En
شرکت سیاحتی علیصدر > اخبار > آنچه از نقطه ورود تا خروج گردشگران به غار رخ میدهد
پرسش که بین فعالان ومدیران گردشگری این روزها مطرح است چرا کرونا گردشگران را از علیصدر فراری نداد؟
11 آگوست 2020
دسته:
کد خبر: 5776

چگونه علیصدرحتی در روزهای کرونایی هم توانست گردشگران را به سمت خود بکشاند ؟ این سوالی است که اینروزها بین فعالان گردشگری و مدیران تاسیسات گردشگری دست به دست میشود .
پاسخ این سوال را میتوان از برنامه های ارائه شده توسط مدیران این مجموعه در روزهایی که همه تاسیسات گردشگری با چالش های عدیده دست و پنجه نرم میکردند برآورد کرد .
هر گردشگر به محض ورود به علیصدر شاهد مجموعه ای از اقدامات و تدابیری است که تحسین برانگیز است .
از زمان ورود مسافر به سایتهای تحت مدیریت شرکت سیاحتی علیصدر به ویژه غار تا زمان خروجش را شامل می شود.
این تدابیر شامل: جلوگیری از ورود مسافرین بدون ماسک در تمامی بخشهای زیر مجموعه شرکت سیاحتی علیصدر ، توزیع رایگان ماسک میان مسافران، نصب دوربین های نظارتی در تمامی مسیرهای تردد ، سنجش دمای بدن مسافران، تهیه کف پوش های ضدعفونی کننده و تهیه گسترده و حجم بالای مواد ضدعفونی کننده برای ضد عفونی قایق ها و اجرای پروتکل های سلامت در خصوص مسافرانی که شرایط سفر را ندارند.
این بر نامه ها به نقل از مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر بر اساس اهداف زیر به اجرا در می آید .
1. هدف اول: سلامتی مسافران و همچنین گردشگران داخلی و خارجی
2. هدف دوم: سلامتی جامعه محلی ، پرسنل و کارکنان علیصدر ، سایر مراکز اقامتی و مجموعه های گردشگری زیر مجموعه این سایت
3. هدف سوم: بهبود و رونق صنعت گردشگری همدان بعد از وقفه ای چند ماهه به دلیل شیوع ویروس کرونا

مهدی مجیدی میگوید : از همان بدو شیوع ویروس کرونا غارعلیصدر برای پذیرش گردشگران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی آماده شد .

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر از برنامه ریزی برای پذیرش گردشگران در ایام تعطیلات پیش رو خبر داد و گفت: گرچه حتی پیش از این شرایط بحرانی متولیان امور در علیصدر برای پذیرش گردشگران حساسیت بالایی داشتند اما این روزها امکان بازدید از غارعلیصدر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان فراهم است.
وی با اشاره به اینکه در ابتدای ورود مسافران به مجموعه غار علیصدر و در گیشه بلیت فروشی، ماسک رایگان در اختیار مسافران و گردشگران قرار می‌گیرد، گفت: مسافران باید با ماسک در غار حضور و تردد داشته باشند.
مجیدی با یادآوری اینکه هشدارهایی برای رعایت نکات بهداشتی در محل تردد افراد نصب شده تا مسافران با رعایت آنها در امان باشند، گفت: اجازه هیچ گونه تجمع در غار به افراد داده نمی‌شود و نفراتی با رعایت فاصله گذاری فیزیکی از غار دیدن می‌کنند.

مدیرعامل شرکت سیاحتی علیصدر با یادآوری اینکه کارکنان شرکت علیصدر نیز دوره‌های آموزشی لازم را سپری کرده‌اند تا با رعایت نکات ذکر شده سلامت مسافران تأمین شود، گفت: گندزدایی تجهیزات غار علیصدر به صورت روزانه انجام می‌شود.
مجیدی همچنین با بیان اینکه ویلاهای اقامتی عباس آباد در روزهای شنبه تا سه شنبه برای تمام مراجعان تخفیف ۵۰ درصدی خواهد داشت و در روزهای پایانی هفته ۳۰ درصد تخفیف برای اقامت افراد در این ویلاها لحاظ می‌شود، گفت: شرایط برای گذران ایام تعطیلات پیش رو در مناطق گردشگری همدان مهیا شده است.
به گفته مهدی مجیدی غار شگفت انگیز علیصدر پس از اعلام رسمی مجاز بودن برای فعالیت از اواخر اردیبهشت 1399 با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و رعایت تمامی پروتکل های پیشنهادی بازگشایی شد و برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا تعداد سانس‌های بازدید از غار افزایش یافته تا در هر سانس تعداد کمی وارد غار می‌شوند.
وی رعایت فاصله گذاری اجتماعی در بازدید از غار را الزامی دانست و تاکید کرد: برای حفظ سلامتی گردشگران در هر قایق برای بازدید از غار فقط یک خانواده سرنشین می‌شوند.
بنا بر شواهد نگارنده مطلب در غار علیصدر پس از تست روزانه پرسنل و ضد عفونی قایق ها، نظارت بر مراکز اقامتی، تفریحی، خدماتی و گردشگری در علیصدر گردشگران با شرایطی مطلوب پذیرش میشوند .
غار علی‌صدر یکی از غارهای تالابی ایران و از معدود غارهای آبی جهان است که در ۷۰ کیلومتری شهر همدان در غرب ایران قرار دارد . علیصدر همچنین دارای طولانی‌ترین مسیر قایقرانی درون غار در جهان است
این غار در ارتفاعات ساری قیه نزدیک روستای علی‌صدر شهرستان کبودراهنگ در استان همدان واقع شده‌است. ارتفاع غار از سطح دریا ۲۱۰۰ متر است. محوطه غار دالان‌های پیچ در پیچ و دهلیزهای متعددی دارد. غار به طول ۱۱ کیلومتر می‌باشد که به علت صعب العبور بودن مسیر ۳ کیلومتر آن کشف شده‌است. از مجموعه رشته آبها، دریاچه بزرگی در درون غار به وجود آمده و از این رو نفوذ به ژرفای غار تنها با قایق میسر است. غار علیصدر یکی از دیدنی‌های جهانگردی استان همدان است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *