گردهمایی آموزشی فرهنگی کارکنان و بهره برداران شرکت سیاحتی علیصدر

شرکت سیاحتی علیصدر بعنوان پایلوت گردشگری استان هر ساله چندین برنامه آموزشی فرهنگی رادر چندین سطح و مرحله  با بکارگیری از اساتید  مجرب  جهت بروز رسانی و  بالا بردن اطلاعات گردشگری پرسنل و بهره برداران شرکت سیاحتی علیصدر و سایر دست اندرکاران امر گردشگری استان برگزار می نماید.

 

کنفرانس بین المللی غارهای توریستی جهان ( ایسکا) در عمان با حضور مسئولین غار علیصدر برگزار شد.

در این کنفرانس که با حضور تعداد  کثیری از مدیران غارهای توریستی از سراسر دنیا در نوامبر 2016 در کشور عمان برگزار گردید شرکت سیاحتی علیصدر بعنوان متولی بزرگترین غار قابل قایقرانی دنیا غار زیبای علیصدر، حضوری چشمگیر داشت و با شرکت در نشست های تخصصی دو یا چندجانبه و با پخش کلیپ غار علیصدر تحسین حضار را برانگیخت.

همچنین در این جلسه  ریاست سازمان ایسکا از غار علیصدر جهت شرکت در کنفرانس 2018 کشور ایتالیا دعوت نمود و در پایان کنفرانس با اهداء هدیه به نماینده غار علیصدر از این شرکت بخاطر اقدامات و عملکرد مثبت آن جهت حفظ اکوسیستم غار علیصدر و میزبانی بی نظیر از بازدیدکنندگان تقدیر گردید.

حضور آقای الکساندر کراپکو و همکار ایشان بعنوان حرفه ای ترین نورپردازان غارهای توریستی دنیا در ایران و شهر همدان به دعوت شرکت سیاحتی علیصدر

نشست تخصصی اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری با حضور شرکت سیاحتی علیصدر، در ارمنستان برگزار گردید.

این نشست که از تاریخ 95/7/10 الی 95/7/13 در شهر ایروان پایتخت کشور ارمسنتان برگزار شد شامل برنامه های متنوعی از جمله نشست اصلی ، جلسه ارائه راهکارها و برنامه های اعضاء وابسته، جلسات مناظره و ... بود.

در ادامه این نشست تخصصی با هماهنگی های صورت گرفته کلیپ 8 دقیقه ای معرفی ایران و شهر زیبای همدان و غار شگفت انگیز علیصدر پخش شد که با تشویق حضار روبرو گردید و تحسین همگان را برانگیخت.

همچنین در حاشیه این نشست،  جلسه اختصاصی مدیران شرکت سیاحتی علیصدر با جناب آقای طالب ریفاعی، دبیرکل سازمان جهانی گردشگری و هیئت همراه ضمن معرفی شرکت سیاحتی علیصدر و اهداف این شرکت، از ایشان برای حضور در ایران به میزبانی شرکت سیاحتی علیصدر در همدان دعوت شد که ایشان ضمن تمایل سال 2018 را برای این بازدید مناسب دید.

به امید رشد روز افزون صنعت گردشگری در کشور عزیزمان ایران و بخصوص در پایتخت تاریخ و تمدن ایران زمین، همدان

 

دومین نشست ملی - فصلی انجمن سرمایه گذاران مناطق نمونه گردشگری ایران (سمنگان)

شرکت سیاحتی علیصدر و دهکده گنجنامه

شهریور 1395

آژانس علیصدر مهر همدان برگزار می کند:


پرواز مستقیم از همدان به  مشهد مقدس و کیش


یکشنبه ها ساعت 10 صبح از همدان به مشهد

پنجشنبه ها ساعت 10صبح از مشهد به همدان


پنجشنبه ها ساعت 12:30 از همدان به کیش

یکشنبه ها ساعت 7 صبح از کیش به همدان

 


« علیصدر ، میزبان گردشگران در ماه رمضان »


معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر از ارائه تسهیلات به گردشگران در ماه مبارک رمضان خبر داد .

مسعود ملکی در گفتگو با همشهری با بیان اینکه در همه روزهای ماه مبارک رمضان امکان بازدید از غار علیصدر وجود دارد ، اظهار می کند برخی از رستوران ها به صورت معین انتخاب شده و برای مسافران غذا طبخ می کنند .

ملکی با بیان اینکه افطاری بـــــرای روزه داران در نظر گرفته شده و واحدهای اقامتی و سایر واحـــدها در این مـــاه فعال هستند می افزاید : برای شهروندان روزه دار تسهیلاتی در نظر گرفته شده است سازمانهایی که تمایل دارند برنامه افطاری داشتــــه باشند می توانند از رستوران ها استفاده کنند و از بازدید غار با تخفیف ویژه بهره مند شوند .

وی ادامه می دهد پیش بینی می شود بعد از ماه مبار رمضان با افزایش رویکرد به غار مواجه شویم از همین رو همه واحدها فعال و آماده هستند .

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به اینکه برای روزهای افزایش مسافر تمهیداتی در نظر گرفته شده می افزاید ، وسعت فعالیت غار علیصدر افزایش خواهد یافت و در صورت نیاز 24 ساعته بازدید صورت می گیرد .

ملکی در خصوص مسیر ویژه غار علیصدر می گوید : کارکنان آموزش دیده و مسلط به زبان انگلیسی ویژه توریست های خارجی در این مسیر مستقر هستند .

وی با بیان اینکه مسیر ویژه ای که بازگشایی شده طولانی تر ، مهیج تر و شگفت انگیز تر است اظهار می کند : از دیگر ویژگی این مسیر حذف سانس است و مسافران نیاز به ایستادن در صفهای طولانی برای بازدید نخواهند داشت .


رضایت از مدیریت غار علیصدر :

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با اشاره به اینکه این شرکت در سال گذشته میلادی در انجمن بین المللی غارهای توریستی عضو شده اظهار می کند ، نایب رئیس انجمن اخیرا در سفر 3 روزه به همدان بازدیدی از غار علیصدر و جلسات متعدد با مقامات استان داشت .

ملکی اظهار می کند : خوشبختانه نایب رئیس انجمن بین المللی غارهای توریستی (isca) از مدیریت و نحوه اداره غار علیصدر رضایت داشت و اعلام کرد در بین غارهای جهان حرفه ای ترین مدیریت را در غار علیصدر دیدم .

نایب رئیس انجمن بین المللی غارهای توریستی بازدید روزانه بین 10 تا 15 هزار مسافر و هدایت آنان را  بسیار خوب ارزیابی کرد و وعده داد تصاویر غار علیصدر و شیوه مدیریتی این غار را در دنیا مطرح کند .

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه گزارش بازدید سفر نایب رئیس انجمن بین المللی غارها در مجله بین المللی isca  منتشر شده ، اظهار می کند : از مدیران شرکت سیاحتی علیصدر دعوت شد در گردهمایی بین المللی که در اکتبر برگزار خواهد شد شرکت و از مجموعه جاذبه های گردشگری اتریش و آلمان بازدید کنند .

ملکی با بیان اینکه این سفر خیر و برکت برای استان و غار علیصدر به همراه داشت می افزاید : امیدواریم این نشست ها و دید و بازدیدها باعث رونق گردشگری شود . وی با اشاره به اینکه غار علیصدر بزرگترین غار آبی جهان است اظهار می کند باید در عرصه های بین المللی ظاهر شویم و در مراوده های بین المللی حضور داشته باشیم . عضویت در انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان باعث شناسایی غار علیصدر در جهان خواهد شد .


برند بین المللی :

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه چهره غار علیصدر برای مردم ایران شناخته شده است می گوید : باید تلاش کنیم غارعلیصدر به یک برند بین المللی تبدیل شود .

وی با اشاره به اینکه علیصدر برند گردشگری استان محسوب می شود تاکید می کند افق دید مجموعه علیصدر جذب توریست است .

ملکی با اشاره به اینکه برای حفظ منزلت غار علیصدر باید در حوزه های بین المللی ورود پیدا کنیم ادامه می دهد در سالهای قبل فرصت های بین المللی کمتری وجود داشت و مدیران در این حوزه ورود موثری نداشتند .

معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر با بیان اینکه به طور مستمر در حال پیگیری و تلاش هستیم تا در بازارهای بین المللی سهم خواهی کنیم می گوید : در حال حاضر طبق برنامه به دنبال جذب گردشگر عراقی به استان هستیم .

ثبت در یونسکو :

ملکی با اشاره به اینکه سهم ایران در آثار ثبت شده یونسکو کم است بیان می کند یونسکو محدودیت و ضوابط خاصی برای ثبت آثار جهانی دارد ضمن اینکه آثار زیادی در حال حاضر در صف برای ثبت وجود دارند .

ملکی با تاکید بر اینکه شرط یونسکو برای ثبت جهانی تخریب نشدن حریم غار است ، اضافه می کند غار علیصدر در فضای بسته واقع شده و طبیعت آن به شکلی است که باید به شدت محافظت شود بعد از ورود هر انسانی به غار دم و بازدم باعث تخریب می شود با آلودگی هایی با کف کفش بازدید کننده به داخل غار منتقل و باعث رشد موجودات آبی ریز می شود .

معاون گردشگری شرکت سیاحتــــی علیصدر با بیان اینکه 30 کارمند آموزش دیــــده برای جلوگیری از تخریب غار استخدام شده اند ، اظهار می کند : برای ثبت در یونسکو محدودیت ها را می پذیریم و اقدامات لازم را انجام می دهیم .

وی اظهار می کند در سالهای قبل کارشناسان یونسکو از غار بازدید کردند و اقدامات لازم برای ثبت در یونسکو در حال انجام است

 

« شرکت هواپیمایی ترکیش طی مراسمی از اقدامات شرکت سیاحتی علیصدر در ارائه بهتر خدمات به مسافران و گردشگران تقدیر نمود»

 


« بازدید نائب رئیس انجمن بین المللی غار های توریستی و هیئت همراه از غار شگفت انگیز علیصدر »

آقای فردریش ادل نایب رئیس انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان و مدیرعامل غار یخی آیس ریسن ولت بزرگترین غار یخی دنیا و  آقای فرانز ایدر نائب رئیس غار یخی آیس ریسن ولت و   آقای آلویس رتن باخر مدیر غار آیس ریسن ولت  طی سفری به ایران و شهر همدان از غار زیبای علیصدر بازدید نمودند.

این اولین بار است که یک مقام بلند پایه انجمن ایسکا از ایران و شهر همدان بازدید می نماید. آقای فردریش ادل هدف از سفر خود به ایران و شهر زیبای همدان را بازدید از غار شگفت انگیز علیصدر عنوان نمود و در پایان بازدید از میهمان نوازی بی نظیر  مدیران و کارکنان شرکت سیاحتی علیصدر صمیمانه تشکر نمود.

غار شگفت انگیز علیصدر در سال 1391 عضو انجمن غار و غارشناسی ایرانیان گردید و پس از پیگیری و تلاش مستمر در سال 1394 بعنوان عضو جدید انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان (ایسکا) از سوی مجمع عمومی ISCA پذیرفته شد.

آقای ادل و هیئت همراه طی سه روز اقامت خود در شهر همدان میهمان ویژه شرکت سیاحتی علیصدر بودند و ضمن بازدید از غار شگفت انگیز علیصدر و شهر لالجین از زیبای های دیگری چون مجتمع تفریحی عباس آباد و ویلاهای اقامتی آن، آرامگاه بوعلی ، تپه باستانی هگمتانه و.... در ویلاهای زیبای مجتمع عباس آباد اقامت داشتند.

ایشان در دیدار معاون محترم استاندار و رئیس هیئت مدیره  شرکت سیاحتی علیصدر از غار شگفت انگیز علیصدر بعنوان زیباترین غار آبی جهان نام برد و از سیستم مدیریت و کارهای صورت گرفته در جهت حفظ محیط زیست غار ابراز رضایتمندی نمود و خاطر نشان نمود تمامی این موارد را جهت شناساندن و معرفی بهتر غار شگفت انگیز علیصدر در گزارشات و سمینارهای آتی انجمن لحاظ خواهد نمود.


نهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته


۲۷ تا ۳۰ بهمـن ماه ۱۳۹۴ - تهران


سالن 38 غرفه استان همدان


منتظر دیدارتان هستیم


روابط عمومی و بین الملل شرکت سیاحتی علیصدر


 

 


غار علیصدر به عضویت انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان (ISCA)  درآمد.

 

مسعود ملکی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: انجمن بین المللی غارهای توریستی جهان در سال 1989 میلادی در ایتالیا تاسیس شد و هدف آن سازماندهی و حفاظت و نگهداری از غارها و ترویج و اطلاعات و آگاهی در زمینه غارها و تبلیغ برای لذت بردن از غارهای جهان تاسیس شده است.
وی بیان کرد: این انجمن به ترویج و ترغیب و توسعه روحیه همکاری بین اعضا تاکید دارد و شرکت سیاحتی علیصدر به عضویت درآمده است که سازمانهای بین المللی بسیار تبریک و تشویق کردند.
ملکی ادامه داد: این انجمن از ایران و از شرکت سیاحتی علیصدر برای عضویت دعوت کرده است و سال آینده مجمع عمومی در کشور عمان برگزار می شود و علیصدر هم بعد از عضویت، ارتباطی با سایر اعضا برقرار می کند.
وی ادامه داد: غار علیصدر به عنوان بزرگترین غار آبی قابل قایق رانی دنیا در کنار مجموعه غارهای جهان فعالیت خواهد کرد و استقبال خوبی از مجموعه شد.
وی بیان کرد: رییس انجمن غارهای دنیال در سال 91 از غار علیصدر بازدید کردند و این غار را از زیباترین غارهای دنیا عنوان کردند.
معاون گردشگری شرکت سیاحتی علیصدر نیز گفت: غار علیصدر موفق شد سال 91 با مشارکت سازمان زمین شناسی کشور اولین کنگره تخصصی غارشناسی دنیا را در همدان برگزار کند که از کشورهای مختلف مقالات خوبی ارسال شد و مهمانان مختلفی شرکت کردند.
وی با بیان اینکه همچنین گواهینامه عضویت غارعلیصدر در سازمان جهانی گردشگری صادر شده است، گفت: سازمان جهانی گردشگری آژانس ویژه ای است که در سازمان ملل متحد بسته شده و دفتر در مادرید می باشد.
ملکی ادامه داد: این سازمان از سال 1975شکل گرفته که سازمان جهانی است و در تلاش یکسال گذشته درخواست عضویت از ناحیه شرکت سیاحتی علیصدر ارایه گردید و اطلاعات لازم و مکاتبات و خدمات و تعداد توریست ها و وضعیت سرمایه گذاری ارسال شد.
وی گفت: همچنین این موضوع توسط دکتر سلطانی فر رئیس میراث فرهنگی و گردشگری کشور تائید و علیصدر به سازمان جهانی معرفی شد و در شهریورماه در کشور کلمبیا سازمان در بیست و یکمین نشست مجمع عمومی شرکت علیصدر را به عضویت درآورد که نقطه امید و شادی بود.
معاون گردشگری علیصدر همچنین گفت: این فرصتی است تا غار علیصدر به عنوان بزرگترین غار آبی قابل قایق رانی بین سازمان های گردشگری به مردم دنیا معرفی شود و بی تردید پیامد آن استقبال مردم دنیا برای دیدن این اثر شگرف خواهد بود.