En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > اجرای استاد کیوان ساکت با گروه بانوان وزیری از غارعلیصدر‌کلید خورد
گردشگری با موسیقی در غار علیصدر نفس تازه کرد
2 نوامبر 2020
دسته:
کد خبر: 5882

تولد گروه نوازندگان «بانوان وزیری» که قرار است از این پس همراه با استاد کیوان ساکت اجرای گروهی را آغاز کنند از شگفت‌انگیزترین غار آبی جهان رسانه‌ای شد.
مدیر برنامه‌های کیوان ساکت که خود اهل همدان است در گفت‌وگو با همدان‌پیام می‌گوید: این اتفاق به‌مناسبت میلاد حضرت رسول(ص) در قاب تصاویری زیبا از یک جاذبه شاخص همدان منعکس شد و تأکید بر انتخاب همدان به‌دلیل تعلق خاطری بود که به زادگاهم داشتم.
هادی پاکروان با اشاره به ضرورت القای انرژی مثبت به جامعه با حفظ پروتکل‌های بهداشتی، گفت: در حوزه موسیقی برآن شدیم طرح‌های نو دراندازیم که در این راستا نوازندگی استاد ساکت با گروه موسیقی بانوان وزیری برای نخستین بار در غار علیصدر انجام شود.
وی گفت: پس از ساخت کلیپی 6 دقیقه‌ای که به همت هنرمندان همدانی تهیه و تدوین می‌شود و قرار است توسط چهره‌های شاخص فرهنگی در فضای مجازی بارگذاری شود، می‌خواهیم خاطره‌ای متمایز را در حوزه گردشگری موسیقی به نام استاد کیوان ساکت و همدان رقم زنیم.
وی به هدف از این اجرا اشاره کرد و گفت: در وهله نخست آغاز معرفی اجرای بانوان وزیری از غار علیصدر برای نخستین‌بار، برایمان مهم بود و دوم آنکه می‌خواهیم به‌واسطه این اجرا و تهیه کلیپ، در آینده موجب معرفی این جاذبه شاخص و همدان باشیم.
پاکروان انعکاس زیبای موسیقی در غار علیصدر را اتفاقی متمایز در حوزه موسیقی برای گروه توصیف کرد و گفت: اجرا با تماشاگر حسنی که دارد، این است که عده محدودی شما را می‌بینند و شما می‌توانید این اجرا را در شهرها و کشورهای مختلف تکرار کنید و یک برنامه موسیقی‌ که تمرین می‌شود بارها قابل اجرا است چون شنوندگان آن متفاوت هستند اما در یک اجرای آنلاین تعداد زیادی از مخاطبان در شهرهای مختلف کنسرت را می‌بینند و این کار را دشوار می‌کند و باید در هر اجرا یک قطعه جدید را تمرین کرد که خود این هم برای گروه زمان‌بر است.
به نقل از مدیر برنامه‌های استاد کیوان ساکت، این برنامه هنری با حمایت شرکت سیاحتی علیصدر برگزار شد و تهیه کلیپ توسط 2 فعال هنری همدانی، رامین رهبر و امین صیف انجام شده است، این اتفاق بیانگر توان بالا و ظرفیت‌های ارزشمند استان همدان است.
كيوان ساكت که حالا 59 ساله است، علاقه‌مندان موسيقي ايراني او را مي‌شناسند و نظم، خلاقيت و هنر منحصر به‌فرد او زبانزد است. ساکت، كسي است كه بارها ارادت خود را به موسيقي ايراني فرياد زده است و سال‌هاست كه با موسيقي ايراني نفس می‌کشد؛ او می‌تواند فرهنگ و داشته‌های ایران زمین را با خلاقیت در اجراهایش در عرصه ملی و بین‌المللی به زیباترین شکل به نمایش بگذارد./همدان پیام -مریم مقدم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *