En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > اخبار شورای سیاستگذاری رویداد همدان ۲۰۱۸

تخصیص اعتبار کمیته های فعال در دبیر خانه همدان ۲۰۱۸ تعیین تکلیف میشود

14 ژوئن 2018
دسته:
کد خبر: 1568

معاون عمرانی استاندار در شورای سیاستگذاری عنوان کرد :

تخصیص اعتبار کمیته های فعال در دبیر خانه همدان ۲۰۱۸ تعیین تکلیف میشود

معاون امور عمرانی استاندار همدان گفت: زمان ارائه برنامه های شفاهی و تراوش های فکری در برنامه ریزی برای رویداد #همدان_۲۰۱۸_پایتخت_گردشگری_قاره_آسیا گذشته است ؛ امروز وقت عمل است .

به گزارش #کمیته_اطلاع_رسانی_رویداد_همدان_۲۰۱۸ عراقی تاکید کرد : تخصیص اعتبار به کمیته های فعال در دبیر خانه همدان ۲۰۱۸ روز یکشنبه در سازمان مدیریت تعیین تکلیف خواهد شد .

وی همچنین گفت : رهاورد رویداد همدان ۲۰۱۸ باید علاوه بر معرفی جاذبه های گردشگری این استان، انعقاد چندین طرح سرمایه گذاری مهم خارجی و جذب سرمایه گذاران باشد.

محمودرضا عراقی امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ددر نشست #شورای_سیاستگذاری رویداد همدان ۲۰۱۸ افزود: انعکاس خبرها و اطلاع رسانی ماحصل فکرها و برنامه های رویداد همدان ۲۰۱۸ بعد از ماه مبارک رمضان آغاز می شود.

وی ادامه داد: برنامه های #رویداد۲۰۱۸ تنها مختص شهر همدان نیست و بخش زیادی از فعالیت ها در شهرستان های استان انجام می شود.

وی اضافه کرد: استان همدان به صورت همدل از این رویدادها استفاده می کند و همه شهرستان ها در این رویداد دخیل هستند.

معاون امور عمرانی استاندار همدان اظهار داشت: اگر ۲ رویداد فراملی میزبانی وزرای گردشگری کشورهای آسیایی و اعضای سازمان جهانی گردشگری در همدان برگزار نمی شد این حجم از جهت گیری ها و سامان دهی ها در استان انجام نمی شد و این رهاورد مهمی برای همدان محسوب می شود.

عراقی اظهار کرد: برخی کمیته ها همچون کمیته رویدادهای بین المللی و #کمیته_اطلاع_رسانی به بهترین شکل کار خود را انجام داده است و پیگیری های برخی کمیته ها همچون کمیته های تبلیغات و فرهنگی باید بیش از این باشد.

رئیس اتاق بازرگانی همدان :۱۱ رویداد بین المللی در همدان برگزار میشود، شهرداران شهرهای #جاده_ابریشم به همدان می آیند

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان و رئیس کمیته امور بین الملل رویداد همدان ۲۰۱۸ نیز گفت: این کمیته برگزاری حدود ۱۱ رویداد بین المللی در قالب رویداد همدان ۲۰۱۸ را در دست اقدام دارد.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی رویداد همدان ۲۰۱۸ علی اصغر #زبردست افزود: رایزنی ها با دکتر ظریف برای برگزاری اولین نشست سفرای خارجی مستقر در جمهوری اسلامی به همراه رایزن های فرهنگی و اقتصادی آنان در همدان انجام شد و حدود ۲۵۰ نفر از سفرا و رایزنان فرهنگی و اقتصادی آنان در ۲۱ و ۲۲ تیرماه در این نشست شرکت می کنند.

وی ادامه داد: نشست تعدادی از سفرای جمهوری اسلامی و رایزن های بازرگانی و اقتصادی ایران در خارج از کشور نیز در مردادماه به میزبانی همدان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: نمایشگاه بین المللی و تخصصی شهرهای جهانی سفال و سرامیک و مبل و منبت نیز در ۳۰ مرداد تا پنج شهریورماه در همدان برگزار می شود.

زبردست با بیان اینکه نمایندگان ۱۴۰ کشور برای حضور در این نمایشگاه دعوت شده اند گفت: حدود ۱۵ مهمان ویژه به عنوان سخنران این برنامه حضور می یابند.

زمان حضور وزاری گردشگری کشورهای آسیایی اعلام شد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همدان در شورای سیاستگذاری رویداد همدان ۲۰۱۸ که امروز ۲۳ خرداد ۹۷ تشکیل شد ، با بیان اینکه زمان قطعی حضور وزاری گردشگری کشورهای آسیایی اعلام شد گفت: استان همدان پنجم تا هفتم شهریورماه میزبان وزرای گردشگری کشورهای آسیایی است.

به گزارش #کمیته_اطلاع_رسانی رویداد همدان ۲۰۱۸علی #مالمیر افزود: برپایی نمایشگاه بین المللی صنایع دستی نیز در همدان قطعی شد و سعی می شود زمان برپایی این نمایشگاه همزمان با حضور وزرای گردشگری کشورهای آسیایی در همدان باشد.

وی ادامه داد: تفاهم نامه برگزاری همایش بین المللی دستکندها نیز با توجه به ظرفیت استان در حوزه دستکندها نیز در حال امضا است و با کلیات آن موافقت شده است.
وی اظهار داشت: نشست با مدیران ۱۶ شبکه رادیویی در خصوص شکل گیری ‘رادیو گردشگری’ و پرداختن به موضوع همدان ۲۰۱۸ برگزار شد.

۵۸۴خبر با محوریت همدان ۲۰۱۸ اطلاع رسانی شد

نماینده کمیته اطلاع رسانی رویداد همدان ۲۰۱۸در شورای سیاستگذاری که امروز چهارشنبه ۲۳ خرداد ۹۷ برگزار شد گفت: ۵۸۴ خبر و طرح گرافیکی در قالب همدان ۲۰۱۸ از ۵ اسفند ماه ۹۶ لغایت ۲۳ خرداد ۹۷ اطلاع رسانی شده است.

به گزارش #کمیته_اطلاع_رسانی ، مریم مقدم افزود: معرفی جاذبه های گردشگری شهرستان ها در ۸۲طرح طراحی شد و ۸۹ طرح اینفوگرافی در مورد معرفی ظرفیت های مختلف شهرستان های استان توسط کمیته اطلاع رسانی تولید و در فضاهای رسانه ای تبادل شد.

وی اضافه کرد: طرح ‘از اینجا تا هر کجای ایران’ در ارتباط با تورهای گروهی در سایر استان ها برقرار شد و ۳۶خبر آنها با تصاویر مرتبط منتشر شد

مقدم همچنین گفت : طرح سفیران ۲۰۱۸ با همکاری کمیته اطلاع رسانی و راهنمایان گردشگری فعال در ابنیه تفریحی توریستی با معرفی ویژه رویداد به گردشگران خارجی اجرا شده است که ماحصل آن ۳۲ خبر منتشر شده بوده است

وی عنوان کرد تا امروز ۲۸۷ خبر در خبرگزاری ها و ۳۰۲ گزارش و مصاحبه در رسانه های مکتوب در کنار دو ویژه نامه اختصاصی از رویداد همدان ۲۰۱۸ منعکس شده است .

از ۱۰۰ ظرفیت سرمایه گذاری ۲۸ مورد قابل ارائه در رویداد همدان ۲۰۱۸ است

رئیس #کمیته_اقتصادی_و_سرمایه گذاری همدان ۲۰۱۸ نیز گفت: بهره برداری حداکثری اقتصادی در راستای ظرفیت استان از رویداد همدان ۲۰۱۸ مهمترین هدف این کمیت #مهرداد_موسوی افزود: با توجه به اینکه در حال حاضر قاره آسیا به یکی از قطب های اقتصادی دنیا تبدیل شده است و در اقتصاد بین الملل تاثیر گذار است می توان از فرصت رویداد همدان ۲۰۱۸ برای حضور سفرای این کشورها در همدان بیشترین بهره برداری را داشت.

وی ادامه داد: این کمیته ظرفیت های اقتصادی استان را که قابلیت سرمایه گذاری خارجی دارند بررسی کرده و در این راستا بیش از ۱۰۰ مورد ظرفیت اقتصادی در استان شناسایی شده است.

رئیس کمیته اقتصادی و سرمایه گذاری همدان ۲۰۱۸ اضافه کرد: همه این ۱۰۰ مورد ظرفیت شناسایی شده قابلیت سرمایه گذاری خارجی را ندارند و طبق بررسی ها مشخص شد ۲۶ مورد از این ظرفیت ها دارای قابلیت سرمایه گذاری خارجی است.

موسوی بیان کرد: فرآوری سیر، فرآوری سیب زمینی، فرآوری گیاهان دارویی و پرورش گیاهان زینتی ، ساخت الیاف شیشه، تولید کاغذ از سنگ، توسعه زنجیره مبل و منبت استان، توسعه زنجیره سفال استان، احداث مجتمع های گردشگری و اجرای طرح های سرمایه گذاری در مناطق ویژه گردشگری از جمله طرح هایی است که قابلیت سرمایه گذاری خارجی دارند.

دانشگاه دی ۸ شهریورماه افتتاح می شود

رئیس دانشگاه بوعلی سینا و رئیس کمیته علمی رویداد همدان ۲۰۱۸ نیز در این نشست گفت: اساسنامه دانشگاه بین المللی دی ۸ همدان در هفتم و هشتم تیرماه در نشستی در خارج از کشور تایید و تلاش می شود افتتاحیه دانشگاه دی ۸ اواخر شهریورماه برگزار شود.

به گزارش کمیته اطلاع رسانی رویداد همدان ۲۰۱۸ ، #یعقوب_محمدی_فر افزود: جشنواره دانشجویان غیرایرانی سراسر کشور نیز در صورت تامین بودجه در همدان برگزار می شود و حدود ۶۰۰ دانشجوی خارجی در قالب این جشنواره به همدان می آیند.

وی ادامه داد: نشست بین المللی ایران شناسان و کارگاه پژوهشی باستان شناسان دنیا نیز در صورت تامین بودجه در همدان برگزار می شود.

وی پیشنهاد کرد: جشنواره ملی عکاسی ابن سینا نیز در همدان برگزار و از پتانسیل دانشجویان و انجمن های علمی استفاده شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *