیا انتخاب شده و همچنین در سال 2018 این استان میزبان بیش از 150 کشور و 500 عضو وابسته با سازمان جهانی گردشگری در بیست و دومین نشست مجمع عمومی سازمان جهانی گردشگری است.
این استان با در اختیار داشتن 2.3 جمعیت و 1.2 مساحت کشور و دسترسی به هفت آزاد راه و برخورداری از فرودگاهی با قابلیت فرود هواپیماهای پهن پیکر از یک سو و بهره مندی از بیش از یک هزار و 800 جاذبه تاریخی و طبیعی و گردشگری از سوی دیگر، فرصت ها و مزیت های گردشگری گسترده ای دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *