شرکت خدمات مسافرتی علیصدر مهر، از آن جمله دفاتری است که نه تنها در عرصه ملی بلکه در عرصه بین‌المللی توانسته است چهره‌ای شاخص از خود نمایان کند.

شرکت خدمات مسافرتی آژانس علیصدر مهر به صورت سهامی خاص در سال 1381 آغاز به کار کرد.

آنچه در این بخش فعال در حوزه گردشگری استان همدان می‌گذرد طبق ماده 20 اساسنامه شرکت عبارت است از اخذ رویداد و تنظیم و انجام مسافرت‌های گروهی داخلی و خارجی و فروش بلیت‌های هواپیما و قطارهای رجاء انجام می‌شود در این دفتر خدمات مسافرتی همچنین فعالیت‌هایی همچون ذخیره مکان و هر گونه خدمات ایرانگردی و جهانگردی طبق قوانین سازمان ایرانگردی و جهان‌گردی به انجام می‌رسد.

* علیصدر مهر و همکاری با ایرالاین‌ها

همکاری شرکت‌ مسافرتی علیصدر مهر بین شرکت‌های هواپیمایی ایران ایر، کیش، ایر و ماهان زمینه‌ای مناسب را ایجاد کرده است تا به واسطه این همکاری‌ها بتوان شاهد توسعه گردشگری استان بود.

با توجه به دریافت مجوزهای بند الف و ب در نیمه دوم سال 1386 و زمینه‌سازی تکمیل فعالیت عمده آژانس بیشترین تلاش و تکاپو را در جهت کسب اعتبار و رقابت با دیگر دفاتر خدمات مسافرتی صاحب‌نام به انجام رسانده است. این آژانس مسافرتی اکنون با گذشت کمتر از 10 سال که از فعالیتش می‌گذرد توانسته است زمینه جذب بیشترین مخاطب را برای خود ایجاد کند.

آنچه در سال 1393 در راستای فعالیت این دفتر خدمات مسافرتی گذشته است زمینه‌ساز همکاری‌ها و کسب اعتبار و موفقیت‌های چشم‌گیر است از جمله فعالیت‌های مهم آژانس در سال اخیر می‌توان به موارد متعددی چون آموزش فروش خارجی قطار و اخذ مجوز دریافت استاک خارجی در سال 1392-1393 اشاره کرد.

در قدم دیگر شاهد انجام چارتر پروازهای همدان-مشهد، و همدان – کیش نیز در این آژانس بوده‌ایم.

دریافت نمایندگی هواپیمایی ترکیش در منطقه غرب و فروش مرتبه‌بندی، استمرار فعالیت تورهای بازنشستگان کشوری و اعزام 950 نفر از این گروه از جامعه محلی به مناطق گردشگری از دیگر فعالیت‌های حایز اهمیت دفتر خدمات مسافرتی علیصدر مهر بوده است.

آنچه از ابتدای سال کاری 1393 برای فعالان گردشگری در این آژانس مورد توجه و برنامه‌ریزی قرار گرفت پیگیری و ارائه پکیج همدان‌گردی و ایجاد زمینه برای فعایلت تورهای ورودی به استان همدان بوده است.

* تلاش برای ارتباط با ادارات وسازمان‌ها

و اما برنامه‌های آژانس مسافرتی علیصدر مهر به این موارد ختم نشده است و زمینه‌های جذب ادارات که تعداد آنها به بیش از 40 مسوبه و سازمان می‌رسد و سازمان‌های مختلف با توجه به ارائه توانمندی این دفتر مسافرتی در حوزه‌های بند الف و ب همچنان ادامه داشته است.

برنامه‌ریزی‌های متعدد برای جذب گردشگر با ارائه اقلام تبلیغاتی کارشناسی شده در قالب بروشورها، چاپ گزارشات و مطالب در رسانه‌ها و ارسال پیام‌های کوتاه شرایطی را محیا کرد تا آژانس مسافرتی علیصدر مهر بتواند در سال گذشته رتبه اول فروش و رضایتمندی مسافران بلیت‌های رجاء با توجه به اعلام رسمی نمایندگی کل در زنجان را به خود اختصاص دهد.

در سال گذشته همچنین این دفتر خدمات مسافرتی توانست پروانه اصلی مجوز سازمان هواپیمایی کشور را دریافت و تمدید آن را به انجام برساند.

* علیصدر مهر در آمار و ارقام

در سال 1393 آژانس مسافرتی علیصدر مهر توانست در راستای فروش تورهای خارجی و داخلی آماری چشمگیر را از خود به جای بگذارد.